Деми Принт /img/frontend/nomap.png"

Деми Принт

Цялата истина е, както е споменато по- долу, че Зорница и нейното обкръжение се възползват от незнанието на хората за техните права.
Работници- ХОРА не се оставяйте да ви манипулират. Търсете правата си и ги отстоявайте.

Аз съм един бивш служител на "Деми Принт". Условията за работа, заплащането и отношението към работниците е под всякаква критика. Бавят ги месеци наред със заплащането. Тази фирма сама не прави нищо, за да върви напред, като не спазва условията към персонал, а също така и към своите клиенти. Знам, че има много хора в тази фирма, които се страхуват да потърсят правата си, но ги съветвам да го направят. Аз ги потърсих - МОЖЕ ДА СЕ ОБЪРНАТ КЪМ "ИНСПЕКЦИЯТА ПО ТРУДА", която се намира в Партийния дом, етаж 5. Там ще ви отговорят с нужното внимание и ще си получите всичките заплати, които ви  дължи фирмата. А не Зорница да ви обяснява, че напускате по собствено желание и трябва да ви се удържат няколко заплати. Напротив по чл. 327 т 2 или 3 трябва да ви изплатят заплатите и да ви обещетят допълнително с още една брутна заплата.

Деми, Деми, не гледайте на персонала си като на роби и те са хора като всички останали - все пак те ви хранят!!!
Не заслужават такова отношение!
И те един ден ще излязат от омагьосания кръг, ще потърсят правата си, а вие тогава какво ще правите!?

Аз съм един от бившите служители в Деми, които все още не са изгубили надежда, че ще получат заплатата си, извинявам се ЗАПЛАТИТЕ си за Юни,ЮЛИ ит. н.Напълмо съм съгласен с предните мнения - С ЛЪЖИ НИЩО НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПОСТИГНЕ ОСВЕН ДА СЕ СТИГНЕ ДЪНОТО.Разбира се това не Ви го пожелавам и заради самите вас и заради малкото останали работници.Не мислете хората - работниците бивши и настоящи за "прости" защото с вашите постоянни лъжи точно вие се превръщате в такива.
ДО РЪКОВОДСТВОТО(собственици и наети служители):
Надявам се по-скоро да успея да си получа дължимите суми за горепосочените месеци. Пожелавам Ви успех в работата по машините.

Деми Деми леле зле е когато напускат хора ама толкова народ да напусне в това число и основен машинист та даже и 2-ма като едната машина ще я кара Ицко, зле.Как ще ми купувате картона като от доставчика Ви ми казват, че са с Ви осъдили и спечелили а тои да е само един които лъжете зле.Кога ще разберете, че с този манталитет и тези хора които се опитват да се правят на ръководство се стига в кръга от лъжи.Имаше една печатница като нарицание в Пловдив но Вие сега сте това.
Накратко лъжите клиентите си по зле от това здраве да е не ме вълнува как и дали въобще плащате на работниците си може да сте ги заробили тяхен проблем.Но като кажете нещо на клиент то трябва да е закон.
Пожелавам Ви такова отношение от страна на клиентите Ви както към мен, за да може накрая да остане да печатате само визитките си.

ДЕМИ беше хубава печатница преди години. За тях всичко друго освен печата е излишно харчене на пари. Предпечата им е "необходимо зло", което не поддържат. Няколко човека "командорат" в ДЕМИ, и за да се успее там е необходимо тези хора да бъдат спечелени. Като цяло - средна българска фирма, с невисоки заплати, малка възможност за развитие, на ужасно място (почти никакви рейсове).

Деми принт е бързоразвиваща се фирма с много нови технологии, но за сметка на отношението към персонала. Шефовете Дачо и Емилия са от този тип хора, на които ако им дадеш власт ще те смачкат без жал, ще те изтискат до край и ще те изхвърлят без дори да се обърнат след теб. Те това и правят. Уж приветливи и усмихнати , а всъщност не уважават НИКОЙ. Алчни до припадък. Пари, пари, пари - това за тях е най важното в живота. Други ценности нямат! Страх, страх и страх - така може да се опише работната среда. Работника е никой - неговото мнение не се зачита. Бог забавя, но не забравя!

Работих доста години в тази печатница и съжалявам, че не напуснах по-рано. Не знам как изобщо продължават да съществуват като фирма толкова хаотични и ненормални индивиди. Сигурен съм, че в един момент няма да останат неразочаровани клиенти и служители.Не съм попълнил отговори, защото не ми се занимава, а и защото те по дефолт са 0, какъвто е и подбраният команден състав-кръгла нула!В момента работниците чакат заплата за януари и аванс за февруари-на какво прилича това? По въпросът за кафемашината и барчето-когато се строеше барчето замисъла на шефовете беше цените да са минимални, за да може работниците да се хранят там, но в последствие решиха че може и оттам да печелят и цените са по-високи отколкото в близката бензиностанция!Жалко!Това е.Желая успех на всички!

Здравейте, бих искала да отговоря на примерните въпроси:

1)Какво е нивото на заплащане във фирма Деми Принт? Ниско

2)Какво е отношението на ръководството на Деми Принт към служителите? Отвратително, непрофесионално, обидно, смазващо, плачевно. Искам да цитирам как дебелата шефка Емилия ни съобщи че трябва да се работи извънредно в събота " Всички лепачки, вадачки и простачки - утре сте на работа"!!! Лично съм я чувала как нарича работниците "долна измет".

3)Какви привилегии и/или социални придобивки предлага Деми Принт? НИКАКВИ!

4)Каква е атмосферата на работа в Деми Принт и има ли възможност за професионално развитие? Напрегната атмосфера, страх и т.н Според шефа Дачо всички работници крадат и са мързеливи, затова навсякъде е инсталирал камери. И постоянно глобява своите работници за щяло и нещяло!

5)Защо някой, би искал да започне работа в Деми Принт? Защото е изпаднал на дъното и е притиснат от безработица и немотия. Но всеки който работи там трябва да се научи на абсолютно подчинение, да има робска психика и да неиска да се развива!

Днес попаднах тук... Вярно е, че за всичко са виновни Емилия и Дачо.Те разрешават тази анархия да съществува.Това ли е целта на фирмата? Не знам..Но ще кажа каквото самата аз видях за известно време работа в фирмата и каквото знам:
1) Заплатата е функция на броя работни дни в месеца?! Превод: всички празнични официално дни НЕ се заплащат! Фефруари е 28 дни... ха-ха. Вземате по малка заплата! Месеци в които не се съберат 22 работни дни- пак.
2) Извънреден труд Не се заплаща по закона, а по сложни формули.
3) В Деми първо се говори, заповядва, заплашва, крещи и обижда персонала.. и никога не се осъзнава, че работниците са само изпълнители на заповеди. Вината за проблемите е в даващия безмислени заповеди...
4) Всички служители са с минимална работна заплата и измислени длъжности по договор, и устна друга заплата, която вземаш, ако не те глобят без грам вина... за глобите правила няма.
5) Оперативките в Деми са няколко на ден! Не си мислете, че е с цел организация на производствените задачи. Не, те са за хапване, обзор на всякакви други теми, но не и на задачите, целите, насоките, приоритетите, както са и за хилене, маймунско поведение особено на 1 божествен служител, разказваш и изиграващ смешни случки, пред избрания елит от ръководители. Те са много, но с неясни и нерегламентирани функции.(пак са виновни управляващите)
6) Челно място в елита, (но не и по кадърност, лоялност и компетентност) са две персони: Ана Арабаджиева и Христо Георгиев.Тези служители с ранга на Господ са с еднакво поведение към клиентите и пероснала. Значи: лъжат безочливо, мамят, изопачават реалността и пред собствениците и пред клиентите. Клиентите не им вярват и престават да са клиенти на Деми, а собствениците – напротив, все повече им се възхищават- особено Емилия. Странно, ама факт.Сред най-използваните фрази на тези „специалисти” , когато Емилия и Дачо не са наоколо са:
- Не ме интересува; - Т’ва не е мой проблем; - Оправяйте се сами; - Т’ва не е моя поръчка;- Т’ва не е моя работа; - Ебал съм им майката на тези клиенти..и много други безумни изрази.
Скъпи Ана и Христо! Това е поведение за улицата и за у вас, но не и пред хора, които трябва да ръководите. Нима наистина мислите, че вие знаете всичко, а хората - нищо? Ласкаете се! Чрез викане и прехвърляне на отговорността, вие прикривате невъзможността си за компетентна намеса в разрешаването на даден проблем. Вие изобщо, ама грам не уважавате човешкият труд.Отчитате го само ако вие го полагате.Ако е друг..да мре от безмислените ви, хаотични заповеди. Щом Емилия не е наблизо да ви се възхити, майната му на проблема – Дачо плаща! Така ли се управлява фирма? !
Думи като „Тези малоумници.... Ами, аз им казах, те не са ме е чули, не са ме разбрали, забравили са..” са най-често в употреба в Деми. За да не се забравя - се пише! Така се документира виновния. Г-н Дачев, защо в Деми всички заповеди са устни, или по телефон - пак устни? Няма: Наредил, час, срок, отговорник, технологична карта. Няма даже трайна дневна програма (в 1 ден се сменат приоритетите перманентно)..и накрая? Виновни са тъпите служители, цял ден правили едно, накрая им поискали да е готово – две (а те не се сетили ?)! Накрая, хората ви са виновни?!! Не! Няма некадърна армия, има лош генерал!
8) Всички вие, които работите при тези неправди.. Събудете се, и си потърсете правата. Поискайте ясно, еднозначен, писмен, документален отговор на проблемите си! Робовладелството е минало. Имате права! Защитавайте ги.. Това е ваше задължение!
9) Моля всички които пишат измислени неща, като Анонимния, който от общ работник станал машинист в Деми, ама после заминал на запад, и сега се върнал и щял да пита за работа пак....Поне малко обмисляйте "филма", защото сценария ви е "фантастика", а също и странно защо, е написан с няколко минути разлика от написаното от "Щерката", а навярно е писано и от един и същ компютър... Хората не са маломници, за каквито ги смятате, о божествени вие...
10) Успех на всички! И на ръководството, и на служители, и на работници.....времената са трудни....Единствено на Ана и Христо пожелавам да попаднат на шефове като тях самите. Пловдив не е голям, а славата им вече се носи.
А някои от собствениците на фирмата се съмнява че написаното е вярно: Моля пуснете една анкета за всички бивши и настоящи служители на фирмата, а може и да се допитате до всички бивши клиенти на Деми, и много бързо ще се изяснят нещата...
и.. хРисто и аНа.. Господ забавя, но НЕ забравя...

Каквото и лошо да се напише за фирма Деми пак ще бъде малко!!! Ако искате да бъдете унижаван и третиран като човек-втора ръка, то започнете работа там! Не толкова за заплащането, което е малко и се бави не повече от месец, но отношението на работодателя към работника е като бял към негър в онези времена. Работника се цени в тази фирма само и единствено ако: работи безропотно като вол колкото и когато е необходимо, не мрънка за по-висока заплата, търпи груби обиди (почти всекидневни) от шефката, усмихва се мазно на когото трябва и разбира се да не дава никакви идеи за по-добро бъдеще и развитие на фирмата ( ръководството знае кое е добро за него - той само трябва да изпълнява заповедите!!!).