Unicoders LTD /img/frontend/nomap.png"

Кандидатствах в тази фирма преди около година и половина.
Минах интервю с рекрутер, след това с ЧР/представител на мениджмънта, и след това с техническо лице.
Ще започна с хубавото: Техническото лице си разбираше от работата - задаваше адекватни въпроси, разбираше за какво и говоря и беше доста приятна.
Лошите неща:
1.Не ми отговориха директно дали са ме одобрили. Рекрутърката разбира се ги е разпитала и отговора - страхотно съм се справил на интервюто, много са впечатлени, но съм искал много голяма заплата.. можеше още на интервюто да го обсъдим... това ми се стори неуважително
2.Местоположение - ужасно. Живея в почти съседен квартал, но транспорта до офис сградата обикаля половин София. Ако сте без личен автомобил ще има да пътувате...
3.Малко е субективно, но локалната шефка (от израел) , ми остави впечатление, че фирмата не се интересува от качеството на персонала, а от това човекът да си свърши еднотипната задача за която е нает и да не се интересува много много от развитие и кариера.
Сравнявайки със сегашната ми работа - направиха ми изключителна услуга ,че не ме взеха.
Ако сте добър професионалист и имате друг избор, бих препоръчал да не кандидатствате тук.

Запознати от близо с фирмата споделиха следното:
Амит Бохенски, собственик на фирмата, ако не лъже значи мами.
Едната му фирма се разпада и вднага цъфва втора. Мениджмънта на фирмата е под всяка критика. Клюкари шушу мушу я виж тоя, я виж оня. Днес си тука, утре айде чао. Да не говорим, че една провървица тропат и минават по цел ден пред тебе кой ли не и те оглеждат като за световно изложение. Липсва вскакава колегиалност както от българска, така и от израелска страна. Там дето е писано за масажите и почерпките. Те са, за който смогне да се дореди. Общо взето, ако ги ползваш, значи не работиш. Ще има да те пообсъдят и коментират. Пък и нешо друго лошо може да ти подготвят, в замяна на приятелското ти отношение и всеотдайна работа.

Преди да почна и аз бях чел нещата тук и доста се чудих и то заради хора писали глупости като господин Име.Фирмата  отдавна не е Уникодърс нито пък собственика е същия.Матрикс Глобал е бг клона но самата фирма майка Матрикс (matrix.co.il/en-us)има над 5000 служители и работи за компании като Майкрософт, Сименс и тн. Работната обстановка си зависи от екипа в който започнете, но до сега не съм виждал  хора преспали в офиса или оставащи да работят до късно.  Всичко си зависи от конкретния клиент за който работите в чужбина и това той как ви третира. Не много фирми предлагат безплатни масажи всеки петък , happy hour и бонуси ако се представяте добре.

Прочетох всички мнения написани дотук и съм много разочарован ->мислех да кандидатсвам за работа.

Как стоят нещата в момента?

Ново име (Matrix Global), нов мениджмънт и същите цигански(eврейски) номера като по-долу описаните.
Ако има нови кандидати за работа там, мога да им кажа единствено бягайте на далеч от там.

Експлоатация -5 е малка оценка -100 на N-та е правилното число дори малко подценено.
Ако може да работиш по 28 часа на денонощие ще бъдеш най-добрия служител, докато приключи проекта, по който работиш. После имаш пълната свобода да бъдеш работник в нова фирма :-), защото ти казват ами сега нямаме нов клиент, ще търсим нова възможност за теб и ти връчват "предизвестие" за прекратяване на договора. Супер какво по динамично от това, дълго време си работил като роб колкото се може повече часове на ден над нормалните 8 и сега ти се открива истинска възможност да се махнеш от матрицата.
Пожелавам на всички бивши за мен колеги там да се откъснат по-скоро от тази измислена псевдо фирма.
Ето това е най "хубавата фирма" :-)
Мениджмънта мислят за теб денонощно :-)

Това е най - добрата фирма :) Бачкаш известно време, но през това време си търсиш работа някъде другаде, че винаги да си имаш резервен план да не останеш на улицата. После ти казват да подписваш "по взаймно съгласие" и готово вече си нов работник някъде другаде :) Кво по хубаво от това!!!

1 точка

Работил съм около две години в Уникодерс. Не беше толкова лошо, колкото го описват повечето. Най-отвратително беше местоположението но всеки сам си решава за това.

съгласен съм,опитват се да правят някакви козметични промени в офиса ама все още са на светлинни години от останалите IT фирми в България. Фирмата все още няма истински мениджмънт, няма изградена йерархия, липсва потенциал за развитие.
Заплатите са както във всички останали фирми, всичко е по договаряне, трябва да умееш да се пазариш.

Като цяло в момента фирмата е в много по-добро състояние откакто беше при предишния шеф. Дават се пари за освежаване на офиса. Има вече шефове в българия. Не се уволняват хора. Дори пак са започнали да търсят. Заплатите са добри като за такава фирма. Плащат се редовно. Реално проблема е с какво ще се занимава човек там. Може да изтъпее тотално. А може и да му е супер интересно.

Като цяло не е зле както беше. Но определено има и много по-добри фирми.