Кассаба Системс ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Красна поляна, Квартал РАЗСАДНИКА, УЛ. ТРОЯН, 4, ет. 5, ап. 8&markers=София,Красна поляна, Квартал РАЗСАДНИКА, УЛ. ТРОЯН, 4, ет. 5, ап. 8

Кассаба Системс ООД

Ще споделя мнението и опита си за тази фирма като клиент и като специалист в системите за сигурност за да няма други хора които да минат по същият път.
Закупих си PIR Wi-Fi сензор за движение за да направя едно евтино и аматьорско наблюдение на помещение.
Сензора дефектира след една година работа (02.08. 2022г.) което за 27 лв е нормално все пак е евтина изработка и за аматьорска употреба.
Занесох го в офиса на Касаба.Записаха ми телефона и казаха, че ще се обадят.Минаха се две седмици, а отговор няма.Звънах им да проверя и уж, ще ми се обадят след 10 мин които и до ден днешен ги чакам да минат.
Как да било реших, че са ме забравили, но след няколко дена пак звъннах и пак същото.Иначе по телефона много любезни момичета които уж все правят проверка какво се случва и уж все ще се обадят след 5 минути и така си остава.
Законовият срок за рекламация е 30 дена, а до тогава все още адекватен отговор нямам.Наложи се да се обадя пак и след кратък разговор с една от сладкодумните им телефонистки ми беше обяснено как в момента нямали доставки на такива датчици и трябвало да изчакам до края на месец Септември 2022 година, защото фирмата куриер ги бавела.До тук добре, НО в сайта на КАСАБА Системс същият датчик се продава и е наличен, НО вече не на цена от 27 лв, а на двойна цена от 66 лв.Съответно задавам им задавам въпрос ако го поръчам онлайн същият датчик ще пристигне ли.
Шокиращо, но отговора беше ДА.Не могат да ми подменят датчика и ми обясняват как може или да ми върнат парите или да го подменят с МУК сензор за врата, но ако го поръчам онлайн ще пристигне. Няма такава схема.Естествено в такива случаи се подава жалба в КЗП и се чака отговор.
Не, че не мога да отида физически в магазина им и да се разправям, но удоволствието от отговора на КЗП ще е много по голям, както и отговора на съответните институции как едно нещо може да струва 27 лв и 66 лв и дали е законно ТОВА.
Като специалист в сферата на системите за сигурност апелирам към хората да не пазаруват от такива фирми които не гарантират поддръжка и бърза замяна на сензори, камери, СОТ централи или видеорекордери !!! Не го казвам само защото на мен се е случило, но представете си, че си закупите сензор, камера и др. нещо на което искате да разчитате 24/7 и да работи.
Първо за такава техника се инвестира малко повече защото се отплаща.Второ, че голяма част от това което продават безжично работи на 2.4 GHz или 433MHz, честоти които много лесно се затапват и правят системите за сигурност напълно несигурни.Плюс това WiFi "СОТ" централите им имат комуникация с датчиците на честота 433 MHz на която е лесна за заглушаване.
Трето и НАЙ-ВАЖНО, че ако една фирма не може да Ви гарантира бърза подмяна на техниката оставате без система сигурност т.е това в което сте инвестирали дори ниска сума не ви пази дори и МИНИМАЛНО защото фирма КАССАБА чака ДОСТАВКА и в същото време продава на двойни цени неща в наличност, а Вие следите и си ЧАКАТЕ, а през това време ако Ви оберат и шанса нещо минимално да видите се изпарява. Това, че сте си направили дупки в стената за да монтирате датчиците или сте сложили двойно лепящо от което са останали леки следи няма да ви компенсира с това, че ще ви върнат парите и сте се доверили на КАСАБА СИСТЕМС.
За мен тази фирма не е надежден и сигурен партньор както за клиенти така и за бизнес клиенти.
Накрая евтиното излиза скъпо, а със системите за сигурност компромис не се прави.

Щом твърдите, че давате шанс на всички и дори на хора без опит, а аз смея да твърдя, че имам голям опит в търговията и по-специално в IT сферата, защо тогава след като съм кандидатствал вече незнам за кой път през Jobs.bg, не се обадихте поне веднъж за интервю поне? :) Да не ви заблуждава усмивката, сериозно питам?

Защо ли коментарите са само от кандидати за работа и от нито един бивш или настоящ служител?
Дали конкуренцията не се опитва да ни злепостави в публичното пространство, тъй като е безсилна по друг начин да ни се противопостави?
Няма друга фирма, в коята да се дава такъв шанс на хора без какъвто и да е опит и такова човешко отношение!
А на вас уважаеми конкуренти искам да кажа, че колкото и да ни хейтите тук, с нормални и лоялни пазарни методи ще продължим да ви отвяваме!
Бъдете здрави!

Здравейте на всички,
Кандидатствах за работа на позиция СПЕЦИАЛИСТ СЛАБОТОКОВИ СИСТЕМИ и в момента я има, то като цяло от 1 година като гледам все я има :Дддд. И по между дригото да вметна от написаното по-долу съм сигурен, че положителните коментари са написани лично от Г-н Касабов, такива сладки истории, че чак приказни.... са не реални.

Та да се върна на темата, а именно да споделя моето виждане от проведените интервюта в офиса на фирмата.

1. От начало ще чуете колко е велик г-н Касабов и че фирмата е в ТОП 3 на дистрибуторите за с-ми Видеонаблюдение и куп самохвални други приказки.
2. В обявата са написани куп умения, който няма да използвате там, там се монтират единствено с-ми за видеонаблюдение и предвид факта, че са 2ма техници, не вярвам да са кой знае колко големи системите.
3. Изисквания много - превилегии нула ! От казаното на интервютата разбрах, че по-скоро трябва да се раздавам и да живея с мисълта за тази фирмичка, да се работи в събота с неясен начин на компенсиране, доброволно да се остава след работно време и т.н
4. Ще бъдете осигурявани на минималната.
5. Заплатата, която ми беше предложена е 900 лв, предвид факта, че съм техник на СОТ и Видео със 6 г стаж в сферата, след 6-те месеца щяла да стане 1000 лв.
6.Тези прикази за колегите не знам как да коментирам, та те са 2ма техника и 1 секретарка и то техниците са едни и същи от години, кой заминал в друг град, кой в холадния... пълни глупости.
7. Ще се налага да правите неща от общ характер, било то в склада или да подреждате стока,опаковате и т.н
В общи линии не видях нищо хубаво в тази фирма, а както и шанс за развитие, би била полезна за начинаещ техник, който няма никакви познания в тази сферта, а иска да се занимава с такива системи, но знам ли тогава заплатата не ми се мисли каква ще е.. 550 лв с осигуровки на 4-часа...

Кандидат за работа бях
Увертюра - всичко в полза на фирмата. Колко работа има, как няма добри специалисти, големи абстрактни переспективи.
Привилегии - никакви!
Заплата - 1000лв. с осигуряване на минималната. Обещания за бонуси, проценти от проекти. Но само обещания.
Изобщо търси нещо, но не иска да плаща за него реалната му цена.

А вие, които пишете само хубави неща, бих ви попитал защо оценката за фирмата е само две звезди? Нали сте били доволни от всичко?

Казаното от "анонимен" е много коректно. От поне половин година тече обява за администратор на уеб сайт, изчезва обявата за около 2 седмици - месец в наааааай- добрия случай. Толкова ли не се намира "точният" човек или просто има нещо друго, което куца във фирмата и не се казва?!

Защо непрекъснато пускат обяви за администратор на уебсайт и специалист продажби и маркетинг? Поне от 4 месеца гледам техните обяви. Толкова ли не могат да си намерят хора?

Къци е страхотен човек и работодател. Работих за него почти 3 години и за съжаление така ни се стекоха нещата, че се наложи за заминем да живеем в друг град и напуснах. Колегите бяха млади и супер готини, нямаше интриги и в това отношение се чувствах много добре. Мога да препоръчам Кассаба Системс на всеки, който има желание да работи, цени уменията си и е готов да бъде част от страхотен и сплотен екип.

Къци е много голям пич.Истински ме е яд че послушах бившата си жена да заминем за Холандия, да изкараме големите пари у европата,ама така става ,като слушаш жената за работа...Ако си бях стоял на задника до сега сигурно щях да съм доста напред осбенно при такива свестни колеги.
Само мога да препоръчам компанията на всеки,който иска свестен работодател а не поредния мизерник, на каквито в България ще случите редовно. Ако сте млади и ви се работи това е мястото, ако сте скатавка няма, какво да правите там.Хубавото е че бонусите са за кадърност а не за това да ближеш задници на което сме се нагледали всички у нас.Още ме е яд че не послушах шефа и не останах на работа там, а вече ми е малко неудобно да се върна.

Здравейте, моля дайте малко инфо за тази фирма - защо е това постоянно текучество на хора при тях? Гледам, че през две седмици публикуват обяви за търговци в jobs-a ...