Патек 1 ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София, Люлин, Квартал Люлин, бл. 806, вх. Б, ет. 1, ап. 24&markers=София, Люлин, Квартал Люлин, бл. 806, вх. Б, ет. 1, ап. 24

Патек 1 ЕООД

Не си губете времето с тази типично българска фирма, в която батакът е на първо място. След интервю при тях спокойно мога да кажа, че отношението им към хората е 0, а заплащането е повече от смешно. Търсят си някой заблуден, който да върши работа колкото вол, но да му се плаща минимално. За "HR-ката" Гергана Петрова...просто не искам и да коментирал нейната некомпетентност и непрофесионалност. За Димитър Хинков- всичко, което пише долу в коментарите, е вярно.
Някаква си Елизабет Иванова, която е ръководителка на "дизайн отдела" :D :D :D :D Каква ръководителка е...само тя си знае! Не коментирам имейла, който ми изпрати- пълен с правописни, пунктуационни и граматични грешки. Странно ми е как човек, който не може да пише и да се изразява правилно, е ръководител на отдел, но в клетата България неграмотността е на първо място!
Смешна история, хора, не си губете времето просто!

First thing that made a bad impression for me was a misleading job ad. I applied for internship, but the real offer was 3 months in their Academy, then if they give you a real internship offer and you refuse you pay for Academy (1-2k leva, don't remember exact amount) otherwise it's free.

Second, and more important bad impression was arrogance, there wasn't a single technical knowledge test but they assume you don't know anything, they 'do you a huge favor', and they 'don't want to train people who will go to work to some other company'. Not to mention that they didn't even check my portfolio prior to interview (Google Analytics says so).

Their way of obligating people to stay to work for them tells more about the company itself than anything else.

The only good thing is that you get a certification, but even without it it's possible to land a much better job, just through Networking, use your contacts (even those in online games, it's how I got my first IT job)

Кандидатствах за позицията ui/ux дизайнер. Първото интервю с Lead дизайнера мина доста добре, останах с добри впечатления от фирмата. Дамата, която ме интервюираше си разбираше от работата.

Вървеше добре, докато не стана време за второто интервю с шефа на компанията - Димитър Хинков. Още в първата минута си пролича просташкото му отношение към служителите, говореше как първите 2 години от тях нищо не става, да не очаквам изобщо висока заплата. По време на интервюто се заглушаваше и си говореше по телефона, държеше се изключително непрофесионално и арогантно.
Черешката на тортата беше обаче, когато ми каза, че след 1вия месец стаж при тях подписвам договор, който гласи че ако напусна в следващите 2 години, дължа 5000 лева неустойка. Този същия шеф - Димитър Хинков е имал и други фирми преди, не е изплащал заплати навреме и се е скатавал, много хора го търсят.

Директно им отказах. Тъжно ми е за служителите, които ежедневно го търпят и не могат да прекратят договора си докато не изтечат 2те години, ако не искат да платят 5000лв неустойка.

Скоро ще си свърша пътеката за "JS Web Developer", и затова започнах да търся работа като Front-end Developer и видях че, тази фирма (Pytek) търси стажант. Мислих че, може да е интересно защото нямам толкова голям практически опит, и изпратих CV. Честно казано, не очаквах чак толкова много тъй като не е международна фирма. Прочетох мненията тук и видях че, питат за ваксинация. Нямам проблеми с това, защото съм ваксиниран. Влязох в първото в интервю и нямаше HR-ката която ме покани, а имаше друга. Тя обясни че, търсят ваксинирани хора тъй като няма home-office. Тя питаше много класически HR въпроси като "Къде си виждаш след 3 години?". След като свършихме, тя ми каза че, ще ми се обадят за второ интервю.

Както каза, тя ми се обади и се разбрахме за второто интервю. То беше ужасно от началото. Човекът с когото имах интервю се закъсня 8 минути, не беше голям проблем за мен. Но, той ми каза да чакам когато правеше кафе в офиса след като влезе в Zoom. После, поръча обяд и микрофонът беше включен. Започнах да си представя и казах че, искам да стана стажант за да имам повече практически опит. Без да ме слуша, ме попита защо търся работа ако не знам нищо. Обясних си че, уча и съм към края на обучението си. Програмата е за 3 месеца и ме предложи 500 лева. Всъщност, първият месец е безплатен защото това е хубава услуга според него тъй като няма да уча нищо от такива школи които дават онлайн уроци колкото там.

Най-ироничната част на тази история: според този човек, всеки който има среден интелект може да учи програмиране и затова търсят хора с interpersonal умения. В краен случай, ме попита дали мога да взема 1-седмичен отпуск за да отида там да видя как работят и да ме видят как работя. Разбира се, казах "не" на това предложение.

Приятели ето начин, как да си докарате малко допълнителен пасивен доход. Аз лично съм доста доволен, като си докарвам до 200$ на месец а и не изисква кой знае колко време да стоиш пред компютъра;

Ако не сте ваксинирани или нямате намерение да се, не си губете времето. Не знам защо не са го написали най-отгоре при условията, които трябва да изпълнява кандидатът. Дори и да си работил 10 години в Microsoft, бай бай. Какво да говоря повече :D

HR-ката Гергана Петрова закъсня с 10 минути, което е крайно непрофесиноално и създава лошо първо впечетление. По време на интервюто ме попита някакви тъпи въпроси относно ваксинацията, що са CSS селектори и защо React. Обратен фидбек, разбира се, никакв. Общата ми интуитивна оценка: Хубава работа, ама българска!

Ако желаете да Ви задават малоумни въпроси от рода на "Какво ви е мнението за КОВИД ваксината", заповядайте на интервю в Патицата.

Нямам адекватно мнение за самата фирма, но HR екипът е под всякаква критика. Нищо не ми беше казано отностно позицията за която кандидатствах (Front-end Developer), нито за фирмата. Въпросите бяха от сорта на "Разкажете ни за себе си." и "Какво ви е мнението за ваксинацията?".

Малка компания, открито търсеща евтини кадри, които да вършат мнооого работа, под формата на стаж.
Ако все пак почнете, въпреки недобрата оферта, имайте предвид, че от днес за днес могат да ви освободят...