Българска Национална Телевизия / БНТ /img/frontend/nomap.png"

Българска Национална Телевизия / БНТ

Вечната БНТ... Какво да обяснявам мнението си - то едва ли е адекватно спрямо общото схващане, че БНТ е остаряла и закостеняла. Но за мен не е. Като все още млад човек мога да кажа, че БНТ има огромна преднина пред всички останали т.нар. "телевизии". От същата гледна точка считам, че има огромен потенциал за развитие на самата медия. Но като работещ вече пета година там не мога да се похваля с възможностите, които дава на служителите си. И проблемът не е в самата медия, а в шепа хора, окопали се на ключови постове и треперещи да не ги изпуснат. Редактори, директори на отдели... Кошмар! Хора изпълнени с комплекси заради собствената си неспособност да разберат идеите и нуждите на съвременната медия. И озлобени до безкрайност, заради способностите, които демонстрират младите и новоназначените в екипите. Точно тези хора разкатават всяка положителна инициатива или идея възникваща в отделите. И правят всичко възможно за да прогонят всеки, които има смелостта (или глупостта) да работи и мисли като западняк. В дирекцията в която работя, лично аз съм свидетел на поне два случая, в които пряк ръководител създаде такава непоносима атмосфера, че принуди нарочените за "лоши" младежи да напуснат. И мога да цитирам точно четири случая, в които на свободни щатове бяха назначени далеч не най-подходящите хора. И то не заради връзки, а защото са "удобни" - мълчат, нищо не работят, защото не разбират, но и не създават проблеми с "изискванията" си. И това е само върхът на айсберга.
Иначе като институция БНТ е едно от най-свестните работни места. Е да, понякога се работи повече от разрешеното от законодателството, но къде ли не е така. А и се чувстваш поне малко защитен от законите и сигурен в бъдещето си. Стига разбира се да можеш да понесеш мижитурките, повечето от които са от т.нар. "стара генерация" и безумно много се страхуват да не загубят топлите си местенца и това ги прави още по-смотани от колкото са. Между другото, точно заради същите БНТ изглежда като изскочила от '70-те. Не само, че не знаят и не могат, но и се напъват да изглеждат и да правят нещата "модерни", което ги прави само още по-лоши. Който иска да прави кариера - мястото му не е там. Но има какво да се направи и какво да се научи. Получаваш похвали от разбиращите, получаваш омраза от неможещите и продължаваш.
Това е.

Здравейте,работя в националните медии повече от три десетилетияпоследователно в БНР, НДК и БНТ.Последните две десетилетия в БНТ.Винаги съмбил на най отговорните места в тези национални институций.Едно десетилетие бях на "ЕФИР",но както казват всяко нещо с времето си.Наистина ,колежката от журналистическия бранш дава добра характеристика на БНТ като институция за усъвършенстване на личността във възпитание на отговорност към обществото.За жалост днес тази медия е овладяна в еуфорията на печелене на пари ,безхаберие и цинизъм към свойте дългогодишни служители и работници.Никакво уважение към редовия кадър ,този зад камерата ,зад микрофона.Поголовното "изгонване"на служителе дали своя жизнен опит и уважение към медията ,към обществото е днешната "визия"на това какво става зад кадъра ,зад микрофона.Оценката ми е такава каквато е за съвременната ни европейска държава наречена България с 13 вековна история от която не е разбрала нищо.Грижата за човека като част от обществото,като част от медията /БНТ/ е под всякаква критика.За съжеление това е оформящата се днес черта на съвременната Демокрация у нас и не на последно място на работните ни места.Така е и в БНТ!

Работила съм там 7 години и признавам, че така и не получих трудов договор защото нямах необходимите връзки. Но извън това трябва да кажа, че БНТ е една от най-добрите школи за тв журналистика!!! Въпреки ниските хонорари съм доволна, че имах шанса да попадна в тази медиа и то още като студентка. Супер готини колеги, отлични перспективи за развитие / на който наистина му се работи, разбира се/, идеална локация.Има и привилегии, които касаят обаче само щатните служители. БНТ е иделното място ако искате наистина да се нучите на телевизия и ако попаднете в правилната редакция, защото и там както във всяка държавна институция си има и кибици, които нищо не правят и само мрънкат.

Много лошо заплащане, никакво уважение към техническия персонал.

Mnogo dinamichna madia