Българска Национална Телевизия / БНТ /img/frontend/nomap.png"

Българска Национална Телевизия / БНТ

Моето мнение е за работата в новините. Трагедия. Пълна липса на колегиалност, крясъци, обиди, интриги, разпространяване на слухове, някакви нереалистични очаквания, неотговарящи на мизерното заплащане. Не ходете там, ако имате други възможности. Много е зле.

Работата в БНТ е олицетворение на държавата.
Шока е доста голям за новопостъпили лица.
Повечето хора там работят от 10 години нагоре, някак си са свикнали да са в меко казано мизерията там.Работиш където свариш, там където има свободен компютър. Освен за най-старите, извоювали негласно дадено място. Обстановката е напрягаща с неприятни хора. Хора, които ги е страх случайно да не бъдат заменени от новодошлите. Смърди на алкохол в повечето стаи. Работих там като графичен дизайнер, като работата почти няма нищо общо с такъв. Просто си един робот, който попълва шаблони под стрес. Работи се с най-старите версии на програмите и темплейти, чиито някой някога е направил с голяма гордост….Загубих доста умения там, тъй като ми с налагаше просто да попълвам текст в неразбираеми кутийки, по 10 часа на ден, за
1600 лв.
Покъртително място определено.
Дълго време не исках да чувам за телевизия , за щастие разбрах, че не във всички телевизии е така.

А бе хора, кажете един нов нопостъпил редактор колко взима?

Всеки нормален човек като си пусне БНТ му става ясно колко далеч е тази телевизия да прилича поне малко наистина на национална телевизия. А който знае от вътре какво е положението направо е без коментар.
Ужасно некадърни гниди, загнездили се със зъби и нокти още от бай-тошево време и лошото е че ги наследяват потомствено нови некадърници с малки изключения.
Малоумни предавания, кои от кои по тъпи и безсмислени, а дори и идеята да си я бива некадърни и бездарни водещи съсипват всичко. Да вземе за пример 100% будни ! По голяма излагация от тези двамата водещи просто няма. Супер смешни опитващи се да копират други сутрешни блокове, но толкова некадърно и бездарно го правят, че си личи от космоса коооооолко зле са.
Все още има от времето на комунизма! Пример:
Като пуснат някой хубав концерт направо ми идва да си изхвърля телевизора и след това да ида до БНТ и на някои хора да им спестя мъките и да отърва телевизията от тях! Няма друга телевизия която да дават концерт на който като певеца каже Thank you да се намаля звука на концерта и с глас от преизподнята някакъв дебил да ми превежда Thank you.....супер смях и дебилщина...примерите са много и не само с концерти а с какво ли не....за заплати и работна атмосфера да не говорим.....с една дума, не се изчегърта и изхвърлят всички дебили там просто няма шанс да се промени нещо . Много скоро време просто никой няма да си пуска тази телевизия та дори пенсионерите....

Искам да попитам какво е заплащането на репортерите в БНТ към момента.

Работих, като режисьор в БНТ преди много години. Работих там 10 години. Напуснах БНТ през 1993 г. и създадох фирма. Нямам лошо отношение към БНТ, защото там са минали първите ми професионални изяви, но... КАТО ЧЕТА ОТЗИВИТЕ НА ДРУГИ БИВШИ И НАСТОЯЩИ КОЛЕГИ, СТИГАМ ДО ИЗВОДА, ЧЕ НИЩО НЕ СЕ Е ПРОМЕНИЛО В БНТ ОТ ГОДИНИТЕ НА СОЦИАЛИЗМА ДО СЕГА, КАТО МАНТАЛИТЕТ! ЗА СЪЖАЛЕНИЕ! МНОГО ЖАЛКО! Тогава поне получавахме добри пари и хонорари и постановъчни, съизмеримо със заплатите по това време... Разбира се и тогава имаше много хора, които получаваха много повече пари, заради нагаждане и подлизуркване на началниците. Хора, некадърни, но мижитурки и подлизурковци, които бяха удобни. Сега, явно нещата са много по-затънали от финансова гледна точка. То и за това се иска кадърност, да направиш една медия печеливша. Даже и бюджетна медия. Но и тогава, явно и сега има едни некадърни дребни хорица в тази медия, които дърпат "колата" назад, които спират всеки, който се опита да прави нещо интересно, по-различно и модерно и се стреми към по-голям професионализъм. Така беше и с мен преди 25 - 30 години. Имаше едни кибици, които гледаха само как да те прецакат, как да не си вършат работата и как да ти пречат...и да създават интриги и подли номера. И това е не-само в мениджмънта на телевизията , но и на средно ниво и на ниско ниво. Типично за българския селяшки манталитет... Този виц , че на българите не ни трябва в ада някой дявол, който да ни пази да не излезем от казана, защото другите българи вътре в казана ще си ни дръпнат надолу... Това е истината. Просто в БНТ си имаше едни хора, които не искаха някой да знае и може повече от тях, защото така ще лъсне тяхната некомпетентност и некадърност. Така че, на голяма почит сред шефчетата на малко и средно ниво бяха некадърниците, които бяха готови на всичко за да се подмажат на шефа...Сега, като гледам програмите на БНТ, констатирам, че звука е отвратителен в ефир. Чуйте шапките с каква гръмкост на звука излизат в ефир, чуйте основните предавания, чуйте рекламите.... Основното предаване тихо, шапката - гърми и т.н. или в едно и също предаване, звука не е изравнен и още много подобни. Ало...от БНТ - вижте си Директива на ЕС за EBU R128. Тези, които разбират-знаят какво искам да кажа. Това, което чувам в ефир, като звук - не се прави от професионалисти, а от хора, които не си разбират от работата. Това е моето лично мнение. Да не говорим за качеството на програмите в БНТ - слаби сценарии, елементарна режисура, звучат, все едно са правени преди 30 години. Монтаж - муден. Динамика - рядко. Програма, която не те грабва. Има две-три по-свежи предавания и по-интересни, но няма да споделям тук, кои са те, защото това си е моето лично мнение. Но факт е, че програмите на БНТ не си покриват предварително заложените рейтинги. И ако една програма се обявява с рейтинг 9, то реалния рейтинг е доста по-нисък, например 5. Надявам се новото ръководство на БНТ да се захване здраво с подобряването на качеството на отделните предавания, филми, информационни емисии, както и на цялостната програма на БНТ, защото иначе тази телевизия, след време може и да не се гледа изобщо. Нека никой да не ми се сърди, това не е "плюене" по телевизията, а градивна критика. И ако все още има свестни хора там, то те трябва да се обединят и да направат БНТ една наистина съвременна, модерна и интересна телевизия. Надеждата ми е в младите хора. Но тези млади хора трябва да са по-взискателни към шефовете си или към по-старите колеги, а не да се страхуват. Защото страха и сервилността, водят до само едно нещо -старият, а и явно - сегашният модел БНТ - държавно предприятие, в което едни хора си кютат на заплатка и правят в най-добрия случай малко, ако не нищо. А и новото ръководство, ако питате мен, няма да е лошо да направи малко уволнения и съкращения - но не по процентен критерий, а по качествен критерий. Какво имам предвид - ами всички некадърници, мързеливци, подлизурковци - вън от БНТ. И назначаване на кадърни хора, с реален конкурс и комисии съставени от незцависими външни експерти. Само така може да се оправи БНТ. Конкурси за сценарии. Външни продуценти не от време на време а поне 80% от програмата трябва да се поеме от външни продуценти. Гледайте другите конкурентни телевизи какво правят... Ако има желание - нещата се случват. Ако няма желание - жабата си остава в тинята! Това е.
Успех на БНТ!

Уважението между хората е на високо ниво.
Всеки си знае точно мястото и работата която върши.
Аз съм от техническия отдел, но да обърна внимание на програмата:
научно-популярни филми, български филми, събития и новини...
сега сме края на 2010г. (няма да коментирам, какво дават по другите медии) :)
Това бяха плюсовете сега минусите:
Заплащането на хората от техническия отдел е малко и (явно трябва по-голям бюджет ли?) за купуването на нова техника!

............ дължи пари и на мен. Подписах договор с фирмата на жена му за старта на неговото \"шоу\". Но вече не съм в БНТ поради невъзможността да се работи по шуро-баджанашките методи на ................. и ........................ До този момент........................, която се води шеф там, не е изплатила дължимите пари на екипа. Това са хора, които са свикнали да лапат. Съдът ще си свърши работата.

Може и да звучи смешно, но точно така се чувствам. След повече от година работа в БНТ и по-специално в \"В неделя с...\" все още имам пари, които ми дължат. Надеждата, че ще си получа хонорара, става от малка все по-малка. Но не за това иде реч. На първо място съм разочарована от отношението на Димитър Цонев- този толкова \"велик\" водещ\", който да каквото не се е докоснал, това не е съсипал. Няма лошо родата да работи в предаването ти, но чак пък щерката да е репортер на трудов договор, след като при монтажа не остава и помен от въпросите й- странно някак си. Но нали бременно детето, трябва да тече трудов стаж. Трудът на сценаристите /прекрасни хора, които събираха по 2лв. да си купят духалка за офиса/ не само не се зачита. Ами постоянно сценарият се преправя, защото в последната секунда идва заповед отгоре. Добре, че се занимавах с нещо, различно от писането, защото определено нямаше да издържа. С по лев в джоба успяхме да реализираме най-трудните първи предавания, които ни смазваха психически и физически. И когато настана време за бунт, защото заплатите все се бавеха, чрез e-mail, дори нямаха смелостта да ни го кажат в очите, се оказа, че сме ненужни. Първо изхвърчахме с колежката от екип гости и една от сценаристките. После дойде време на режисьора и главния сценарист. И накрая Хачо се настани на \"трона\", за да направи един блудкав водевил. Няма да обяснявам, че г-н Цонев дори не ми беше запомнил името и уж беше напарво страсиран от факта, че един по един биваме отсвирени. То така се точат пари от националната телевизия- фирмата на жена ми ще направи филм за баща ми, в който главната роля е на сина ми. АКО ОБИЧАТЕ СЕБЕ СИ, БЯГАЙТЕ ДАЛЕЧ ОТ \"В НЕДЕЛЯ С...\" И ВСЕМОЖЕЩИЯ ЦОНЕВ.
А който се е срещал с Петър Краевски / бивш главен сценарист на предаването/ ще ме разбере най-добре.

Здравейте, не знаех дали е умесно да споделям тук, но може би да! Харесвам тази телевизия. Има традиции и стабилна гледаемост. Но много моля, замислете си над хора като спортния журналист Петър Василев. Този човек дразни изключително много и прави неприятни за "слушане" мачове и спортни събития. Изречения като: "От началото на мача съдията е направил само пет свирки..." или "Нападателят се уплашил от вратаря, защото го гледал със страхопочетание" или " Това беше на десерта...на тортата, не на черешката.." пак коментар на мач. Хора моля ви, ясно, че той е със връзки ама спестете ни глупостите на този дразнещ глас!!!!!

Зрителка