БГсервиз ООД / BGservice Ltd. /img/frontend/nomap.png"

БГсервиз ООД / BGservice Ltd.

Когато аз работих там даваха ваучери за храна, по желание, но ги удържаха от заплатата. Също така не осигуряваха на реални пари, което за IT сферата е смешно.

Като екип, имаше доста адекватни хора. Проблемът беше, че бяха управлявани от неадекватен мениджмънт. Тук се наблюдава класическата ситуация, в която шефът се опитва да управлява дейност, която той самият не практикува от много години. Съответно мнението на специалистите на терен не се зачита, а се налага това на шефа, което не рядко е доста неадекватно. Цитирам: "Защото аз съм шефът и аз казвам какво ще правиш!!!"

Подходящо място за хора без опит, които искат да стартират кариера в IT. Това не е сарказъм. Разнообразието от дейности и клиенти може да бъде полезно и образователно за начинаещ специалист.

Здравей, колко пари предлагат за
Windows администратор в София?

До тук добре...Но никой не споменава какво е заплащането...Утре (01.12.15) съм на интервю в офисът им в София...но идея си нямам какво и що..някой да може да даде идея..защото на интервюто всичко ще иглежда ок на 100% :)

Yani, да се оплакваш, че заплатите са ниски, а едновремнно с това да си стоиш не е нищо друго освен хвърляне на словесни екскременти.Ако си голям мъж напиши какви са ти задълженията, и какво получаваш - всеки знае сам за себе си, кое е малко и кое много...
Добрият специалист ще намери начин да си продаде труда на изгодна за него цена, и ако си уверен в собствените си знания и умения отиваш в друга компания, или работиш за себе си.
Като те видях с колко правописни грешки пишеш, на който те е учил на правопис му кажи да ти върне парите. И ако и работата ти е колкото прапописа, направо се радвай, че някой те е прибрал и ти дава заплата, трябва да му миеш краката и да му пиеш водата.

От прочетеното стигам до извода, че здраво се бъркат две фирми със сходни имена.
Едната е "БГ сервиз" (www.bgs.bg), които са сервиз на повечето марки за бяла техника предлагани в България.
Другата е "БГсервиз" (www.bgservice.net), те са в сферата на IT.
Хубаво е да се има в предвид, че конкретно тази тема се отнася за втората фирма, а не за сервиза на Горение, Електролукс и т.н.

Определено има още доста какво да се желае, като подобрения във фирмата. На първо място заплатите, ниски са, за осугуровките няма смисъл да коментирам. Цари хаос и безпорядък, не е ясно кой на кого е подчинен в тази фирма. Има висок % на неодовлетвореност в служителите, поради което често биват сменяни или сами напускат.

Фирмата е регистрирана на 25.03.2002 година. В Търговския регистър, таб Дело и най-отдолу - Фирмено дело. Винаги си е била БГсервиз ООД.
На въпросите (ще се фокусирам върху частта от фирмата, която се занимава с поддръжка, защото отговарям за нея):
- какво е нивото на заплащане - над средното за бранша (за съжаление, не сме HP). На колегата, който е писал, че е важно да се продадеш в началото ще кажа, че при интервютата няма място за пазарлък. Бюджетите като цяло са предварително уточнени, вариациите не са големи.
- Работното ми място е сред колегите от второ ниво. Уважавам всеки един, сегашен или бивш служител на фирмата. С много от бившите колегите се чуваме, пием бира по повод и без.
- Привилегии - фирмата заплаща Microsoft изпити за всички служители, според нивото им. Фирмата организира допълнително здравно осигуряване на преференциални цени. Имате служебен телефон. Купувате техника на доставните цени на фирмата, на разсрочено плащане към фирмата. Фирмата заплаща извънредния труд. Може да тествате произволен Microsoft софтуер, тъй като сме сребърен партньор. Ползвате се от всички намаления, които фирмата има - в Мтел, за Интернет и т.н. Каквото и да е поискал някой от мен, съм му съдействал да го получи.
- Фирмена сигурност - на пазара сме от 10 години, заплати никога не съм намалявал. Текучеството ни е минимално.
- Ангажираност - от 9 до 18, дежурства събота и неделя, които се компенсират с дни отпуска. Работа има, но стрес, надявам се, няма.
- Потенциал за развитие - по отношение на ИТ, имате неограничен потенциал за развитие. Имате достъп до последните технологии, има достатъчно хардуер, необходимо е само ваше желание.
- Местоположение - за София единия офис е в Гео Милев, другия е в центъра, на Гурко и Шишман. Във Варна сме на Георги Бенковски 99
- Колеги и работна среда - всички колеги съм ги назначавал аз, съответно съм се постарал да няма несходство в характери и да има добра работна среда. Мисля, че за сега успявам.

Фирмата е отворена за всеки, който иска да види какво правим и как го правим, дори да не иска да става клиент или служител. Заповядайте, ще се радвам да ви посрещна.

На страницата на БГ Сервиз ООД http://www.bgservice.net/index.php?p=about пише че фирмата е основана през 2002г. а в търговския регистър, като дата е отбелязано 2008год. Как става това ? Преди какво е било ? ЕТ , физическо лице, гаражен сервиз ?

Интересно ми е защо са ми изтрити постовете? Казал съм нещо обидно/нецензурно, или какво? Бях ли уведомен по email, не!Както и да е! Нека преминем към по-същественото.
1) Заплащане - под средното ниво. Много е важно за колко ще се продадеш с самото начало!
2) Уважение - немога да кажа, че има такова. Особено за хората от оперативния отдел 2-ро ниво. Там шефовете им са няколко...
3) Привилегии - ами .. няма.5
4) Фирмена сигурност - също няма.
5) Ангажираност - от 9:00 до 18:00 + разни смешниизмислени дежурства, за които се плащат смешни пари.
6) Потенциал за развитие - има някаква схема, но с близане на задници - оперативен мениджър(колкото и некадърен да е той), системни администратори и т.н., В общи линии - не :)
7) Местоположение - Гео Милев - зависи много, принципно е куцо за повечето колеги.
8) Колеги - малко читав народ остана там. Единственото положително нещо е, че може от тях да се научат доста нови неща.
9) Работна среда - условията в офиса са идеални... но ако изобщо имаш време да се веснеш там. Ситуацията през 99% от времето е нажежена на 100% заради разни некадърници с мениджърски позиции....
Модераторе, следващия път мисли преди да триеш. Тук мисля е свободен сайт?

Пиша само заради предния - Злати. Толкова глупости е натворил, че направо не знам от къде да започна. Така че ще карам под ред.
1. В никакъв случай не сме конкурент на никоя сериозна фирма. Партньори да, но там историята е друга.
2.За готините хора също съм съгласен, но в никакъв случай не са отворени към идеи. Калдерон си знае неговото и не вижда по-далеко от носа си.
3. Това за заплатата ме остави безмълвен. Човече, явно е имало яко скатавки за да напишеш глупостта че фирмата ти е давала повече от колкото ти си давал. Заплатите са меко казано смешни!
Ще добавя още едно минусче от мен: липсата на развитие на фирмата.
Като отделен индивид всеки може и ще се развие, но фирмата упорито тъпче на място което рефлектира върху служителите.
Има текучество.
И за да не ме обвиниш, че съм черноглед - ще спомена и хубавите неща във фирмата:
- Средата е добра
- Колегите са пичове
- Спокойна работна обстановка, т.е. липсата на излишен стрес