Елекс груп /img/frontend/nomap.png"

Елекс груп

1 точка от 1 мнение

Написаните 3-ри мнения за ЕЛЕКС са напълно верни и отговарят на истината.Писали са ги хора,които действително са работили там.Те са прави за всичко.Сега ще ви кажа моето мнение:Служителите в тази фирма се сменят като пазарски чанти през няколко дена(не години,месеци а дни!!!).Има страшно голямо текучество.Новите хора идват и си отиват буквално за дни.Никой не се задържа там за по-дълъг период от време.А лошото е че на собствениците(за мен те не са собственици!) не им пука ,че хората им ги напускат.Не си мърдат и пръста,за да направят нещо поне малко ,за да се опитат да задържат добрите си и дългогодишни служители.Няма фирма в страната в която толкова често да се сменят служителите.Всеки си кътка хората и гледа да ги задържи,защото персонала е този които изкарва печалбата на една фирма.В ЕЛЕКС е точно обратното.Броя на напускащите е по-голям от броя на новоназначените.Затова и всички добри и дългогодишни служители напуснаха.А най-интересното е че всеки който напусна си направи собствена фирма и търгува със същите стоки,които е продавал като служител на ЕЛЕКС.Млади хора въобще не се задържат на работа там и това е жалко!ЕЛЕКС е добър пристан за възрастни хора,които не могат да си намерят работа никъде другаде или им остават няколко години до пенсиониране.Хора без алтернатива.Всяка фирма гледа да работи с млади хора а в ЕЛЕКС останаха предимно пенсий.Младите хора не се задържат на работа там и бягат като дявол от тамян!Причината е една:ниските заплати.На всеки който се излъже да почне работа там искам да му кажа,че работата и самата работна атмосфера е много изнервена,има голямо напрежение.Има много караници,викове.Случва се така да се отнасят към вас,че може и да се разплачете.Трудно ще издържите.Във фирмата прогресират клюкарите,доносниците,подмазвачите,а така също и онези които се правят,че "работят"...... в събота.Само такива хора имат шансове за успех пред шефовете.Да не говорим,че за търговски директори са сложени хора,които нямат сключена нито една търговска сделка в живота си!Това е парадокс!Обедна почивка почти нямате.За целта ви дават мизерен обяд,за да го изядете на работното място и да останете на работа и да не почивате.Друго парадоксално нещо е че назначават новите служители с по-голяма заплата от служителите,които е работят във фирмата от няколко години!!!!!Ако започнете работа там имайте предвид,че 2 пъти в годината ще ви се налага да идвате на съботна бригада.Почистват се работните места,нещо като ленински съботник.Още едно доказателство,че комунизма в България е жив!За награда не ви дават пари, а 2 кебапчета и 1 кюфте от "ГЮРЛАТА".Ако не доидете на бригадата ви лепват черна точка.Служебните коли до една са с марка Шкода.Всеки служител я ползва като личен автомобил.Ползва я през работното време като собствена кола,за да си върши личната работа.Колите винаги са с празен резервоар,защото всеки кара а никой не зарежда с бензин.Голямо разхищение ви казвам.Никъде го няма!Моя съвет е:ХОРА НЕ ЗАПОЧВАЙТЕ РАБОТА В ЕЛЕКС.Съвета ми е точен и добър.Ако ме послушате няма да съжалявате.