Международен панаир Пловдив /img/frontend/nomap.png"

Международен панаир Пловдив

Тоя Гергов се мисли за бог,а жена му за кралицата майка бягаите от там те нямат хората за равни,а за роби и маимуни,бягаите от тези експоататори

Бивш служител съм в хотела на Гергови - Парк - Хотел Санкт Петербург .. Положението е отвратително,Гергови се държат с хората като със роби (даже съм чувал как са се изказвали по подобен начин) Заплатите се в хотела за обслужващия персонал си идват г/д навреме (1 месец закъснение) ,но заплатите на пиколота,охрани и т.н се бавят с по 5-6 месеца . Наскоро охраните напуснаха Гергов,тъй като не бяха получавали заплати от мисля над 6 месеца . За сметка на това служителите са подложени на непрестанни навиквания от въпросната Г-жа Гергова,явяваща се като майка царица . Приближените около нея вкарват всевъзможни интриги за останалата част от простосмъртния персонал .
Ставал съм свидетел на уволнения на хора със стаж 10 години,заради смешни причини от сорта на че пиколото се забавил с минута да посрещне Гергов и темподобни .. Забравих да спомена - постоянно те експлоатират и работиш повече часове,отколкото трябва .. На Нова Година служителите всички включително служителите от Детски Център , Лоби бара и Ресторанта са длъжни да са на работа . Ако ти е смяна - ОКЕЙ,но почиващите също работят по 18-22 часа .. РАЗБИРА СЕ БЕЗ ДОПЪЛНИТЕЛНО ЗАПЛАЩАНЕ,заплащането е,че ще си запазиш работата ....Отпуските стават по следния начин : Ако смяната ти е 8 часова - взимаш си 5 дни и следващите 5 - работиш по 16 :Д

И примери мога да дам хиляди,но полето няма да ми стигне . Съвет за хората,които са се насочили натам - Недейте хора,има мн други по-добри места ,отколкото да работиш за тирани като Гергови .

Аз работих малко там и по случайност. Вече при Гергови и на заплата, която един от кометиралите беше посочил за връзкарска.
Напълно вярно е за доносничеството, интригите и ходатайството.
Повечете служители и сътрудници са от преди повече от 10 години, още от началото на империята "Гергов". Новите са техни близки, роднини - предимно хора без реални компетенции и с примитивни порядки. Личните шофьори, охраната и секретарките на босовете оглавяват някакви фирмички по документи.
Но като се има предвид, че те не назначават "случайни" хора, мисля си, че момчето задава въпрос с цел. Хора, разровете из нета - това е напълно достатъчно и достоверно.

Ванко.Заплатата в панаира ще ти бъде максимална 420 лв след данъци.независимо къде ще работиш.Ако си по връзкар ще взимаш 550лв след данъци.Ако твоето семейтво е материално и ще работиш в панаира само и само да не си вкъщи работата е идеална.Ако искаш да правиш кариера и да трупаш пари - забрави.Там не можеш да направиш кариера , какъвто те назначът такъв остваш доживот.
Да ти кажа случка.минава Нова година и казват на всички служители че са уволнени , но могат да останат ако се съгласят да преподпишат договорите си на името на друга фирма и с по ниски заплати.Т.е всички активи на панаира малко по малко се прехвърлят и скоро да очаквам да фалира.
Аз съм консултант в голяма финансова фирма , която прави одит на панаира и съм в час с всички клюки и ситуации там.Мога да напиша една 500странична книга на далаверите , ама кой ли го интересува

Има ли смисъл да започвам работа в Панаир Пловдив?????

Ами и аз над 20 години работих в дружеството и трябваше да напусна, естествено по собствено желание. Назначават се директори - ето и Бонев - които никаква работа не вършат - само се източват парите на дружеството. И този вестник, който се издава - всяка сутрин бус на дружеството обикаля Реповете, за да събира непродадените вестници от миналия ден /а те са много/ и ги складира в една палата. Пък и телевизията - кой ли я гледа! Но пък са необходими за предизборната кампания на БСП, респективно на Президента. Няма да се учудя от честите му посещения в панаира, ако един ден се окаже един от собствениците му.

Аз съм стар служител на панаира отпреди 11 години (сякаш беше вчера). Да се работи в Панаира беше удоволствие и престиж. Добра работа, приятна среда, културни хора. Това беше моето възприятие тогава. Да не говорим че съотношението натовареност - заплащане си беше и, предполагам, си остава и сега, доста в полза на заплащането :). Не знам как е при Гергов. Чувствам се длъжен да изкажа мнение от моя скромен опит от преди толкова години. Панаира го заслужава, независимо от всичко.

Колегата е прав.Преди години да работиш в панаира беше гордост, едно от най-хубавите предприятия в Пловдив. Днес е срам,много работа,няма премии,парите за храна са спряни.просто ужас..Постоянно се съкращават служители или биват принуждавани да напускат.Никакав отзвук за това в медии те. Оправданията са заради кризата, Каква криза панаира реализира всяка година все по-голяма печалба.Умишлено се води към фалит ,за да може сем.гергови да го придобие без пари , както стана и с хотел Сан Петербург.Резил и Пзор за тях какви "пловдича ни са". Заради такива "бизнесмени" ние маладите сме пренудени да напускаме България.Какво друго да очакваме от "социалистите"- само кризи...

Мнението по долу е 100% вярно.Нека и аз да добавя малко от впечатлението ми от работата със сем.Гергови.Първо за тях работят не случайни хора - първо се уреждат на работа наследниците на полицейски шефове , депутати областни или на министри , шефове не болници и т.н. "каймака" на обществото , съответно тези служители се чувстват недосегаеми и можете да се сетите как се работи с тях.Като техните позиции се разпределят между хотела и панаира.В хотела ( всички знаем кой е ) заплатите за повече от мизерни , в последно време започнаха да назначават на заплати от 340лв чисто в отдел маркетинг , горедолу същата заплата на зам.управителите на ресторантите.Всъщност там се получава заплата в зависимост от това какъв роднина се падаш на сем.Гергови, колко често топиш колегите пред г-жа Гергова и сътоветно колко си добър в интригите и разпространяване на "новините".Има няколко човека добри в това нещо и съответно с добри заплати.
В панаира е ужас.Там бе уволнен целият стар персонал с малки изключения , налагат се нови доста недостойни хора за тези позиции , намалиха се заплатите, премии коледни или след успешен панаир забравете , това са отминали неща.Дори в последно време има практика да се принуждават служителите веднъж месечно да излизат в неплатена отпуска за 1 седмица с цел да взимат по -малка заплата.Нали било световна криза......абе ужас ........