Дунапак Родина /img/frontend/nomap.png"

Дунапак Родина

Дунапак...смешна фирма,но те чакат не образовани хора да им работят без пари и да си малчат на всекидневните унижения.Предлагат 1000лв.заплата,но на bhs за тия пари трябва да си малоумен да се съгласиш да им работиш.По 12часа без почивка и лайното Дюнков да ви се прави на интересен всеки ден,аз бих му смачкал грозната моцуна и лакеския задник,но не ми е интересен вече(просто е смешен).Помислил си е че е хванал Господ за шлифера.От такива утрепки бягат свестните работници.Предценете за кво става въпрос,и за кво иде реч.Успех ....на балъците.

Здравей-те,преди работих в този завод и началник ми беше едно измислено кариерисче на име Плюнков или Дюнков не помня точно.Работа по 12 часа за мизерни пари,събота до обед.Много хора избягаха,а други бяха уволнени от Плюнков(дюнков)без причини,просто не ги харесваше този педераст самоуверен.Времената се промениха тотално и днес май няма кой да им работи на тези помияри.Аз работа в германия и ви съветвам да избягвате тази фирма,работа има колкото искате,но дунапак не е за вас....ВЯРВАЙТЕ МИ.Поздрави на бат Станьо това е единствения готин човек в тази кочина наречена дунапак родина.

Осигуряват ли безплатен превоз

1. Съотношение жени/мъже - каквото и да е не видях много хубави жени там за 2 години престой (без обидени моля). Имаше една-две и мога да кажа че имам близки наблюдения :-)
2. HR-ката, верно вятър я вее на бял кон, че и от къде се извъди, знам я като беше секретарка на Рафет и се мазнеше на жената на Николов - с една дума, никаква не я върши.
3. Заплати - ако мислите че заплата 500-600лв бруто на шеф на машина в цеха или 700-800 бруто макс в администрацията е много - това е вашето място.
4. Лошото качество на продукцията е проблема и те не можаха да купят свестен велпап, ами взеха стар и после върви продавай боклуци. Това си беше грешка на унгарците и си патят от това.
5. Цялото предприятие в Европа е назагуба в момента. Просто се разрастна много и нямаше пари да се издържа, но ще се орпави. Това обаче няма да дигне заплатите в БГ.
6. Като цяло, не го препораъчвам като място за работа, освен ако нямате амбиции, тъп сте да се развивате, на 50г и така или иначе няма да може другаде да почнете и чакате пенсия или подобно.
7. Иначе аз все още се чувам с колегите от Унгария дори си пия бирата с тях на Ракоци в Будапеща (последно Август 2007).
8. Не се изказвам като последна инстанция, но можеше това предприятие по-добре да работи ако аз го управлявах :)))

Аз лично не бих ви посъветвал да работите в Дунапак Родина, там нещата са още на ниво див капитализъм от края на 19 век, работите под непрекъснато напрежение, далече над 8-те стандартни работни часа, нямате време дори за ядене - то е забранено , освен в лавката където хранта, която предлагат е под всякаква критика. Почивка за обяд 30 мин, които никога не можеш да ползваш, защото си прекалено зает, няма и как да излезеш от завода за да хапнете нормална храна - само с писмено одобрение на директор (което сами се досещате, че нито време, нито желание ще ви остане да си осигутите), ако все пак успеете да вземете подписа на директор надали за 30 мин ще имате възможността да отидете някъде, защото заводът е прекалено отдалечен. Социална политика = 0, всъщност отива на минус, но ме е срам да напиша колко е минуса, отдел Човешки Ресурси липсва или по-точно съществува, но функцията му е противоположна на това което в нормалните компании се върши, много е зле положението. Мое лично мнение - основният проблем на Дунапак е ръководството и отношението към персонала, става дума за всички, от ръководители на отдели до работници са третират като неодушевена фирмена собственост, чиято основна мисия в живота е да работят до изцеждане на последните сили - пълно безумие, а на директорите или не им дреме или са тотални глупаци. Заплащането е на средно ниво, но за това което се изисква от персонала е направо минимално. Има текучество и огромна нужда от допълнителен персонал, но ръководството не е особено въвлечено в тези проблеми, уволненията са чести без предупреждения - действа се бързо и без скрупули, досещате се как мотивира това и ти създава прекрасно чувство за сигурност. Хуро-баджанащината е широко срещано явление, хората на директорите се радват на специално отношение. Грешките на ръководството не се коментират или признават (това важи най-вече за Изпълнителният Директор), а те са чести, проблемите не се обсъждат, липсва свобода на изразяване, за обратна връзка дори не са чували, решенията се взимат еднолично и авторитарно, лиспват комуникативни подходи за разрешаване на проблемни ситуации, тотално непознаване на принципите за мотивация, градивна критика, представяне на информация. Отношенията са строго формални, има хиляди ограничения и правили повечето граничещи с абсудра, темата е необятна ...    Иначе фирмата е печеливша, има много работа и се плаща навреме, но ако искате да сте мотивирани и да ходите на работа без да се чувствате ужасно, да имате елемнтарно чувство за сигорност и доверие в своята компания, да имате личен живот и да се радвате на нормално отношени от страна на управлението - тогава Дунапак Родина не е за вас.

Здравейте,някой може ли да ми каже актуално мнение за фирмата.Условията и заплащането как е.Кандидатсвах за работа и сега ме викат на 2 интерю.Благодаря предварително. :)

Здравейте, в момента има обява за ръководител склад. Имате ли информация за позицията, нов склад ли са направили или е имало чистка?

Некоректни ръководители.Изспълнителния Директор дори не знае,че трима от неговите пряко подчинени правят каквото си искат

Здравейте,търсят ли хора във фирмата?Интересува ме някоя по-нискоквалифицирана длъжност,машинен оператор или нещо такова може би.В сайта им има и-мейл за кандитатстване,но няма обявени свободни позиции,та не знам за какво точно да кандидатствам :)

Не съм работил в Дунапак, но познавам хора от там и съм ходил и влизал няколко пъти преди години там по работа. Шумът в производството е много силен и осем часа на ден там е просто убийствено. Тапите за уши или слушалките не винаги са удобни, защото хората трябва да си комуникират. Като цяло съм чувал, че на едни хора от там плащат добре, на други не. Има тенеденция на хора, които са без висше обр. да взимат повече от тези с висше, в което няма нищо лошо. Имат бнуси за извънреден труд, но не за всеки работник. От някоко години насам производстовто се е увеличило, но работната ръка и заплащнето Не!
Поръчките били винаги спешни, а машините, доста от тях не смогват и постоянно имат аварии, колкото и инвестиции да са правени по подръжката им. Управата "наблюдава" всеки да идва на време на работа, но не цени еднакво труда на всички, които остават след разботно време!!! Съгласете се че, ако от твоята работа зависи работата на другите, няма как да я зарежеш по средата и да си тръгнеш, понеже работният ден е свършил. Изводите ми са, че като цяло заводът има все повече и повече работа,но експлоатаацията върху хората се засилва- всеки се изтисква до максимум. За напрежението пък какво да кажа? Не един служител твърди, че на завода не му трябва психолог, а психиатър. Психологическият тормоз въху хората се увеличава, наблюдавайки хоратам които познавам там. Стресът им причинява нервни кризи. за свободно време какво да се говори? Да спиш ли ? Да ядеш ли ?
Предприятието е на немски холдинг PRINZHORN GROUP.

PRINZHORN GROUP е семеен бизнес на 4 поколения и е основан като W. Hamburger през 1853 г.

Холдингът притежава пет фабрики за производство на хартия и дванадесет фабрики за производство на опаковки в Германия, Австрия, Полша, Унгария, Румъния, Украйна, Хърватска и България, като общият годишен оборот надхвърля 1 милиард евро. В компаниите на групата в момента работят 3 500 души, а в „Дунапак-Родина” АД са ангажирани 150 човека.

Питам се какви ли са условията в другите държави? Няма да се очудя, ако в Пловдив се окажат най-зле. Там все още има хора, на които заплатата им чисто е под 1000 лв. , а работят повече 4-5 години там и са допринесли не малко за успеха му. При цялата тази "криза" , при цялото нарастване на работа, работа на смени, работни дни с по десет часа работа и отгоре, която не се заплща, това е унижение !!!!!!

Шеф на “Дунапак Родина” е Мениджър на годината - 2011
Дали това се отразява на заплатите на всички. ?!!!!!

Един от минусите на завода е, че няма предствители на браншовите организации в България. Подозирам, че правата на работниците и служителите там системно се нарушават!!!

Познавам журналисти и те ме посъветваха да разследвам ситуацията с работниците в другите страни. Надявам се австрийците да се утвърдят в съзнанието ни като човечни, точни и лоялни хора, най-вече хора!
А не като едни безочливи, гестаповски, алчни експлоататори, които намират в народа на съответната държава жалки шефчета, които за пари са готови да мачкат собствените си люде!

Работим за да живеем, а не живеем, за да работим!!!