Балканско ехо / Кравеник /img/frontend/nomap.png"

Балканско ехо / Кравеник

Г-Н Велчев надали ще прочетете това писмо но искам да ви споделя че отношението на старите работници спрямо новопостъпилите е краино некорекно с недобро и краино отношение спрямо тях ... с думите вие нямате работа при нас ние тука сме си нагласили нещата от години и нямаме нужда от новодошли броики да ни пречат ... един от началниците г-н Ив.Ангелов много добре вижда нещата но със леко потупване по рамото от старите кучета си затваря очите и не взема никакви мерки ... !!!

Не съм работил в "Балканско ехо" (близо до Кръвеник). Но имах интересно преживяване в директорския кабинет през 2006 година. Работех във фирма, която е монтирала СОТ централа и не е заработила , та ме бяха изпратили да отстраня неизправността. Бях с работен гащиризон и вероятно вида ми караше директора да си мисли, че не съм опасен за поверителността на оперативката със заместниците му. Та за това станах свидетел на такъв разговор. " Другари, утре е нашия празник ( 9 септември). Вие направихте ли каквото трябва? Ей, опичайте си акъла , че ще ви отрежа ташаците! ( Тоя израз явно много му харесваше ,щото често го употребяваше) За бай Георги , нали знаете, трябва да го почетем с празника. Нагласихте ли там каквото трябва , да му дадем?! Ей, ща ви отрежа ташаците!
Не знам името на този директор. Беше висок кокалест старец с бяла коса. Имаше вид на партизански командир от ония времена преди девети. Отначали за "бай Георги" си помислих за Георги Димитров, а по късно се сетих и "загрях" ,че става въпрос за Георги Първанов. По това време беше президент.

Какво е заплащането в село Ресен за мъже..

НЕ РАБОТЕТЕ В ТАЗИ ФИРМА!! Преди известно време постъпих на работа в предприятието в село.Кравеник . Отначало ми беше обещана една заплата ,а в последствие се оказа ,че взимам в пъти по малко. Организацията на шефовете е под всякаква критика. Заплати,ваучери никога не се взимат на уречената дата...винаги има по поне седмица забавяне,а в момента последните купони ,които трябваше да взема на 15 се оказва ,че ще бъдат дадени на 15 число следващия месец. Това ми дава голяма несигурност и притеснение относно бъдещето ми там.Условията за труд са тежки, но поне колегите са симпатични хора. Всеки ден напускат поне по двама човека и на тяхно място взимат нови с обещания за големи заплати,които в последствие не взимат.
Силно не препоръчвам тази фирма като работодател, и аз много сериозно се оглеждам за друга работа,но имам болен роднина и съм финансово притеснен ,затова стоя на този етап.
Мога още много да напиша за несправедливостите на тази фирма ,но няма да ви отегчавам допълнително. Ще кажа само последни две думи.
НЕ РАБОТЕТЕ В ТАЗИ ФИРМА!

Ей това мнение е на философ ,ти не си бачкатор а от тия в стаите на топло,на хората в Ресен им желая мека зима ,да могат да пият вяда от бутилките си ,и дано има вече каде да се стоплите ..................

Уважаеми дами и господа. Доста често Ви чета мненията и искам да споделя и моето мнение като настоящ служител в фирмата.

Условията на труд не са добри в с. Кръвеник.Но ако на българина му създадеш условия на труд близки до домашната обстановка той няма да се сети за какво е отишъл а да не говорим за работа. И за това не се инвестира в условия на труд. Които иска и е прекаран стои и работи. Които не иска и е изнежен почва да си пее песента "Пред нас са блеснали житата"

Но днес г-н Велчев прави събрание и каза, че много се краде от работното време. Да така е!
Няма какво да се лъжем. Всички го виждат това и никои не му обръща внимание. НО! Внимавайте защото от другия месец ще има и глобени за това, че някой си ръфа кифлата в 8:30 ч. и не е почнал да работи.
Това се случва в почти всички отдели където не са на норма а са на надник. Няма да посочвам в кои отдел се почва да се работи в 9.00 почивките се удължават с по 20 мин. а краят на работния ден спира в 16:00 ч. и тръгват към съблекалните. А някой отдели бачкат до последната минута за да изпълнят поръчките и даже си изпускат и рейса, които винаги тръгва с 10 мин. по - рано от определеното.
Защо? Защото някой от гореспоменатите глупаци седнали в рейса и вика "Айде тръгвай други няма".
Контрол трябва да бъде въведен защото това много дразни работници като мен.
Освен от работното време се краде и от свързващи елементи на телферите.Странно защо охраната не си върши работата. Некадърниците в фирмата наистина са много. Просто трябва да се направи един кадрови подбор и тези служители да отпаднат. Да не лежат на моя и на другите съвестни работници на гърба. Наприеха се много млади момчета. Евала за това на г-н Велчев, че дава работа на младите, защото гр. Габрово с всеки изминал ден умира все повече и повече и е почти невъзможно да се реализираш някъде там в това Габрово.
Но за да получиш трябва и да дадеш от себе си. МНого от служителите мрънкат, че са им ниски заплатите.
Да, така е особено на тези които са на надник. За такъв завод с такова голямо производство би трябвало минималната заплата да е поне 600 лв. Ще се надяваме в бъдеще да се случи Ако се внедрят нови машини с висока производителност и високо качество на произведените детайли или части.
Брака от някои работници се хвърля в стружките и така си мислят, че всичко е приключило. Да ама Не.
Все някой ще те види.Има много негативи в тази фирма но не ги създава г-н Велчев а самите работници.
Има толкова големи мундари, че и 3 чистачки да вървят след тях всеки ден пак няма да могат да смогнат да изчистят. Да кажа и за отдел конструктивен.Ако се правят таблата по схемите които са начертали почти нищо няма да тръгне. ЗАЩО ? Отговорете си сами. (информация от колега).
За да се оправят нещата в тази фирма трябва промените да започнат от работниците.Не съм настроен негативно към никои колега но за да изкаш по - висока заплата трябва да покажеш и положителни резултати, които да са в дългосрочен план. А те от своя страна да доведат и повишаването на заплатата ти. Трябва да се въведат дневници на работниците и началниците да вписват положителни и отрицателни дейности на работника. Трябва да покажеш, че можеш да работиш без брак, без увъртания, без измами,и др. негативизми ощетяващи фирмата.
Организацията между отделните отдели също много куца.Тук трябва да се поработи много добре за да се въведе единен синхрон между всички отдели и да не липсват части за сглабяне на телферите когато това става в момента. Имам информация от отдел "монтажен", че когато започне да се сглабя някой телфер все някоя от всичките части липсва и сглабянето спира за сметка на фирмата. Защо? Защото няма необходимата организация.
Този неразбрал, че трябва да прави това... Други пък забравил да го направи.... друг пък си пуши цигарата и т.н.
Много често когато се разминавам с колеги някой от тях намирисват на "огнена вода". А това е много опасно за самите тях и за колегите им. Осъзнайте се, има време след работа да се напиете колкото искате. АКо не искате да запазите своя живот то запазете живота на колегите си.
За сега това е от мен. Благодаря за вниманието и търпението да прочетете цялото ми мнение.

Чета мнението на колегата "изумен работник",и той само си мисли че познава доста добре работата в Ресен.Я да каже с какви машини работим,че да няма брак,Или в цеха зимата е топло,и детайлите се изработват на стайна температура,а за лятото да не говорим.Хората не са мързеливи,по скоро виждат че няма  смисъл от това да си дават много зор.Защото има работници на които са им заврени и 2-те ръчички в гъ...,обаче са назначени по някакъв шуробаджанашки принцип и си вземат заплатките на гърба на другите които могат,и си вършат работата.Не знам изуменият работник дали е работник или служител,но ако не е мръзнал долу в производството,или не са му се опекли яйцата лятото,просто няма право да говори за мързеливи и неграмотни работници.

Всички са наясно, че времената са трудни и гадни, но немога да разбера хората които още рабятт там защо се оставят така и работят при такива нечовешки условия на труд.сложили са им камери за да ги наблюдават.Това не е ли нарушение на правата им?! а в същото време работят в момента при ужасно ниски температури, а лятот се топят от жега.Това човешко отношение ли е?В кой век живеем?

Господин Велчев,
Вие сте един изключителен ръководител, но сигурно не знаете че постоянно сте лъган от преките ръководители на участъци,които не мислят за изпълнението на месечната производствена програма,защото разчитат на солидните си пенсии начело с уважаемия г-н Попандреев.Постоянно говорят по ваш адрес,че не мислите за трудовия колектив(условия на труд,удължено работна време),а само мислите за вашите лични финансови облаги.Споменатите господа не зачитат мнението на пряко подчинените им работници в отделните колективи.И за да бъдете още по-добър ръководител би било добре да се допитате до мнението на обикновените работници относно заплащането им!
Благодаря за отделеното внимание.

Здравейте, радвам се, че имам възможност да се включа в този форум.
Хубаво е ,че го има този завод и ,че съществува.Това е възможност за препитание и развитие на хората.Аз чертая с AutoCad Electrical и много бих искала да работя във фирмата.