Европът https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Пловдив,ул. Георги Трингов 6&markers=Пловдив,ул. Георги Трингов 6

В Европът няма нито един служител който да отива с желание на работа.Причината е че там те карат да се чувстваш,като нищожество.Няма значение дали имаш висше образование или дългогодишен опит в сферата.След цял месец упорит труд в напрегната,мизерна обстановка те възнаграждават с цял куп глоби и някой друг лев за да не вземеш да умреш от глад.. а да ти останат пари за плащане на сметки,да не говорим.Като теглиш чертата на края на месеца се оказва,че си плащаш за да работиш там!Като казвам плащаш не само с пари,но и с нерви.Психически тормоз също е на лице.Служителите непрекъснато биват обиждани и навиквани "защото някой днес не си е пил хапчетата".
Няма да ми стигнат думите да опиша цялостната обстановка в тази фирма.Мнението ми е повече от негативно.Ако обичате себе си поне малко,то няма и да си помислите да стъпите там.

Здравейте, работех за фирмата около 4 месеца.
Хора не се занимавайте с глупости, а си хванете сериозна работа, която да Ви доставя нужното самочувствие и прихои.
Пожелавам успех на всички, които се колебаят дали да започнат работа в фирмата. А за тези, които я напуснаха казвам Браво, взехте правилното решение!!!

Да споделя и аз за наглостта и мързелът на куриер от фирма Европът 2000 офис Враца.Бях поръчала храна и аксесоари за кучета от Полша.Очаквах пратката в понеделник 31.08.2015,но въпреки всичко,когато днес 29.08.2015 ми се обади куриерът ,че пратката ми е пристигнала,отидох до близкият банкомат и изтеглих необходимата сума за плащане.Обадих се на куриерът да му кажа,че го чакам на адреса за доставка,при което той ми отговори да сляза и да си взема пратката, която беше 30 кг.,а аз съм оперирана и не трябва да вдигам тежко-и съответно отказах да нося пратката сама до вкъщи.Той ми отговори,че не е длъжен да ми я достави на адреса,и така и на инат не я достави. Това се случва за втори път с този шофьор!Изключително нагъл и невъзпитан.Занимавам се с транспорт и спедиция и смятам,че в задължението на куриерът влиза да достави пратката до адреса,след като е заплатена тази услуга(Доставка до посочен адрес).Обадих се в офиса във Враца за да се оплача от отношението на куриера в 10:21 при което най-нагло ми заявиха,че куриерът си е тръгнал и нямало да достави пратката!!!!
Моля управителят на тази фирма,да обърне внимание на шофьорите,които наема,т.к. по този начин отблъсква не само клиентите си,създава излишни разходи на фирмата продавач на стоката от Полша,но и подронва авторитета на куриерската фирма в която работи!

Чувал съм от приятели, че хората работещи в тази фирма непрекъснато се оплакват и са вечно глобявани и унижавани. Не бих се самоунижил да работя за Европът...

Страшно съм възмутена от цялата организация на фирма "ЕВРОПЪТ".
Подобна гавра с клиенти не съм очаквала!Поръчах си пратка от Пловдив.В понеделник ( 02.02.2015г )ми я изпратиха.На следващият ден(Днес) в 10:30 часа сутринта отидох в офисът на улица "Бузлуджа" номер 53.Оказа се ,че попаднах в едно отвратително мръсно място,където цареше страшен хаос и пълна дезориентация по въпросът :"къде е моята пратка?"В 11;30  часа все още нямах отговор.Изхарчих сумати пари за таксита в преследване на пратката си,която аз трябваше да съм занесла на друго място в 11;00.Целият ми ден се обърка,навъртях 20 телефонни обаждания и в 12 я получих с хиляди молби за забързване и разбиране,че стоя на студа и ме чакат 8 човека !Това е безсрамно на тази безработица да има такова нехайно и идиотско отношение и такова безхаберие!Никога няма да ги ползувам отново! Заплаших ,че ще ги съдя и ми се обадиха да се извинят.главата ме боли цял ден от това напрежение,което изпитах и от огромният стрес!

Г-н Калоян Попов и незнайната г-жа Мария еди каква си... Направихте страхотна реклама на тази ПУМИЯРСКА ФИРМА измамила много хора БРАВО на Вас поздравявам ви ! На всеки трезво мислещ човек ще му стане ясно,че вие сте някакви лизачи от фирмата които само по цял ден пишете добри мнения в сайтове за нея,защото хората не спират да напускат и вашите лизинги трябва да се плащат нали така ? На думи всички го издокарвате а искате ли да ми дадете е-майл и да ви пратя снимков материал по какъв долен начин се взимаха с кръв изкараните пари на работниците в град Русе за да могат определени хора да си въртят синджира и да си живеят като царе ? В тази фирма има някакви болни норми за гориво които е невъзможно да се постигнат дори завода производител е дал по-голям среден разход как да се кара в сняг с летни гуми и да се постигнат по ниски граници ? Как може служебен телефон да има 30 минути безплатни разговори и след това всички други разговори да се удържат двойно на работника при положение,че куриерът работи единствено и само с хора и е близко до акъла,че разговорите ще са много повече за един месец от тези 30 мин зададени? Това никой не го интересува нали ще се лапат в края на месеца яко кинти от хората които са мръзнали и бачкали като луди цял месец ... Срамота е да се вземат 300 лв за такава работа при положение,че един охранител които не прави нищо взема 400-450 лв в град Русе ... Абсолютен смях е тази фирма една от много некоректни фирми в България .. Фирма Европът обира трохите на 1-2 фирми на които няма да пиша имената и никога няма да достигне тяхното ниво.

Търсех телефон на куриерска фирма Европът и налетях на този сайт. Ужасих се от видяното. Разгледах и страниците на други фирми - произволно и все същото. Безименни хора чернят имиджа на какъвто и да е бизнес. Но да се върна на тези, заради които налетях на този сайт - Европът. Куриери, с които работя безпроблемно. На мен, написаното тук няма да повлияе, защото нямам проблеми с тях, но в един миг си представих стотиците хора, които ще прочетат писанията по-долу в тази и в много други страноци и доверявайки се на анонимни писания няма да подадат документите си за работа. Замислете се!

От години работим с куриерите на Европът. В складовата ни база идва едно усмихнато и отзивчиво момче. Нашият куриер. Нямаме грешни доставки или забавяне на пратки. Нямаме и загубени, което за нашите стоки е от особено значение. Мисля, че за нас сме избрали правилната куриерска фирма. А пиша това, защото силно ме издразни една думичка изписана "пУмияри" в пост на тази страница

Преди 2 години Декември месец работих със супер голямо желание в тази пумиярска фирма и в крайна сметка за 3 месеца си плащах единствено цигарите и сметката на телефона...Ситуацията още е такава и тези които мислят да работят в Европът трябва да се замислят много сериозно. Някакви си норми за гориво имаше тогава които в зимно време абсурт да докараш 6.5 л/100 км (в град Русе с много сняг), за Зимни гуми не бяха чували тези боклуци и за изплащане на заплати също.Абсолютни Аборигени са тези в Пловдив и онази коза регионалната мениджърка от Велико Търново също.

Казвам се Петър Чолаков и съм от служителите, които работят от години във фирмата, ще спестя уточнението за длъжността си поради факта, че съм заемал различни позиции в предприятието и мога да твърдя, че имам ''различен поглед'' за ''Европът-2000''АД като работодател. Мога спокойно да Ви потвърдя, че по-голямата част от мненията за фирмата са от служители, които първо, както те самите споменават са с малък трудов стаж в компанията и второ хора с ниско образование, както си проличава от начина им на писане и структуриране на изказа. За мнението на тези хора за мен важи сатиричната пиеса на Добри Войников - ''Криворазбраната цивилизация'', за съжаление те са постъпили на работа, натрупали са опит, но са се подвели по ''лошите думи'' на напускащи или вече напуснали бивши служители. Няма фирма и личност, която да се защити от натрупани негативни мнения и криворазбрани факти и случки. Виждам, че най-вече се набляга срещу системата за управлението на качеството, срещу контрола и проверките, сега аз искам тези хора да ги попитам, тъй като всеки един от нас в даден момент е и клиент, когато те изпратят пратка дали искат тя да пристигне навреме, на точно посоченият адрес на точно посоченото лице и да се изпълнят всички изисквания вписани по товарителницата?! Защо този въпрос не се задава и защо не се уточни, че в ''Европът-2000''АД си има точно определени стандарти за работа, защо не се уточни, че всичко е описано в работни инструкции, които явно бившите колеги дори не са прочели. Другият ми съвет към кандидатстващите за работа е преди да заповядат на интервю нека да влезнат в сайта : www.evropat.com, нека да се запознаят с името, с обхвата с позицията на предприятието на пазара. Масово хората, които кандидатстват за работа в куриерските фирми не са настроени за подобен тип работа. Искам да уточня, че работата в сферата на куриерските услуги е динамична и натоварена, тя е работа, която всеки ден те изправя пред нови и нови ситуации и дилеми и е неоходимо да си креативен и готов да вземаш решения във всеки един момент. За съжаление масово хората не са подготвени за този тип работа и им е доста трудно и вместо да признаят, че това не е ''тяхната работа'' търсят причините на друго място. Искам да се обърна и към всички кандидатстващи за работа в компанията, които са решили да ''проверят фирмата'' именно тук, заповядайте ако искате да работите в екип, да се обучите в една нова професия, да изградите нови знания и умения и ако смятате, че искате да ПРАВИТЕ НЕЩАТА ВЪЗМОЖНИ!

С уважение,

Петър Чолаков