Джамбо Ес. Б. /img/frontend/nomap.png"

Джамбо Ес. Б.

Здравейте МЪРЗЕЛИВЦИ,
с повечето от вас, които пишете негативните мнения работя или съм работилa.
Работата във Джъмбо е много, но за това ме информираха още на интервюто...Заплатата се получава за извършена работа не за присъствие :) Някои от вас скатават по цял ден и после очакват добро отношение от страна на колегите.Не може все да ви носим на гръб и няма как да се развиете професионално където и да било ако не работите. В тази фирма има реална възможност за развитие, но трябва да се докажеш с работа и постоянство. Заплатата се получава винаги навреме и е много добра за позицията мърчандайзер. Колко искате да получавате за зареждане на рафтове? Да бяхте учили :) На тези които пишат,че още работят, но агитират останалите да не започват работа искам да задам един въпрос...Щом е толкова лошо какво правите още там? Отговорът е че не ви взимат другаде, което говори колко струвате. Ако малко уважавате себе си напуснете веднага. Лицемерното отношение няма да ви направи част от екипа. На всеки един започнал работа тук се дава равен старт и се гласува доверие. Това че някои не го оценяват си е техен проблем. Разберете парите се изкарват с РАБОТА където и да отидете. Ако няма да работите Моля напуснете веднага....Ще дойдат нови колеги които ще знаят за какво са тук и ще работят.

Здравейте, братя по съдба!
Не съм работила в тази фирма.
Но в дългото ми търсене на работа, тук в този сайт, изчетох много мнения, за безбройно много фирми.
Положението в България наистина е отчайващо... и най-големият оптимист, за секунди, може да се отрече от всичко в което до момента е вярвал.
Влизам, проучвам фирмите и чета само отрицателни коментари, което наистина много натъжава. Защото знам, че ние българите сме кадърни хора, млади сме и сме избрали да останем в родината си, но ни гонят продажници, които допускат чужди, пък било и наши фирми - частни разбира се, да се гаврят с хората нуждаещи се от работа... И до кога ще търпим всичко това?
До кога? Ще вземе ли нашето поколение някога пенсия... ще я доживеем ли изобщо?
Ако нашите управляващи бяха поне 1 % загрижени за народа, нямаше да позволят на частниците да злоупотребяват с човешкия ресурс. Чужди фирми идват тук, за без пари им работят хората ... защо ги пускат, защо им позволяват да си развиват бизнеса тук и да се отнасят така и да плащат мизерно... Още по-тъжно е, че и български фирми го правят.
А държавната работа? Колко познати имате, които да са на държавна работа без да са влезли с връзки? Изключвам военно служещи, полицаи и пожарникари. Там има някакъв шанс да влезеш. Говоря за държавна администрация.
В един порочен кръг се въртим и няма изход
Вярвам, че има млади хора, които са успели да намерят хубава работа и се чувстват добре. Пожелавам го и на вас и на себе си!
Господ да ни е на помощ, наистина...

За Джъмбо... като цяло ако нямате работа или сте на квартира и ви трябват някакви пари може да почнете.

Хора фирмата е гръцка, сами си задайте въпроса колко на гърците им пука за българите и ще си отговорите дали да започните работа .

Аз съм служител и все още си работя , но не ме питайте как съм издържал 1 година .... със сигурност искам да се махна ! Нищо хубаво няма да чуете.

Да започнем със заплащането: Заплащането не отговаря на стандарта на град София. От мой личен опит трябва да се взима двойно на това което ще ви напиша.
Заплащане: Осигуряват ви на парите които взимате, което е добре - за пенсията ви но няма да стигнете до нея с това психическо и физическо натоварване.
Мърчандайзер - 700лв. 70лв.(бонус) 60лв ваучери за храна чисто ( нетна ) . това е най-ниската заплата след чистачката....
Най- добре там са Управителя Зам. Управителя Отговорниците Аранжорките и калкуланта. Иначе е пълно със сто вида длъжностни които просто ей така ги слагат за да си помислиш , че си нещо в тази фирма а си нищо. Никакво уважение спрямо шеф - работник. Кучетата ще ги уважават повече. общо взето всички коментари под моя са абсолютно верни на 100% защото го изпитвам всеки ден.

Работиш 8 часа с 30мин. почивка която не е включена в тези 8 часа, значи 8 часа и половина си там. Телефони и разговори между колеги е строго забранено може да те уволнят за това. Управителката те гледа лошо като те види ,че излизаш от тоалетната или , че пиеш вода от машината за вода която се намира в склада. Един път не ме питала как си как я караш или нещо от сорта ( пълен сумсук , дърво , и какво ли не просто тя не става за тая работа. ) Зам. управителя е пич, ама е малко лисица трябва да се внимава с него , но е супер спокойно когато той е на работа +6 точки за него , но пък работата трябва да върви и пак яко гърч за 8 часа нямаш право да седнеш или да спреш за малко.... Общо взето не почвайте там хора освен ако не трябва малко да закърпите положението. Яко гърчат хората и не ги уважават, гръцка система ! тея имат пари но не вдигат нарочно защото има голямо текучество на хора и постоянно в джобса търсят хора. А когато дойде някои гръцки шеф олее тогава става лудница паника напрежение ядове дали няма да те изгонят и да си най- кадърния....
Джъмбо Европа е под всякаква критика а и сега идва коледа след някои друг месец и ще наемат допълнително хора и после ще ги махнат. Често идва един шеф - Герасимус Караянис който е супер противен слаб висок с очила чичко. Държи се с теб като с роб , забележки за всичко няма как да му се издигнеш в очите и най-доброто нещо е е добре направено.... а управителката не застава зад персонала си за да не и изстине работното място. това е то Българите сме продажници един друг не се защитаваме и нека ние гадно .... а гърците в тая фирма ни го правят още по-гадно.

Здр.кандидатствах наскоро в джъмбо на бул.европа в софия,на интврвюто всичко мина ок,и после се започна вадене на документи при което ми се обаждаха 5пъти да ме питат докъде съм стигнала с ваденето.занесах всичко и подписах договора и като ми изнесаха смените щях да падна под масата пълни глупости,няма нищо общо с това което ми казаха,че и легенда имаше отдолу на графика направо се стреснах,ще ви ги запиша.на мен ми казаха две смени от 09ч-17ч.и 12-30ч-,21ч.а то кво се оказа,един ден си от 12-30ч-21-30ч.друг ден от 8ч-17ч.после си 5дни подред от 7ч.до 15ч.един ден почиваш и всеки ден различно.мъкнеш кашони,палета,колички.подреждаш като откачен,носиш някакви чантички като мъжете,с ножчета,парцали и пр.глупости,аз си тръгнах буквално избягах от там след 2часа.пък се чекираш по сто пъти.

Е как нема да са болни като пият кръвта на служителите си с интриги и завист... Всеки ден обявата им виси нон-стоп. Как пък така не си намериха персонал за магазина. Ботевградско Джъмбо.
Не жълти, ами кафяви ще станат.

ХОРА, НЕ СЕ ЛЪЖЕТЕ ДА ХОДИТЕ В ТАЯ ИЗМИСЛЕНА ФИРМА!
НЕ СА КОРЕКТНИ ОЩЕ НА ИНТЕРВЮТО! АНОНИМНА ЛЕЛКА ОТ ФИРМАТА ЩЕ ВИ ОМАЕ СЪС СЛАДКИ ПРИКАЗКИ ЗА ЗАПЛАТАТА, ВАУЧЕРИТЕ ПОЧИВКИТЕ И Т.Н.,НО КОГАТО СТАНЕ ВЪПРОС ЗА ПОДПИСВАНЕ НА ТРУДОВ ДОГОВОР, ИЗВЕДНЪЖ ОТ ПОДХОДЯЩ КАНДИДАТ ЗА РАБОТА ВЪВ ФИРМАТА СТАВАШ НЕПОДХОДЯЩ??!
ИНАЧЕ ЛЕЛКАТА НАКРАЯ ВИ КАЗВА, ЧЕ ЩЕ ВИ СЕ ОБАДЯТ НА ДРУГИЯ ДЕН С РЕЗУЛТАТА ОТ ИНТЕРВЮТО...НО ТОВА НЕ СЕ СЛУЧВА!

Много приказки на пазара. Без това си приказвате само кой коя е изплющял. Там брачни двойки не може, но извън брачни явно може. Понеже не разбирате от дума, затова ви викат. Някои колежки откровено ги сърби, после момчетата виновни.

Отидох на интервю за работа. Ето какво ми обясниха. Заплатата е 700 лв чисто, 60 лв ваучери за храна ежемесечно. Ако един месец не си взимаш болнични и допълнителни отпуски, има 80 лв бонус. 20 дни платен годишен отпуск. 5 работни дни, 2 почивни по предварително изготвен график, който се прави месец за месец. Работи се на смени - едната е от 9, а другата е от 12 - по 8 часа. Има възможност и за половин работен ден (4 часа). Казаха, че ако предупредиш предварително за някакъв важен ангажимент, ще съобразят графика с теб. Отношението на управителя беше съвсем нормално, не се държеше лошо или високомерно. Обстановката в магазина ми се стори спокойна.

Ботевградско шосе Христо Михалев ме посрещна. Много се изплаших, защото беше много Кафявожълтеникав и отмалял и сякаш не можеше да говори - аха да каже нещо и гласът му затъва. Взеха ни отпечатъци от пръстите??? В тъй наречения офис имаше и две доста зле изглеждащи женици и те с тъмни петна под очите и изхабени. Какво толкоз правят, че са взели дали - все едно работят в много вредна среда.

Мнението ми е следното-заплащането е редовно и те осигуряват на реалните пари. Има бонус около 100лв.,Но регионалният управител господинчото Караянис измисли този бонус да се дава само ако служителят не взима болничен даденият месец. Недай си боже нещо да ти стане и стискаш зъби,и ходиш болен,за да вземеш бонуса. Заплатат е около 700лв. и с въпросния бонус и ваучер за храна 60лв.може да се докарат до към 800лв.чисто. Дотук за заплащането. Отношението на управителите подканвани от въпросния смешник Герасимус Караянис който много настоява да му се говори на Вие е в повечето случай лошо. Докато на запад хората се опитват да си сплотяват служителите и да изграждат добра атмосфера,то тук на изток нещата са на обратно. Целта е персоналът да работи в страх и в стрес,че видиш ли ако се спреш с някой да си кажеж нещо за 2 минути и правиш някакво престъпление. В крайна сметка не си там,за да си говориш както би казъл господинчото Караянис. Е да ама все пак сме хора. Ако някой може да изкара 8 часова смяна без да си каже думичка с някой друг нека ми звънне. Телефоните и излизането за пушене са строго забранени. Графиците не се правят както е по-закон с 3 месеца на пред,а ти показват графика 2 дни преди началото на новия месец. Естествено идвали са на проверки от комисията за защита на правата на работниците,но за пред тях има изготвени специални графици.Недай си боже да ти потрябва някой ден и става сложна работа. Отпуските са само в дни определени от фирмата. Като нищо може да ти кажат да си вземеш лятната отпуска май месец. Приятно ти моренце тогава.Ако ти трябва специална дата си гледай работата. Може да ти направят компромис кога да си вземеш отпуската само със смислено оправдание. Например ако си тежко болен и трябва да се лекуваш в този период. Ама наистина трябва да си много тежко болен,за да ти позволят да си вземеш ЗАКОННАТА ОТПУСКА НА ДАТА НА КОЯТО ИМАШ НУЖДА. Колегите са представителна извадка на българите като цяло. Има свестни,има мързеливи,глупави,подмазвачи и всякакви. За съжаление заради пак повтарям гръцката политика да се тормози персонала и да се държи в страх-по-свестните колеги напускат и на тяхно място идват все по-млади и мързеливи хора на които това им е първа или втора работа и им е все тая дали върви работата. Така по-читавите компенсират мързеливите и им вършат работата. Но последното е така навсякъде вече. Управителите на моменти стават твърде много и ако е дошъл на посещение и въпросният господинчо Караянис нещата стават зле. Стрес,емоции и често даване на противоречащи си заповеди от страна на всеки над теб. Непрекъснато стоката се върти. Идва един шеф и казва сложи еди кое си еди къде си,защото ще продава повече. После идва друг шеф и казва-защо това сте го направили така. Айде пак променяй. После минава една селска девойка -главната аранжорка на веригата от Русе и иска по трети начин. После минава господинчото Караянис и иска по четвърти начин. Накрая идва някой шеф от Гърция и мести стоката по пети начин. Никаква организация от страна на шефовете и след цялото това губене на време за местене на стоката отнемащо часове идват и ти се карат,че си си казал нещо с някой колега и си изгубил 2 минути работа. Ми с тази мотивация другия път не 2 ами 20 минути ще си говоря. Официалните празници се заплащат двойно,но системата за започване на работния ден е с чекиращо устройство и често се манипулира от счетоводството. Постоянно се изтриват извънредни часове и не може да се докаже. Често глухият господинчо Караянис нарежда музиката да се усилва да нива в които дори клиентите започват да се изнервят след 10мин.престой в магазина. Били идвали специалисти от Гърция и замерили колко силна трябва да е музиката и нашият робот спазвал правилата. Може и да оглушееш и да изгониш клиентите,но правилата са си правила все пак.
С две думи ако сте на тясно заради парите си заслужава да поработите там. Ако търсите нещо с развитие тогава това не е вашето място. Ако сте мързелив рано или късно ще ви изгонят. Чета коментари как някои хора изнасяли на раменете си магазина и ги махали после. Това твърдя,че не е така. Читавите работници се оценяват в смисъл,че няма да ги махнат ако си вършат работата,но с времето се демотивират,че не ги повишават и спират да работят със същото желание. Общо взето това е положението в Джамбото.