Зона Дом ООД /img/frontend/nomap.png"

Зона Дом ООД

Пиша по повод на това, което е публикувано "клиент" на Зоната в Пловдив.
Уважаеми колега монтажник, всички ние твоите колеги знаем, че това е лино твое мнение и дори писане!
Много си плосък дори неумееш да лъжеш както трябва, това, че работиш изключително мудно и бавно всички ние го знаем /или поне по-голямата част от нас го вижда и го признава/ а това че "началниците" както си писал те търпяха до сега и вече просто неиздържаха на твоя "темп" и вече ти гоказаха в прав текст си е твой проблем. Не е нужно заради твоята некадърност да си патят всички и най-вече нашите "началници", както сам ги наричаш. Живеем в динамично време ако не се вписваш в него никой не ти е крив.
А "началниците" или по - точно в случая "началничката" , която визираш  е много готин човек. Това че тя не търпи такива като теб да се влачат по цял ден и да се чудят къде да се скрият от работа и има изисквания към екипа мисля, че за един добър мениджър в голяма фирма каквато е нашата е нормално . Намери си друга фирма, която да те търпи МОЛИМ ТЕ!!!!!
С цялато ми уважение към всички колеги и собственици БЛАГОДАРИМ ВИ ЧЕ ИМА ЗОНА ДОМ!!!

Здравейте                                                                                                   Преди известно време имах възможността да стана клиент на ЗОНА ДОМ град Пловдив.Тук е момента да благодаря на любезните момичета за помоща им в избора ми.Но причината по която пиша е друга.Служителя който дойде да монтира мебелите,мъж на средна възраст се справяше доста добре и за кратко време успя да сглоби мебелите,но се оказа че не е в състояние сам да ги окачи на стената.Наложи се въпреки че съм платил да му помагам.При все това няколко пъти му звъняха, шефовете му,за да бърза за друг монтаж.Вероятно господа началниците не знаят нужното време за монтаж,или просто се заяждат със служителя си,но и в двата случая говори за некомпетентност и или не професионализъм.Дали да не си поискам част от парите за монтажа обратно?

Здравейте бивши и настоящи колеги!

Случайно попаднах в сайта и честно казано останах втрещенa от това което прочетох, затова реших да дам и моето мнение.

От това което прочетох в долните коментари стигнах до извода че всички ние, служителите на която и да е фирма, никога не бихме влезли в сайт като този ако сме доволни от въпросната! Може би поради тази причина преобладаващите мнения са отрицателни и много малко хора, който като мен са доволни биха си поставили за цел да търсят къде да похвалят работодателя си.

А сега по същество, аз лично съм доволна от Зона като работодател поради ред причини, като например редовното заплащане, осигуровки в/у цялата заплата за цялото изработено време, гъвкав график с възможност да си избираш дните за почивка, това че от началото на кризата до сега от веригата не е съкратен нито един човек (освен мрънкалниците по долу който са напуснали сами поради собственото си недоволство и нетърпимост към можещите си колеги) и мога да продължа така до безкрай. Не бих могла да кажа нищо лошо като цяло.

Работя в Зона не познавах никого при постъпването си, за времето което работя във веригата и до момента се чувствам добре и това не е само чувство а реалност.

И за финал едно обръщение:

Господа и госпожи "Мрънкалници" вместо да плюете по някого, първо се замислете върху себе си и тогава споделяйте мнение, особенно негативно. Фирми колкото искате и ако смятате че някъде другаде ще ви бъде по добре, прав Ви път "вратите на магазините се отварят сами", но от опита ми до момента едва ли ще намерите нещо по добро, поне не и в България!

Желая на всички Ви всичко най добро, и "приятна работа"!

Бихте ли ми каза нещо, относно работата в офиса най-вече счетоводството. Гледам, че отдавна текат обяви! Хората ли се отказват, заплащането ли е малко, те ли ги гонят? Какъв е проблама? Споделете!!!

Клиент съм на зоната в Пловдив,
Искам чрез Вас, да поздравя целия екип начела с управителката на магазина, за коректното и отлично обслужване, което получих.
За първи път Виждам управител / В българия/ на търговски обект да работи заедно с персонала си.
Поздравления за тази чаровна и магнетична дама и за нейния екип!
Адмирации за европеското обслужване!
Така се печелят клиенти!

Това може би е единствената фирма,за която мненията от ден на ден вместо да се увеличават -намаляват.Всички,които все още работим тук знаем кой има най-голям интерес от това.Аз само искам да кажа на тези,които наистина се интересуват какво е положението тук следното:Магазинът вече година няма управител,мениджъри и въобще ръководен персонал във всяко едно отношение.Кадърните хора с възможност за избор на работа си отидоха мноооого отдавна и в момента тук работят напълно демотивирани и отчаяни от работата си хора,които ги е страх,че по-добра работа в тази криза няма да намерят/аз не правя изключение/.Магазинът на практика се ръководи от някакъв чичко от Севлиево,който дори не е на договор в Зона и съдейки по поведението и набора от думи,които употребява няма със сигурност основно образование,а за начално може да се поспори.Освен с персонала се държи абсолютно неадекватно и с клиентите,които просто изумяват как зад лъскавата фасада на магазина няма един човек с поне малко акъл, с който да може да се проведе смислен разговор.Това е в общи линии:тотален и задълбочаващ се хаос във всяко отношение,никакви правила за нищо ,никакъв ред и йерархия.В магазина в момента работят монтажисти,шофьори и продавачи и един чичко от Севлиево,който смята,че коли и беси.Това е структурата,ако ви харесва-заповядайте при нас:)))

Не мога да разбера защо се трият най- новите и най- смислените мнения.  Логично е да изчезват най- старите. Кай се страхува? Май всички знаем...

Привет на всички. Само няколко неща ще кажа, надявам се да са в помощ на тези, които ще кандидатстват за работа и евентуално ще погледнат тук.

Само за сведение ще кажа, че работих там около година като отговорник на ет. 1 в магазина в София, още отпреди отварянето му.

Подред:

1. Заплащането е добро (беше).
2. Уважение - зависи от кого го търсиш. От колегите - да, от другите - не.
3. Привилегии. Това предполагам значи храна, транспорт и т.н. - Няма.
4. Фирмена сигурност. Ще отговоря така. Много добре четете договорите, които подписвате, за да разберете, дали има сигурност.
5. Ангажираност. Разбира се, че който иска да работи - работа има, колкото искаш. Няма момент, в който всичката работа е свършена и може да си опънеш краката на бюрото. Който търси такава работа, да пробва автомивка - там, когато няма за миене, седиш и чакаш!
6. Потенциал за развитие. На този въпрос много трудно може да се отговори. Ако очаквате да кажа, че ако си добър - ще се развиеш - ами не е сигурно. Ама да кажа, че ако не си добър - няма да се развиеш - пак не е сигурно. Това е проблем на мениджмънта, разбира се, нещата там се променят.
7. Местоположение - Люлин, Орион, правете си сметка, дали ви е удобно.
8. Колеги. Като във всяка фирма... и скапани и читави. Тук специално правя отклонение, за да поздравя хората от ет. 1 (които още са там), както и разумните хора, с които съм работил. Те не бяха много, затова много ги уважавам. Много е ценно, когато има разумни хора (поне няколко), с които работиш, докато се бориш с останалата агресивна човешка глупост. Специални адмирации към Наско, понеже знам, че още държи гарда и на всички останали, които вече не са там.
9. Работна среда - всичко е наред тук.

Като цяло, проблема на Зона винаги е бил липсата на професионален персонал, който да изгражда правилно структурата и процесите, които движат един толкова голям бизнес. Не мога да си обясня, при положение, че заплатите бяха (вероятно) достатъчно добри, за да се наемат можещи хора, които да движат магазина. Тук не става дума пряко за управителя, а за хората на ключови позиции, които да МИСЛЯТ, защото работата на един НОВ бизнес първо трябва да се измисли, а после да се върши. Получава се, така че може цял месец да си бутал един камион по нанагорнището и привидно ти си се спукал от работа, вместо да се сетиш, да му налееш нафта и да го подкараш. Това не е реална случка, няма да бутате камиони, само мебели :)
И последно. След като напуснах позицията си в ЗОНА, след време аз бях поканен лично от собственика, да заема отново длъжност във фирмата, което аз приех на драго сърце. Оказа се, че бях излъган, относно предложените ми и вече уговорени условия за работа, при което работните ни взаимоотношения приключиха за втори и последен път.
Призовавам всички, които пишат, да го правят обективно и най-вече в полза на тези, които имат нужда от тези коментари.

Пожелавам успех на Зона (все пак сме я отгледали от тухла, както казваше някой бивш колега) :)

Относно мнението на "ИСТИНСКА"
Добре е ,че правиш забележки за правописа на другите,но ти също не си безгрешна.Нали ти е ясно ,че когато пишеш само с главни букви означава,че "крещиш,говориш на висок тон" с останалите във форума ??? Не може така!!! Говори за нисък интелект.
А относно "Зона"-та:Когато видях,че ще отварят магазин в Бургас,миналата година - много се зарадвах .Реших да си подам документите,защото съм работила в тази сфера,пък и разбрах ,че заплатите са добри,наблизо ми е ....въобще всичко ще е чудесно.Подадох ги и зачаках да ме извикат на интервю.Минаха 1,2 седмици....магазинът отвори....на мен никой дори по телефона не ми се обади.Отидох на място ,да си търся документите и да видя какво става.В HR казаха,че го няма управителят,записаха ми името и казаха,че ще се обадят.Предупредих ги ,че ако не съм одобрена поне да ми кажат и да ми върнат документите ( те не са администратори на лични данни,нямат право да ги задържат,бях приложила и снимка).Финалът на всичко описано до тук е ,че никой до ден днешен не ми се е обадил,нито документите са ми върнати.
Впоследствие разбрах от една позната,че повечето назначени били "неслучайни" хора - това ми обясни всичко! Нищо ,че имах нужният опит и хъс за работа!!! Мебелите (повечето на "Паралел" - Севлиево ) са хубави и модерни,цените им са малко височки,но...."За всеки влак си има пътници" ;-))))

Благодаря за коментарите. Щях да хода на интервю утре ,но се отказвам.И без това ми е дълече , та остава да търпя и нещо такова , напомнящо ми на предишната фирма ,в която работех......от трън,та на глог.