Нов Български Университет /img/frontend/nomap.png"

Нов Български Университет

Боже господи такъв БАРДАК няма на друго място. Всички са любовници, хомо.., хетеро.... навързани са като свински черва... преспиват едни с други и се цакат после и това е на висше мениджърско ниво. Интриги, лъжи, унижаване и мачкане на хората.. Това е университета.. Това седи зад лъскавата фасада. Смачкани хора които са подложени на всякакъв тормоз. Който може да бяга далече..

Да уточня: не съм черноглед човек, но работата в тази институция не е приятна!Преди да започна работа прочетох коментарите, но след интервюто не знам от какъв зор реших да приема въпреки лошите впечатления  от ръководителя на отдела.
Коментарите на Мара не може да са по-точни, дори и няколко години след това. Обстановката е следната: клюкарлък на ниво висша класа. Приемат те като уж компетентен и от първия ден все едно не съществуваш.Трудно се вписваш ако не клюкариш, обсъждаш и разтягаш глупости и безсмислици, които нямат общо с работата. Проявяваш инициативност - гледат те странно освен ако не си с още една купчина маймунки зад идеята ти. Постоянно се коментира кой, какво, кога, къде, защо, как, с кой.
Ако някой недай си боже приеме да работи, никога не споделяйте уж на ближния си колега ако имате проблем от каквото и да било естество. Доказано излиза през носа....та дори и през всички останали дупки.
Колегиалност- никаква. Като тук, такова нещо няма никъде. На няколко пъти помаган на колеги за лични неща,  неща, които без помощ биха засегнали работата им, след което се потресох, че всичко се разглеждаше, че все едно е било задължение от моя страна.
Организацията е голяма и всеки се покрива. Всеки назначен преди теб ти държи сметка и прехвърля работа и не го интересува.
Българската простотия витае навсякъде. Това естествено не включва броените на пръсти представители на академичните гилдии, но те са уважавани, тъй като са лицето на университета.
Договорите - срочни за начало.
Предизвестие - за всички 3 месеца.

Бих искал да разбера повече относно наскоро публикувана обява за Linux системен администратор.
Какво преставлява ИТ отдела на университета и дали обявената позиция е за напуснал вече администратор или е нова за университета?
Също така спрямо мненията по-долу, дали нещата са се подобрили или влошили спрямо времето по което са били публикувани.
Благодаря на отзовалите се.

Засега ми харесва рабоата. Винаги има още какво да се желае. Не са високи заплатите за работата, която се върши. Липсва организация. Но ми харесва това, че колегите са свястни. Работата е динамична и интересна. Не харесвам такива крайни мнения като долните, защото не са обективни, а са написани в момент на гняв.

от няколко години работя в университета а преди това работих в други две много големи институции - по отношение на интригите съм съгласна, че в НБУ са много по-малко, отколкото на онези места, където служителите слушат чалга на слушалките си, говорят нелепо зад гърба на колегите си и обсъждат кой как се е облякъл.
Заплатите в НБУ не са увеличавани от година. Работата е много и както навсякъде има хора, които по цял ден се чудят в кое кафе да седнат, но има и такива, които работят съвестно и се стараят..... така е в абсолютно всяка по-голяма институция, затова не можем да се сърдим. Както пише тук има и недостатъци, има и предимства. Обичам колегите си, повечето от тях са страхотни и правят денят ми много по-смислен. На останалите ще кажа - въпросът е да се впишеш в средата, а не да лицемерничиш и да говориш зад гърба на тези, пред които се правиш на техен приятел.  И последно - тези, които не харесват НБУ като работодател... какво правят още там. Много е тъжно по цял ден оплюваш фирмата вместо да си вършиш работата и същевременно всеки месец въпросната фирма да ти плаща за това.

И аз като дългогодишен служител в администрацията на НБУ искам да изкажа мнението си. Две са положителните неща-това, че никога не са ми правили проблем за отпуск и че изплащат редовно заплатите. Недостатъците във фирмата освен, че ги има са и много. Това, че се намира в Овча купел е трохичка във Вселената, като се има предвид, че 50% от служителите живеят в района, другите са от Перник, а единици са тези който живеят в съседни квартали. Да, в някои отдели работата е наистина много и там тя се извършва от 1 човек при наличието на още 3-4ма. По голямата част от служителите определено си клатят краката, не спазват работно време и т.н., а тези които работят, на тях им крещят, унижават и се държат с тях като с мизерници. Ръководството и тези които заемат такива позиции умират да унижават служителите си, защото са пълни с комплекси. По-голямата част от колегите са пълни темерути и лицемери. Интригите и клюките са навсякъде и доносничеството се котира на много високо ниво от ръководството. Текучеството е голямо и въпросните млади хора са супер неграмотни и некомпетентни. За некомпетентните и тези които си клатят краката заплатата е прекалено много даже, но за останалите е супер ниска. Увеличение на заплати не е имало от близо 2 години. Последното нещо беше някаква тъпо измислена система за самооценяване, на база на която си пишеш какво вършиш и след преценка от ръководството, което няма поглед над твоята работа решава дали ще получиш бонус или не. Хем получаваш заплата за това което си назначен, хем в самооценката пишеш, че просто го вършиш много добре и по случай получаваш бонус или както те го наричаха персонална надбавка. Разбира се тази система бързо отпадна.
Привилегии никакви, както и социални придобивки.
В момента се скъсват от съкращения в рамките на 3 месеца са съкратили близо 15-20 човека. Някои ги принуждават да напуснат доброволно, с по-възрастните се подиграват. А тяхната работа я прехвърлят на други, без увеличение на заплати и със заплахи, че ще намерят друг на тяхно място и без да имаш право на избор.
Мениджмънта е чуждица за този университет. Ръководството няма поглед върху работата на всички служители и сляпо се доверява на поднесената им информация от конкретни лица.
За съжаление разочарованието ми е голямо и извода ми е един, там се толерират простаци и простакеси, неграмонти, некомпетентни и комплексирани лица, защото те са най-лесни за манипулирани и управление.
Бъдете здрави и дано нещата някога се променят, не само в НБУ, а и в цялата ни държава.

Да, хубавото е, че там не уволняват. Без значение колко си мързелив и некадърен... Вярно е, има отдели в които те изгърбват от работа, но има и такива, които дремят по цял ден в кафето.
А ти настоящ служител, нямам представа в кой отдел работиш, но единици са хората, които могат да проявят някаква инициатива. Всяко желание за осъвършенстване, показване на знания, умения и инициативност биват погазвани още в зародиш. А за да кажеш, че там няма интриги, явно работиш в кафето във втори корпус.

Работя в НБУ от години. Както всяка друга фирма тук също има недостатъци, като например това, че университетът се намира в овча купел, т.е. на края на вселената , също така натоварването е голямо, работата е много, отговорността също, карат ти се когато направиш гаф и др.
Но има и много положителни страни. колегите са много готини, няма идиотски интриги, както на много други места, работиш предимно с млади хора, заплатите се изплащат редовно и изобщо не са ниски в сравнение с други фирми.Всяка година увеличават заплатите задължително, дори в най-голямата криза, когато фирмите съкращаваха поголовно, в при нас увеличиха заплатите на всички.
Но е нормално да има и недоволни тъй като хората са различни.
Аз съм доволна от работата в НБУ.

Няма значени за каква позиция кандидатства. Мястото е отровно. Лоша фирмена политика, никакви привилегии, никакви права, само задължения. Хората, които работят биват грозно хокани и обиждани ежедневно, тези, който не работят си живеят живота. Политиката на ръководството е да унижава и тъпче администрацията.

За каква позиция кандидатстваш?