Даррко ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Даррко ЕООД

Мен лично много ме интересува,ако си студент (задочно)как се процедира,защото от това което прочетох ми стана ясно,че се работи до късно.Относно отношението на работодателите ми стана ясно,че няма начин да не е вярно при положение,че има толкова много коментари и всички са на едно мнение.

Работих в ДАРРКО наскоро. Минаха само няколко дни преди да ми стане ясно що за фирма е това. Обещанията, които ми бяха дадени на интервюто за работа се изпариха мигновенно със започването на първият ми работен ден. Отношението на т.н. собственик - Христо Янев е меко казано унизително към служителите. Все пак не всеки може да бъде мениджър, Янев определено не го бива в това. То не са викания, псувания и обиждания. Още в началото трябваше да търпя това отношение, а като се прибави факта че никога не е доволен от свършената работа и почти всеки ден е в лошо настроение, човек веднага би се запитал какво търси там!!! Почти всеки ден се прибирах вкъщи като едно кълбо от нерви. Явно, обаче на обноски трябва да се учи и сестрата на Янев, която се води Управител на фирмата - Теодора Думбалска. Там пък отношението е на приливи и отливи - според настроението в което се намира, а то се менеше по няколко пъти на ден и в повечето случаи беше лошо. За времето, в което бях там разбрах, че рядко се задържат хора дълго време на работа. Постоянно имаше интервюта. Дори и сега да погледнете в някой сайт за работа ще видите че имат пуснати около 10-тина обяви. И то не защото фирмата се разраства всеки ден, просто хората, които започват там много бързо се осъзнават и бягат възможно най-далеч. Ще се радвам ако съм помогнал на някого с моето мнение.

Работих в ДАРРКО преди няколко месеца. Няма начин да издържи дълго човек в тази фирма. Отношението на така наречените управители е меко казано отвратително и много надменно. Нямат и капка уважение към персонала. Винаги трябва да се съгласяваш с тях, нямаш право на собствено менние, никога не са доволни от свършената работа. За престоя си там не съм чул нито веднъж положителна дума от тях нито към мен, нито към мойте колеги. Не малко пъти са използвали и обидни думи спрямо персонала, което вече минаваше всякакви граници. Другото нещо което е много неудобно (поне за мен) е работното време което е до 23:00. Нямаш време за себе си, семейството, приятелите. Май казах достатъчно за фирмата - просто не ходете там.

Значи наскоро започнах работа във въпросната фирма като системен администратор. На интервюто ми направиха добро впечатление с атмосферата и отношението към хората но до там се свърши с него.
Откакто започна работа започнах да разбирам все повече и повече за организацията на фирмата. Липсата на поне малко техническо мислене или образование у хората, които са на висшите мениджърски позиции просто създава невероятни пречки в комуникацията им с технически ориентираните хора като мен, и непрекъснато когато някакъв проблем възникне (най-често не по наша вина) естестветно ние сме виновните (виновни сме че не работи еди кой си сървър в Америка и тн подобни).
Така постепенно дойде време за заплати и отидох и ми обясниха че съм работил еди колко си дни, при което аз им казах - така и така аз имам извънреден труд и дните трябва да са повече и тн. При което те ме поканиха да обсъдя това с шефката (Теодора Думбалска), която на бързо пресметна заплащането ми, и ми съобщи че съм освободен от длъжността си, защото съм предявил явно недоверие към тях като работодател. Значи не би беше изплатен изцяло извънредния труд, както и този извънреден труд, който ми беше заплатен не беше в двоен размер а като съвсем нормален работен ден.
Пиша това мое мнение просто за да можете да добиете представа какво ви очаква там откъм отношение работодател - работник.

Mnogo razo4arovan ostanah ot firmata. Na interview-to nai-dobre da ne zadava6 vaprosi 6toto te gledat kato konspirator. edva li ne iskat da povqrvat 4e sa nai-velikite i ti trqbva da si blagodaren 4e im ba4ka6. ne priemat 4ujdo mnenie. trqbva s vsi4ko da si saglasen. sam si pla6ta6 osigurovkite ot rabotodatelq. otno6enieto e otvratitelno, tretirat te kato po-dolna klasa 4ovek. ofisa e v lulin-ne e zabutan ama e dale4e. ako kolega ti se zaqde ne moje6 da mu otgovori6 6tot 6te ti o4ernqt jivota. abe ne si zaslujava. raboti se s 6tatsko rabotno vreme. ve4er si da 23h. po4iva6 na US praznicite. ako ima6 semeistvo ne moje6 da go vidi6.zapla6taneto ne e sigurno. dopuskat se gre6ki pri iz4islqvane na trudov staj i zaplata. ako si rodnina na nqkoi i se podmazva6 moje da se izdigne6 ama ina4e edva li.

До IZPATIL:
Извенявай за късния отговор.
Иначе това което знам е :
1.занимаваш се с операции на борсата на Ню Йорк.
2.Започваш след интервютю курс на демо версия и паралелно с това учиш от учебник даден от фирмата с основните значения нанещата в бизнеса.Учебника е около 700 страници , на англииски и е с финансови термини без който няма как да работисх.
3.След месеь обучение имаш тест , който трябва да издържиш над 40% , това което разбрах е че от теста зависи и процента който ще взимаш.
4.Казаха ми че подписваш и договор на 480лева .

Това е от мене .Дано информацията ми се доближава до иситната.Всичко това го знам от приятел който в момента монава курса и изпита му наближава.Самият мене ме убеждава да ходя там но ще изчакам да видя развитието му.

az rabotih tam no bqh uvolnen (po lichno moia vina razbirase)dokolkoto znam ima mnogo hora koito sa napusnali dobrovono ili sa bili uvoneni po edna ili druga pri4ina bih iskal da se svurja s nakoi ot tqh ili pone da napi6at i te nakakvo mnenie i dali sega se zanimavat s ne6to svurzano s tazi rabota.

Здравейте. Някой може ли да ми даде малко инфо за Даррко ЕООД - компания, работеща в сферата на инвестиционни услуги? Благодаря:)