Даррко ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Даррко ЕООД

малеее колко сте зле – каква Пентагона бе??? Боже господи, че в кой луксозен офис няма охрана и видеонаблюдение, това си е изискване на охранителната фирма. Пък и не си си вкъщи да си бъркаш в носа незабелязано ;-) при работата при нас (Bullgarian Trading Group) всичко си е ясно –там няма какво да те наблюдават, резултата на края на деня си го казва :-) администрацията и те са в голямо и отворено помешение, така че ако заспиш всички ще те видят, няма нужда от камера хахахах. айде стига сте писали глупости вече

И аз ходих на интервю и честно казано моите впечатления нямат нищо общо с написаното тук. Христо Янев определено вдъхва респект и се радвам, че ще работя с него. Да, има обучение дори след като си вземеш теста, но има ли нещо по-хубаво от това?! Работодателят ти да инвестира в теб! Все сме си с балканското мислене… Надявам се да успея, защото знам, че е трудно, но ако си наясно с работата няма какво да те изненада. Ще пиша и по-нататък, за да има реална информация. P.S. Би било хубаво като пишете коментари да си пишете имената и каква е връзката ви с фирмата, някак си нямат стойност без тях...

пичове ня моя приятелка гаджето работи в Българиян Трейдинг Груп и мога да ви кажа,че си живеят много добре.Момчето е умно и изкарва много добри пари.До колкото знам работи там от 2 години и определено си харесва работата,но и аз съм чувала от него че не всеки се  справя. А бе от всяка пръчка свирка не става,тва е ;)

аз работя във Бългериън Трейдинг груп. Вярно е,че не почиваме по българските празници,а по американските, но всеки, който иска може да си вземе отпуска и за българските. Никога не е имало проблем с това. И да, работим до 23 ч – как иначе като сме на американската борса. Но пък спим до обяд и в понеделник не работим :)) не пълнете главите на хората с глупости, никой не работи тук насила, а сме повече от сто човека!

Прави впечатление, че в рамките на два дни в сайтовете за коментари и оценки на работодателите има някава инициатива да се внуши колко "готина" е пловдивската пералня - Даррко известна още, като Bullgarian Trading Gropup. Пиша това за да предпазя онези, които имат намерение да опитат късмета си там! Нека да кажем как стоят в действителност нещата към момента - Освен всичко изписано за фирмата, вулгарния шеф, неадекватната администрация, завистта между колегите и нестандартното работно време от около 7-8 месеца условията са още по-неблагоприятни. Търговията с преференциалните акции, които са разрешени във фирмата е меко казано невъзможна, имайки предвид ниския дневен volume на повечето от тях. Получава се така, че въпросните акции се въртят между служителите от фирмата и в доста от случаите за да спечели един други от колегите губят. Със същия успех можете да опитате късмета си на рулетка, дори там шансът ви е по-голям. Както казах от 7-8 месеца поради неблагоприятния пазар доста от служителите не издържат да не получават заплата в продалжение на 3-4 месеца и напускат. В последните месеци това текучество чувствително се увеличава и напускат дори момчета, които са със събрана банка /за онези които не знаят - за да започне всеки трейдър да взима процент от печалбата трябва да събере $ 20 000 с които уж обезпечава бъдещите си загуби, но при напускане не ги получава, въпреки че ги е заработил честно/. Оказва се непосилно за стари служители да бъдат печеливши от търговията, камо ли за новите, които дори не са на процент от печалбата, а тепърва трябва да съберат въпросната банка. С оглед на така създалата се ситуация и големия брой напускащи и все по-малко желаещите да започнат работа шефа се опитва да създаде впечатление, че всичко е прекрасно и нещата не са такива, както ги описват бившите му служители. Помислете сериозно дали си струва да си скъсате нервите за да установите това, за което сте били предупредени. На онези, които все пак ще опитат - Успех!

Това, че агресивно се търсят хора в които да се инвестира не бива да ви смущава, такова е естеството на този бизнес (виждам, че доста хора го тълкуват погрешно). При започване на работа се подписва договор за конфиденциалност, затова едва ли ще получите някаква по-подробна информация преди да започнете. Относно колегата долу дето са го викали на работа пък той бил отказал, ами плюл си си на късмета, от всички които се явяват на интервю, съвсем не всички ги одобряват. Има наистина хора във фирмата които които преди да запачнат хабер са си нямали от икономика, търговии и прочее, включително моя мениджър, включително и аз. Аз лично съм завършил Инженерен Дизайн и съм работил в областта на обзавеждането и интериорният дизайн преди това.

В България всеки вече е толкова параноичен и свикнал да го цакат, че е готов да си подмине шанса заради няколко глупави коментара. Аз съм млад човек, но съм сменил вече няколко сериозни работи и това досега е единственото място, където нещата се казват направо и това, което изкарваш(печелиш) зависи изцяло от теб а не от благоволението на някой мижатур (шеф). И е нормално защото фирмата е по американски модел. Лошото е, че на около всеки започнали 5 става 1 и тези които не стават или не им понася работата плюят по форумите, а тези които правят пари и ги кефи обикновенно си оплътняват времето с по полезни и приятни неща :) А шефа си е супер точен, не ме интересува дали е простак или не, интересува ме, че дава шанс на млади хора да печелят добре, скъсва си гъза от работа, защото освен, че върти цялата фирма също търгува заедно с останалите. Който не оценява това, ами хленчи дали се викало и прочее значи не му е наред софтуера. С две думи който прави пари остава, който не прави пари си заминава. Толкова е просто.

Здр на всички ! Пичове не се заблуждавайте взаимно ! Аз работя в тази компания и не искам да ви  агитирам за съветска власт , но повечето доокрасяват нещата повече отколкото са ! Значи тука ви се предоставя шанс , който на много малко места може да ви бъде предложен ! Т.е. ако имате наистена аналитично мислене и добър Английски не изтървай шанса да се пробваш в трейдването на акции ! Първия месец имаш по-голям зор докато покажеш , че заслужаваш и можеш (за да останеш във фирмата)! След това ще научаваш нови и нови неща ,които ще са ти полезни за напред ! До 2-3 месеца ще си наясно -дали ставаш или неставаш ! А не почнеш ли да праиш добри кинти за себе си след 5 ия месец почваи да мислиш за нещо друго ! Това което Ицо ви разправя по интервютата за 5 цифрените суми на месец е напълно вярно , но зависи от самия трейдър ( аз лично ги гоня тия колеги :) )Кандидатствайте и ако ви викнат на интервю отиди и ако ти дадът възможност за работа приеми и ще видиш че не е така както повечето окрасяват ( отвреме на време с колегите четем тия писания и се заливаме от смях ) . И колегите от човешки ресурси трябва да почерпят , че посвърших малко тяхна работа :)))) Конкретна иформация няма да давам поради конфедициалност....отидете на интерю и питайте не ядът хора споко :ПППП

Преди около 9 месеца, телефона ми звънна. Когато приех обаждането, една госпожа ми обясни, че са харесали CV-то ми и ме канят на интервю за работа. Аз, леко притеснен, попитах как така са ми разгледали CV-то без да съм кандидатствал. В последствие разбрах, че просто съм го оставил отворено за разглеждане от работодатели. Когато попитах, от коя фирма се обаждат и за каква длъжност набират персонал, всичко ми беше толкова бързо нахвърляно, че наистина не разбрах за какво става дума. Единственото, което записах беше адреса. Реших да отида на интервю, да видя за какво иде реч и направо реших да се самоубия. Един господин ме прие и ми обясни, че от мен ще искат да търгувам с акции на Ню Йоркстата фондова борса. Останах вцепенен! Моето образование е в сферата на "Реклама и Маркетинг"-а, а те ще ме карат да търгувам с акции. Аз, естествено заявих, че си нямам ни най-малка представа от търговия с акции и ми беше заявено, че няма никакъв проблем, защото съм завършил математическа гимназия!?! Слад това се получи една много комична ситуация, как кандидата за работа(аз) обяснявах на работодателя, че не ставам за тази работа, а той от своя страна ме агетираше :). Беше ми обеснявано как имало хора, които едва ли не изкаравали по 5 цигрени суми в долари на месец. Аз естествено благодарих за отделеното време и си тръгнах. Обаче въпросния господин беше много настоятелен и дори ми даде визитка, ако случайно размисля да му се обадя. Това съвсем ме потресе! Как една себеуважаваща се фирма едва ли не се моли на един неквалифициран кандидат(като мен) да започне работа и то в точно такава специфична сфера. След това вече като прочетох по форумите за какво иде реч ми е ясно, защо бяха толкова настоятелни. Историята е абсолютна истина!!!
Но има и нещо хубаво в цялата история! След проведеното интервю, и обясненията на господина, че ставам за търговец на фондовата борса, смочусвието ми скочи чак до небесата. Сега вече смятам да си поставя по-високо цел - МИНИСТЪР НА ФИНАНСИТЕ! :) Очаквам вашата подкрепа :)

Ходих на две интервюта там, просто от любопитство(това явно и те го разбраха на края). В общи линии ти казват: надежда всяка остави и за работа се хвани. Демек, няма личен живот и каквото и да друго различно от правенето на "кинти"(за кого обаче не разбрах). След много въпроси от страна на г-н Янев започнах аз да задавам въпроси, на които не получих адекватни отговори. Така и не разбрах под формата на какво ти дават "кинти"(дали се попълва дан. декларация). Странното е, че сключваш трудов договор пък дефакто ти заплата не получаваш, че даже и сам си плащаш осигуровките. Не разбрах какъв трудов договор се сключва и за какъв срок. Поведението на г-н Янев беше леко нахакано и наглично, надменно арогантен. В никакъв случай не предразполага човека насреща, а по-скоро търси нахакани клоуни. Само да спомена, че дейността на фирмата не е нещо ново за мен, търгувам от доста години и явно съм успял да задам "неправилни" въпроси, та затова и не ми обадиха повече. С две думи според мен там текучеството е огромнои явно наистина хората се зомбират тотално. Наистина раб. време е от 14 до 23, което е разбираемо, но не и нормално за един семеен или нормален човек. Това беше и основната причина да не подходя сериозно от самото начало, просто не бих оставил личния си живот, за да правя сума ти пари за някой друг. Истината е, че нещата на практика може да стоят и по друг начин и просто аз да съм си извадил погрешни изводи, но така виждам нещата аз.