Хюлет-Пакард България ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Младост, УЛ.ОКОЛОВРЪСТЕН ПЪТ", 258"&markers=София,Район р-н Младост, УЛ.ОКОЛОВРЪСТЕН ПЪТ", 258"

Хюлет-Пакард България ЕООД

Мнението ми не е негативно. Мнението ми за фирмата е, че подходът е абсолютно НЕПРОФЕСИОНАЛЕН за всичко, което не е пуснато от фирмата майка. С други думи - побългарена работа. Един отдел, не знае какво правят другите. С това човек се среща още на подбора. Назначават се хора или на случаен принцип или на принципа връзки с дребни и по-големи риби. Най-вече на случаен. Абсолютно никакво значение няма нито миналия опит, нито нивото на владеене на езика. Решаващото е  номера на телефона ти (ако кандидастваш) да попадне пред очите на правилния ЧР. Което говори крайно зле за управлението на ЧР отдела в Бг. Нещо повече. Напълно възможно е да ти се обадят два (или повече!) пъти и да настояват за интервю по телефона за една и съща позиция и въпреки, информирането им от твоя страна, няколко дубликрани, еднакви интервюта да бъдат проведени. Просто едната ръка не знае какво прави другата. Изключително разочарован съм от безумията на българския ЧР отдел.

Някой може ли да ми дде инфо за тазои позиция, върху какво се акцентра обучението и евентуално заплащане?
he primary function of the support engineers is to provide customer technical and non-technical expertise in their particular areas of focus, so that we can develop a genuinely customised solution for every customer. Initially, support engineers provide services to a limited number of small accounts to which they are personally assigned, while support becomes more and more specific as you move through the experience levels. Furthermore we offer a 6 weeks technical training provided by our Inhouse Mentors.

Our requirements are:

• Very good in German language
• Good in English language
• Overall IT knowledge
• Modern computer architecture
• Operation System fundamentals
• Excellent in MS Office
• Fast learning person with analytical and problem-solving skills
• Willing to participate in various working-time models (e.g. shift, call availability, etc.)
• Eager to gain hands-on experience with leading edge technologies

Подкрепям по - долу мнението, това се случва с всяка фирма, на която мениджмънта е побългарен. Специално за НР имам позната, която я взеха там с дебели връзки, и защото е от род на известни архитекти, но като я питаш какво точно върши, не може да ти каже,и претендира за  висока заплата. След като си уреди въпросната заплата, не спира да се хвали с това, макар, че няма ни най малка представа от дейността на фирмата. Въпреки това, мой колега - мрежови инженер с няколко години опит, мина 3 интервюта, и накрая завършиха - ние ще ви се обадим. КОга - не е ясно. Но това, че момиченцето не беше още завършило специалността си в техническия, нямаше проблем да я назначат.

HP way...не знам как е възможно една сериозна организация да се отнася към кандидатите за работа като отрепки.Правят си тестове,но НИКОГА не уведомяват за резултата.На това му се вика ЛИПСА на първите 7 години.Абсурдно е да кандидатстваш за работа,да ти кажат,че ще ти се обадят в някакъв срок....и нищо.Поне ботове да ползваха в работата си,ама сигурно не са чували и за тях.Любимото е-"Не можахме да се свържем по телефона от CV-то"!Имат тъпия навик да водят разговора динамично и оставят впечатлението за експедитивност.И после......нищо!Ако ти кажат ,че ще се обадят в двуседмичен срок-питай по кой календар и коя година.

Стенли, елементарната култура би трябвало да ти подскаже, че Customer Care и Reporting са най-ниските позиции от изброените. Съпорта зависи какъв е, може да взимаш 1000, може и 3-4000. PM също зависи какъв, но пак заплатата варира от добра до много добра.

Някои ще каже ли каква е разликата в заплатите за различните позиции...къде се взима най-много? В супорта или в QA или Репортинг или PM или customer care? Как са подредени?
Мерси

В момента кандидатствам за позицията  Microsoft Application Support Engineer with FR
искам да  знам, ако има някои желаещ да ми помогне , разбира се, в какво се състои интервюто, втората част  има ли практически тест и откаде мога да намеря материали , за да се подготвя адекватно?Много високи ли са ИТ изискванията?
 Какво е мнението Ви за тази позиция/ заемани длъжности/ заплата?
БЛАГОДАРЯ ВИ СЪРДЕЧНО!

може ли някой да ми каже къде ще ми е работното място? Кандидатствам за Reporting specialist с английски? В сградите в Бизнес парка или в новата голяма сграда на Околовръсното? Благодаря!

Изпита си е сложен. Разкарват по "целия конспект" така да се каже. Трябва всичко да се знае. Много държат на опита (поне с такова впечатление останах на интервюто) поне да го има, ако не е голям. За сървъра ще те питат всичко включително и мрежи. Мен ме забиха с някой въпроси, които се научават само с практика. Но нищо не се знае ти може да знаеш всичко :).

Имам няколко въпроса и ще се радвам, някой който е запознат,  да отговори с една-две думи.
Става дума за 2-ро ниво поддръжка Системен Администратор. Не владея добре говорим англ. , но нямам проблем с четене на техническа литература и слушане при нормален разговор, тъй като съм самоук :) До колкото знам за 2-ро ниво не се изискава перфектно владеене, както при 1-во ниво, тъй като нямало директен контакт с клиентите. Искам да опитам дали това е така?
Имам MCTS: Server 2008 но не съм работил нещо свързано с администрирането на сървари, владея добре 2003 както и VMware, и искам да се занимавам с това. В момента работя в сверата на телекомуникациите, базови станции..., но ме притеснява факта, че нямам стаж и в случая даже няма да дочетат документите ми за кандидатстване.
Последно искам да попитам за тестовете които се дават на интервю, дали са общо технически, или предимно в областта за която е длъжността.
Благодаря предварително.
Поздрави,