Хюлет-Пакард България ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Младост, УЛ.ОКОЛОВРЪСТЕН ПЪТ", 258"&markers=София,Район р-н Младост, УЛ.ОКОЛОВРЪСТЕН ПЪТ", 258"

Хюлет-Пакард България ЕООД

Искам да кажа накратко мнение за фирмата от опита на служител, а не на неодобрен кандидат (виждам доста глупости написани дотук от незапознати).
Да, процесът на подбор е много тромав, бавен, ЧР са некоординирани, едни от най-лошите от опита ми досега. Но ако човек стисне зъби и прояви търпение, нещата се случват.
При мен за първата позиция нещата не се получиха- искаха ниво на немски "майчин", което го нямах. След това ме подгониха за друга позиция, обаждаха се 3ма души за едно и също, аз отказвах 3 пъти, без да се координират, абе трагедия. Но един ден ми се обадиха за трета позиция (пазили са ми СиВито явно), аз проявих интерес и стана сравнително бързо- ЧР интервю по телефона, после на живо с екипа, още едно с шефовете от чужбина.
След като започнеш обаче всичко си е заслужавало. Нямам едно оплакване. Коректно заплащане (навреме и точно колкото е уговорената сума), здравно осигуряване, възможности за обучения (малко ограничени в момента), готин екип и разбрани шефове (в повечето случаи). Има свобода на действие и поле за изява, а за много позиции разрешават и частична работа от вкъщи.
Изобщо,не мога да се оплача от фирмата и за около 2 години все още не търся външни обяви.
И последно- Адеко не е толкова зле. Имам опит и като техен служител, условията са коректни и има възможност за прехвърляне към НР след 1-2 години, ако си кадърен.

Заплатите за л1 мрежов са около 1200, л2 1600, л3 2000

Здравейте,интересува ме някой работил/кандидатсвал ли е за HR отделите? Как минава второто интервю и има ли трето?Как са условията на труд и заплащането там?Благодаря!

Някой има ли представа каква е заплатата за мрежов администратор. Има ли съкращения и т.н.

Интересно ми е, едни и същи обяви стоят със месеци - например за мрежовите специалисти. Имам повече от 10г. опит и ми казаха, че не ставам-ОК аз не ставам ами другите- не говоря че част от тестовете бяха грешни и им открих грешките пред тях. Ако са фиктивни то поне да не ги обявяват и да не заблуждават хората- ако пък си търсят хора със перфектен език, да търсят такива със съответните филологий.

Поздрави за обективното  мнение, Иван! Някой трябва да осъди подобни работодатели, които пускат обяви и заблуждават хората.
Имай предвид, че няма значение какво е името на компанията, побългарен ли е мениджмънта нищо не може да помогне.
Мой познат кандидатства там, като човека има сериозен стаж като мрежов специаалист със съответните сертификати и курсове..., и след няколко интервюта, и близо 2 месеца размотаване накрая получи едно пълно мълчание. През това време се стремеше да задържи други оферти, но като видя отношението какво е, изобщо забрави за тази компания.
За сметка на това друга моя позната - с фамилия на известен род архитекти, започна като парашутист на същата позиция без нито ден стаж. Не можа да ми обясни какво точно прави, и в какво се изразява работата й, но не пропусна да се хвали че й давали голяма заплата.
Докато такива безмислени длъжности като HR не бъдат ликвидирани проблема няма да се реши. Всички спънкии  идват от такива неграмотници, които не могат да съберат 2 и 2 ... Те са напълно безполезни, защото ако ставаха за нещо нямаше да има нужда от интервю в хората от техническия отдел.
Когато аз кандидатствах за сервизен инженер в друга компания, интервютата 2 на брой  и съответните тестове бяха проведени от главния инженер. Единствения въпрос извън инженерната дейност беше " каква заплата очаквате...".
При тях длъжността " човешки ресурси" не съществуваше, поради простата причина, че всеки инженер може да върши работата на човешките ресурси, но те не могат да вършат работата на инженера.

Кандидатствах за работа в НР, първо телефонно интервю, след това среща с НR и накрая техническо интервю с хора от самия отдел.
Мина седмица, минаха две, станаха три... отговор не ми дадоха.Писах на HR-ката. Получих стандартният отговор,че имали по-подходящ кандинат. Отварям си LinkedIn и виждам,че позицията за която съм кандидатствал е отворена отново от същата HR-ка. Написах едно писмо да искам по-подробна обратна връзка. Така си и чакам вече месец.
Абсолютно недопустимо е фирма от ранга на HP да си позволява да се отнася с такова голямо неуважение към кандидатите си за работа.

Кандидатсвах за стаж. Обади ми се жена, представи се, беше с приятен и уверен глас, обеснявайки ми, че са харесали на пръв прочит автобиографията ми. Уговорихме се да получа обаждане по-късно, като уточни изрично, че телефонното интервю ще е  на английски език. В уговорения час ми се обади девойка, която дори не се предсатви, говореше на български език. Учтиво обясних какво ми беше казано от колежката й само няколко часа преди това, но тя отговори, че интервюто ще се проведе на български, като само 2-3 въпроса в самия край ще бъдат на английски. Интервюто продължи с обичайните въпроси, на които вече беше отговорено от мен при попълването на апликационния формуляр, така че повторих същите неща, но този път на български език. Най-странното беше, че след всеки мой отговор момичето ми благодареше по два пъти. След шестия въпрос ми беше благодарила вече цели 12 пъти, а аз не успях да се въздържа и започнах да отговарям през смях. Трите въпроса на англисйки ми бяха зададени с твърд източно европейски акцент и с леко доловимо зекване - може би ги четеше - след което премина отново на български, питайки ме кога най-късно мога да започна и каква заплата очаквам. Отговорих й, като на въпроса за заплатата казах, че не очаквам заплащане. Не получих обаждане, но дори да бях - щеше да откажа. Явно слуховете, че в HP се назначават "познати хора" са верни. Шуробаджанащина - отвратителна думичка, чието значение напълно отговаря на процеса на подбор, за жалост в повечето компании, развиващи дейност в България.

четейки мненията по темата смятам, че хората не са наясно с политиката, положението и структурата на ХП на локално и глобално ниво.
Негативните мнения предполагам са от слуижители, наети на работа от фирми, като Адеко, които наемат работници и просто използват помещенията на ХП и обслужват общи клиенти. Тези хора най-често са кол център, сървис деск, първо ниво. Няма как и да се очаква адекватно мнение от тях. Те са там за едно единствено нещо - да вдигат телефона и евентуално да цъкнат 3 копчета по някой комоютър на потребител, във фирмата, която съпортват. Но за заплатите които сават, старанието е минимално, т.е. не се изискват много или изобщо ИТ знания, за да вършите тази работа, а заплащането на фона на ситуяцията в Бълария е повече от достатъчно.
За голямо съжаление повечето мнения са негативни, защото повечето служители са на тези ниски позиции, но същите и тези хора не са и чували за ИТИЛ, ИТИСМ процеси, те не осъзнават какво седи над главата им, колко повече има за постигане. Това е вина на тези други фирми, те не пускат хората да 'растат', спират ги, уволняват ги, не ги зачиат. За това и отношението на тези хора е и отрицателно.
За месторабота, да, отворено пространство е офиса, но когато сте сплотен екип - проблем няма. А относно екипите, нагледах се на олигофрени и на много добри хора. В частност моят екип е много приятен, даже мога да споделя, че сме повече от работен екип - даже приятели. Обстановката навскъде зависи от мениджъра - нашият си върши добре работата, насърчава ни - точно за това и целият ни екип получава привилегии, допълнителни бонуси, 'висшия' мениджмънт, и т.н.
Работа има, сложна, приятна и неприятна. Развитие също има в технологията, с която работите. Проблеми винаги има нови и интересни – може да се научиш на много неща.
Бонуси - има, ваучери, паркинг място, допълнително здравно осигуряване. Възможност за развитие - възможно е, но е трудно, трябва да давате 150% до 200% от себе си, за да успеете, т.е. да нямате личен живот, което не е много приятно.
За финансовата ситуация на компанията - да, зле е. Потъва, но и разни кухи лейки, които изказват грешни мненията и гонят добри кадри изобщо не помагат на тази ситуация.
Друг е и въпросът, че компанията е разделена на ИТ съпорт и останалта част от ХП, която се занимава с какво ли не. Много зависи къде ще попаднете.
Ако имате възможност – опитайте – но трябва да имате и акъл, за да ви вземат, но не ходете в контракторни фирми (ще ви предложат, ако нямате акъл :) ), а директно в ХП, предлагат ли ви работа за първо ниво, сървъс деск, телефонаджии - отказвайте - развитие, отношение, уважение, заплащане там найстина няма да видите.

Много ми е кеф като някой напише "заплатата е прилична". Може би е прилична за селянчетата, които идват в София, влачат компоти и бидони със зелева чорба, живеят под наем и правят кочина, за да се чувстват като в средата си на село. И като видят някаква 4 цифрена сума се надуват и очите им стават на понички.