ING /img/frontend/nomap.png"

Какви са задълженията на мениджър екип,каква е разликата със застрахователен консултант ако и мениджъра на екип сключва застраховки?Много моля за пояснение.

Не се наемам да коментирам постовете преди мен, но определно има нещо което спестяват, а това не ми харесва! И аз съм кандидат, за позиция ЗФК Търново ,но и аз клоня към отхвърляне на предложението!
П.П
А относно последния пост на Silvia и аз прочетох коментарите и на мен ми направи лошо впечетление, но винаги тук може да има субективен фактор.

Здравейте!
Днес бях на интервю в ING и имам време до ден два да взема решение дали да приема работата. Моля кажете ми дали продължават проблемите с връщане на суми от комисионни за които четох по-долу. От нещата които прочетох съм доста разочарована и клоня към отказ. Благодаря ви предварително!

ING е компания със стабилна политика и е едно от най-добрите места за работа поне според мен в България. Не случайно имаме толкова университети, в които се залага на специалности като застраховане и финанси. В тази работа, можеш да си разполагаш с времето си и да изкарваш пари, които хората изработват за тройно повече време от теб и си стоят на заплата от 300-400 лв. Всеки си преценя каква работа иска да работи, видях по-долу мнение, че изцеждат личните ти контакти и те изхвърлят.... Ако се работи правилно и  не разчиташ само на личните си контакти, да сте чували за препоръки!?  Тази работа не е за всеки, трябва да я практикуват хора, които знаят че ще успеят да продават застрахователни продукти в Бъгария, т.е. на сравнително скиптична маса от хора. Ако мислите, че не можете да се справите по-добре не започвайте да я работите, а си работете някъде на 8 или 10 часов  работен ден за заплата от 300 до 550 лв.

Здравейте! Останах много разочатрована от написаното за ING в този форум. Компанията е стабилна и коректна, но мнозината удовлетворени не си губим времето да плюем по форуми като тези, които са правили некачествени продажби, които след това са отпадали, само за да избутат месеца и да си вземат комисионните. Компанията търси с право парите, които ви е дала, защото вие сте тези, които сте ги измамили, а не обратното: вашите продажби са били некачествени. Хората, които знаем как да продаваме застраховки не се оплакваме, а напротив - чувстваме се удовлетворени. Мои клиенти не можеха да пратят вноските си за два месеца и ING им предложи безлихвен заем, за тяхно удобство и за да не са били напразни месеците внасяни суми. Така, че не ми говорете кой бил излъган, кой не бил коректен. ING предлага едни от най-добрите условия в България, но за хора, които освен да искат да получават като на аванта, знаят и как да се трудят и да печелят с труда си.

ЗДРАВЕЙТЕ, КОЛЕГИ! :) СИГУРНО ПОВЕЧЕТО ОТ ВАС БИВШИ СЛУЖИТЕЛИ НА ТАЗИ ПРЕКРАСНА ШКОЛА ING СТЕ ПОЛУЧИЛИ ПИСМА ЗА СЪБИРАНЕ НА ПРОСРОЧЕНИ ВЗЕМАНИЯ ОТ ВАС ПО СЪДЕБЕН РЕД. ПОЧТИ ВСИЧКИ, С КОИТО РАЗГОВАРЯХ ИМАТ ТАКИВА ПОЗДРАВИТЕЛНИ КАРТИЧКИ :) ИМАМ СЛЕДНОТО ПРЕДЛОЖЕНИЕ-НЕКА ВСЕКИ СПОДЕЛИ ЛИЧНИЯ СИ ОПИТ С ТЕЗИ КРЪВОПИЙЦИ И ЗАЕДНО ДА НАМЕРИМ НАЙ-ДОБРОТО РЕШЕНИЕ НА ПРОБЛЕМА. АЗ ЛИЧНО МИСЛЯ,ЧЕ НЕ СТИГА ЧЕ НИ ИЗПОЛЗВАХА ВСИЧКИ КОНТАКТИ И ЛИЧНИ ПОЗНАНСТВА, НАПЪЛНИХА СИ ДЖОБОВЕТЕ С ПАРИ, АМИ СА ГЛАДНИ И ЗА ОЩЕ. НЕКОРЕКТНО Е ДА СЕ ИСКАТ СУМИ ВЪРХУ, КОИТО ПОВЕЧЕ ОТ НАС СА ВНЕСЛИ ДАНЪЦИ И ОСИГУРОВКИ.

Кжете ми кое по-добре ДЗИ или ING. Имам подобна дилема да решавам.

Работата в тази фирма се базира на пирамида с елементи на привидна предствителност. Де фактно това е мрежа, която ще се възползва от личните ви контакти и след като ви изцеди ще ви изхвърлят като мръсно куче порди чисто математичекста невъзмжност да поддържате таргетите си. После хайде на следващия будала и така до края на света. Спомнете си, че преди 20 години Володя Стоянов изпя "Пирамиди, фараони". В тази песен се оказа по-голям пророк и от Ванга и засега я бие категорично в предсказанията с невроятно точното прорицание "няма да ни стигнат още 100 години..."
Дерзайте, ще се оправим...

Здр, аз искам да изразя моето отрицателно мнение за ING. Аз кандидатствах към тях по позиция Финансов консултант. След като им разбрах условията на работа, които не ме удовлетвориха, спях да кандидатствам за работа при тях. Обаче, през седмица ми се обаждат от друг офис да ме канят на интервю, с думите че съм кандидатствал по тяхна позиция. Аз съм кандидатствал само веднъж, а днес ми се обадиха за 5ти път. След третия път им казах по телефона ако могат да ме изтрият и повече да не ми се обаждат, но уви, пак ми звънят. Силно съм разочарован от тях, като "Допълнителното ми пенсионно осигуряване" е към тях и ще го сменя. Също така съм решил да се свържа с www.jobs.bg и да ги запозная с моя случай! Благодаря!

Ще се съглася с колегата, че компанията е чудесна, международна, утвърдена и дава невероятна подготовка на служителите си. Обаче се оказва, че и другите компании които работят в сферата на животозастраховането не са за подценяване! И там има невероятни професионалисти и взможности за развитие, но в нито една друга животозастрахователна компания няма такава система на заплащане!Неможе консултант, който е работил 2 или 3 години в компанията и е донесъл приходи в хиляди евро, в един момент да държи четирицифрени суми, сякаш с работата си до момента е нанесъл щети на ING. Да не говорим за мениджъри на екипи и агенции, които си разбиха здравето, психиката и семействата, отдадени на ING и какво получиха насреща - обаждане от ЕОС Матрикс!!!
Колеги, бизнесът е страхотен, но компанията може да бъде друга!!! Ако някой действително има амбиции да работи като мениджър в животозастраховането, нека да направи срещи поне с 2-3 компании, да види плюсовете и минусите и тогава да вземе своето "информирано решение" както се казва в Ориентацията на ING!