78 СОУ /img/frontend/nomap.png"

. В 78. СУ "Христо Смирненски" Банкя хем се краде, хем умишлено няма никаква безопасност за децата - 100 процентова икономия за дир.Весела Неделчева. Досегашната ми договор като учител по плуване в 78. СУ "Христо Смирненски" Банкя беше прекратен на 1.06.2017 от дир. Неделчева, с формулировката, че ще отдаде под наем басейна, защото не може да го поддържа финансово и да плаща заплати и осигуровки на мен като учител със специалност плуване и на правоспособен спасител. Но като гледах репортажа излъчен по бтв на 30.06 2017 http://btvnovinite.bg/video/videos/tazi-sutrin/cheti-etiketa-kolko-zhertvi-vzema-moreto-vsjaka-godina.html към 5 -та минута видеото е за в 78. СУ "Христо Смирненски" - бях силно потресен от непрофесионалното отношение на дир.Весела Неделчева и най вече, че застрашава живота на децата. От репортажа се вижда, че двете вече мои бивши колежки от ФВС на 78. СУ "Христо Смирненски" водят заниманията по плуване, а нямат такава специалност –все едно зъболекар да го викнат по спешност да направи мозъчна операция, да не говорим че няма назначен спасител с цел икономия от сигурността на децата от Банкя. Лекар също липсва. Обръщам се към всички не за да харесате и ли не харесате написаното от мен, просто го споделете с вашите приятели, който ползват малкото останали басейни в училищата, защото явно и при тях има сходни проблеми. Приканвам родителите на децата в 78. У"Христо Смирненски" Банкя да прекратят незабавно занятията по плуване и да потърсят отговор от некомпетентното ръководство, а аз лично ще подам сигнала към съответните институции.

Работното време на учителите е по-продължително и от осем
часа, а заплащането е ниско.Работата на учителите не се
оценява обективно, а се допуска лично отношение.Учители,
които се ползват с уважението на родителите не са харесвани от ръководството, защото отстояват правата си.

СПОДЕЛЯМ ВСИЧКО НАПИСАНО ДОТУК.НАПУСКАМ И АЗ!НЕКОМПЕТЕНТНО РЪКОВОДСТВО.НАТИСК И ИСТЕРИЯ.
ПРЕЗ 2011 Г. НА ДИРЕКТОРКАТА НЕДЕЛЧЕВА И ПОМ.ДИРЕКТОРКАТА УД ВЕСЕЛИНОВА,КОЯТО Е И ПЕНСИОНЕРКА КОМПЮТРИТЕ ИМ ПРЕЧАТ,
ИМАТ ОСТАРЕЛИ И ПЕНСИОНЕРСКИ СХВАЩАНИЯ ЗА  УЧЕБНИЯ И ВЪЗПИТАТЕЛЕН ПРОЦЕС
НЕ ЗНАЯТ ЗАЩО ИМА ДЕЛЕГИРАН БЮДЖЕТ,ПЪЛНА НЕПРОЗРАЧНОСТ ПРИ ОТЧИТАНЕ НА РАЗХОДИТЕ ПО БЮДЖЕТА
ПРЕДИМСТВО ИМАТ САМО ПЕНСИОНЕРИТЕ.ДИРЕКТОРКАТА НЕДЕЛЧЕВА ИСКА ДА СЕ ПЕНСИОНИРА И ДА РАБОТИ КАТО ДИРЕКТОРКА.

Учителите са добри професионалисти с малки изключения,ръководството не е на нивото на професионализма.Директорът не оценява добрите си учители и рикува да остане в най скоро време без тях.Много от посредствените учители се оценяват сами много високо,кето е жалко исмешно.

Училището по принцип е добро,с добри преподаватели.Ръководството е слабо-най вече поп.директора по УД Веселинова.

Неправилно разпределение на работните места. Младите учители напускат! Директорката изпада в истерия! Държи се крайно арогантно с учителите. Не дава отчет по делигирания бюджет. Никой не знае за разхода на парите. Назначава пенсионери и взема от нормативите на редовните учители.

Неправилно разпределение на делигирания бюджет. Неспазване на кодекса на труда. Злоупотреба със служебно положение. Не се заплаща допълнителния труд. Нарушение на нормативни документи от страна на работодателя. Директорът упражнява психологически натиск върху колектива. Учителите работят под стрес и напрежение. Работим с десет часа над норматива, които не се заплащат. Извършваме дейности, които не са свойствени за професията ни(ремонти). Разминаване на Образец 1 (щатно разписание) с действителното разпределение на часовете. Голяма част от учителите са с намерение да напуснат заради ниското заплащане, което идва от неспособноста на директорката да се справи с делегирания бюджет. Подкрепям изказвания.

Крайно непрофесионално справяне с делегирания бюджет. Деспотизъм от страна на директорката. Нелоялно отношение към по-голяма час от персонала.Работа под психическо напрежение, което бих казала рефлектира върху децата. Тези проблеми са от много много време в това училище. Голямо текучество на персонал, поради всички тези факти.