Норд Холдинг АД /img/frontend/nomap.png"

Норд Холдинг АД

искам да попитам дали наистина го има това увелечение на заплатите както обещават и дали има растеж във фирмата също както обещават/.

Александър Малинов си е повече от НАРЕД но за разлика от брат му Борислав, този УПРАВЛЯВА с ТВЪРДА РЪКА и недава да му се качват на главата. Същото мога да изкажа и за Управителката Моника-жената не им ЦЕПИ БАСМАТА

Моля работилите в Норд преди 4-5 години да останат с добрите си впечатления, а за останалите пиша следното:
Да, Норд беше приятно място за работа с добра организация и добри заплати..., беше докато Боби Малинов се занимаваше отблизо с фирмата. За Боби Малинов нищо лошо не мога да кажа (освен, че има тежки роднини и е доста обвързан с тях). Много сериозен, умен и организиран човек. После нещата се поеха от Александър Малинов и Моника Иванова, и фирмата стана змиярник. Всички са директори, всички копират кухото и надуто държание на ръководството. Пишещия последното мнение е обясноил много правилно положението със заплатите- рухнаха тотално, на фона на голям и безсмислен ремонт, необмислени и прекалено големи лични разходи.
В първият пост също добре са обяснени връзките, така че няма да се повтарям.

Ха Ха Ха, последни те три поста ме разсмяха искрено. Или тези хора не са имали допир с тази "Велика фирма", или са платени съобщения. Работната среда е -5 , а -555555555...така е за ВСИЧКО, управление, заплати, работно време, отношение към персонала, демонстрация на първенющина е всекидневие от "ръководството". Намалиха заплатите на персонала са на всеки три месеца, но това не пречи на ръководството да прави безсмислени разходи за помпозност и кич. Няма смисъл да продължавам в този смисъл. Които има сам нение да пише ще му се отговори.

Работил съм във фирма НОРД до 2004 година, доволен съм изключително много, собствениците са страхотни, управителката г-жа Моника Иванова също. Заминах да уча в Холандия и това беше причината за напускането ми, иначе работата е интересна и динамична, колегите са големи професионалисти, верно е, че доста служители работят там от създаването на фирмата или от много години. Пожелавам късмет на всеки, които е решил да кандидатства за работа там, няма да съжалявате, в случай, че вашата кандидатура бъде одобрена. Пожелавам успех на всички, фирмата е много стабилно стояща на пазара, верно е, че е отдалечен офиса, но има много други положителни страни. Успех!

От октомври тази година сам служител на "Норд холдинг" ад . Преди 7 години като служител на друга фирма , съм работил със "Норд" 1 година. През този период се убедих че , фирмата е водеща в бранша и идеален бизнес партниор . Сега като нов служител на фирмата мога да кажа че , колектива е прекрасен , синхрона между различните звена е пълен , спазват се стриктно законите, наредбите и трудово правните отношения . В работата си получавам пълно съдействие от ръководството на фирмата . Бил съм в чужбина 4 години и мога да кажа че , " Норд холдинг " Ад покрива представите ми за европейски стандарт .

Аз съм работила във фирма Норд преди 3 години, за около 1 година, напуснах по собствена воля, тъй като си намерих работа в сферата, в която желая да се развивам. Имам много добри впечатления от работата ми във фирмата, преди 3 години получавах заплата 3 пъти повече, отколкото всички мои познати. Соственикът на фирмата - г-н Борислав Малинов е човек, на който истински се възхищавам, за мен беше чест да работя с човек като него, отнасяше се с почитание и уважение с всеки - от шофьор до директор, безкрайно умен, интелигентен и ерудиран млад мъж, постигнал толкова много бкагодарение на тези си качества, колегите също бяха много приятни, всеки помагеше с каквото може на другия, нямаше интриги и клюки. В тази фирма за първи път вуждам толкова малко текучество, за 1 година само един човек беше напуснал и това бях аз, а има и доста голям процент от служителите, които работят там от самото създаване на фирмата през 1995, което свидетелства, че служителите са доволни. В тази връзка това е фирмата с много висок процент на сигурност. Офисът беше много далезе - на гара север, аз живея в центъра и пътувах с една маршрутка, която беше на 20 мин и ако я изпусна трябва да умра от студ, за да чакам следващата и взимах такси най-често, връщането също беше кошмар, защото до спирката на маршрутката от булеварда се минава по едно тъмно и мрачно поле и си е направо опасно, но не може всичко да е перфектно. Това е личното ми мнение, аз съм доволна от работата си във фирма НОРД и пожелавам успех на всички, в случай, че са избрали тази фирма като поле за професионална изява и развитие, защото такова има /секретарката, започнала там работа преди 8 години сега е търговски директор и то се справя доста добре/. Пожелавам успех и на Г-н Малинов и цялото му семейство.

Като всяка семейна фирма и тази работи по свои собствени правила, различаващи се доста от "пазарната икономика". Обикновено (всъщност през цялото време) се обслужва личния интерес на собствениците, а фирмените дела остават на заден план. За различни бонус програми и дума не може да става. Според ръководството фирмата е коректна, защото плаща заплати навреме, но тази заплата човек си я изработва, а не му я подаряват, въпреки че трябва да остане точно с това впечатление ако слуша собствениците. На работника се гледа като на някакво същество втора ръка, което е длъжно да работи по 9 часа на ден (доста често и извънредно, без това да се заплати). Ако искате да се развивате определено това не е фирмата, която търсите. Ако търсите приятна работна среда това също не е фирмата, в която трябва да работите. Лоялността към фирмата е кълт към личността (собственика). Не търсете лоялност от тази фирма, защото такава няма да получите (въпреки че постоянно се твърди обратното).