Норд Холдинг АД /img/frontend/nomap.png"

Норд Холдинг АД

На работа съм от шест месеца в норд холдинг и не съм получил все още грубо отношение от някого, нито от колеги, нито от страна на мениджмънта. Ръководството ми се сториха образовани и коректни хора, с любезно и човешко отношение, имал съм и по-лоши шефове. Не са закъснявали със заплатите досега, не съм получавал и някакви груби забележки. Според мен работата за норд холдинг не е загуба на време, но нека всеки да си състави мнение.

Аз съм от няколко месеца във фирмата и мога да кажа, че засега съм доволен от работното време. Смело мога да твърдя, че то се спазва и не съм имал случаи на извънредни задържания и някакви нарушения. Екипите са организирани, няма проблеми в комуникацията между колегите ми показват професионализъм и смело мога да кажа, че установения ред и наредбите също се спазват. Като цяло шефовете са готини хора, които ценят труда на служителите си. Условията на труд са добри, не видях нищо смущаващо и нередно.

Аз лично съм доволна от заплащането на фирмата, което е над средното за страната, но сега зависи и на кое място си. Общо взето възнаграждението е добро спрямо пазара на труда. Засега при мен е нямало закъснения в заплащането. Честно мога да кажа, че не видях и нищо нередно в осигуровките, осигуряват ме на реалната работна заплата, фирмата дава наистина реални осигуровки, дават се бонуси. Хората от ръководството ми направиха впечатление на интелигентни и разбиращи от бизнеса хора,у които са отдадени на това, което правят. Говорят ти с уважение и ценят труда на персонала си.

Във фирмата няма текучество на кадри, това е най голямата реклама за стабилност на фирмата, че има и тъпотия има но къде ли няма

Внимавайте, в тази фирма не осигуряват на реалната работна заплата. Неотдавна кандидатствах, и в последствие разбрах, че не осигуряват на реалната работна заплата. Информацията от миналите години в този сайт е подвеждаща, или може би нещата са се променили и вече не осигуряват на реалната предложена заплата. Питайте за това още на първото интервю!

За съжаление в тази компания само се обещава и след първата година започва амнезията на ръководството. Всеки септември се "влиза в криза" и за три месеца заплатите биват орязвани с 20%. Така се избиват скъпите почивки на собствениците през август. Уволняват хора и слагат техните задължения на останалите без допълнително заплащане. Съкращават се най-добрите за сметка на некомпетентни роднини и приятели. Примери много. Те са по бюрата в момента и избират дрехи и обувки по интернет. Реално фирмата се управлява от една интригантка и професионална доносничка Нели Белчева. За да остане на работа всяка седмица си измисля някоя "новина", клюка, обвинява хора че крадат или нищо не правят и така живурка, защото собствениците обожават да са в интригата. За съжаление Моника Иванова се грижи само за кучетата във фирмата и одавна се осланя само на интригите снесени от Белчева. Последен пример - момиче което преди години беше обвинено от същата тази доносничка че не може да смята и запратена в трета глуха без работа сега я взимат отново дори на по-висока позиция. Научи се или явно няма кой да работи вече?
И последно - ако все пак започнете, пригответе се да бъдете организирани в "спонтанни" политически митинги без да се отчита мнението ви. Пригответе се за глоби. Пригответе се да ви се намали осигуровката на минимума в някоя от кризите.
След този коментар очаквам да бъдат организирани служителите да сложат по едно " Не съм съгласен", но то си е за тяхна сметка.

Мила Десислава това , което си написала е чудесно. Ако трябва да бъда откровенна сълзите в мен напират от факта, че в БГ има такива "коректни" фирми. Но нека да поставим точка на иронията и да говорим в детайли.
Направи ми впечатление, че коментарът ти е от НЕДЕЛЯ (25.01.2015) в 20:00 часа и този факт ми говори за две неща. Първо или ти не си успяла да си свършиш работата с поръчковото изявление през седмицата или просто родното ти място е било дълбоко в централна България и наличието на компютри и течаща вода за теб е лукс? Мила Десислава ако си заложила на четкане на егото на ръководството ще останеш крайно раочарована, защото в тази фирма има толкова много паразити, че еволюцията неминуемо ще те изхвърли. В тази фирма има две лица - Б.Малинов и Сашко Малинов. Б.Малинов показва качества в управлението , но му липсва едно важно нещо - реална преценка за старите си служители и гласуване на повече доверие на хората, които имат желание да работят. Защо? Защото за тези години една шепа хора са се научили да го манипулират с думи и да провокират емоционални състояния. Предполагам , че не е лош човек , но за да не потъне кораба трябва да започне със сериозна чистка  като за начало изгони Сашо Маалинов (брат си).
Сега да поговорим за Сашо Малинов - то няма какво да се говори , защото ако някой не е успял да се докосне до мутрите през 94г. може спокойно да срещне въпросното лице. Комлексиран, липса на каквито и да е маниерие, ниска култура, комично поведение, липса на всякакъв управленски опит и т.н. Просто не бих искала да му правя реклама , защото е излишно.
За фирмата : Разполага с ресурс, Б.Малинов , малко останали кадърни хора (но много малко ) и много паразити + Сашо Малинов.
Равносметката : Корабът потъва, защото всеки се опитва да открадне, излъже , навреди и най-жалкото е че това поведение се взаимства изцяло от С. Малинов. Малко е странно брат - брата да краде , но това е живота - Б.Малинов им се доверява.
Към Деси : Мила ако искаш да успееш да получиш още 1-2 заплати стратегията е да станеш близка със С.Малинов , толкова близка , че дори и нощите да прекарвате заедно, но всичко това приключва със сълзи , дори и да си млада, слаба, с дълга коса и готова да търпиш и най-вече да се усмихваш на плоските му шеги , защото той освен вицове и анаболни програми - друго не чете.
С тези думи не искам никой да обидя просто искам да покажа каква е действителността - в началото гръмки обещания , а след това страдания.
Ако в момента нямах финансови затруднения не бих останала и миг в тази фирма, но няколкото години зад гъба ми не ми показаха нищо друго освен инриги, сплетни, пошлост и т.н.
На всички кандидати успех !!!
Любими теми на С.Малинов : Оръжие, тайни служби, 94-94г. , Жоро Илиев, "Глей ква ръкуа" , коли , еФтини жени - всичко което е актуално преди 20г. с изключение на Миле Китич
PS. Мила Деси, фактът че една фирма има някаква дейност не е задължително офисът й да е в съседство. По тази причина големите тютюневи компании не си правят офиси в полетата. - С тези изречения ти наблегнах на темата локация на офиса. И другото важно нещо акко беше написала този коментар към края на месец януари, това можеше да бъде първия подарък от теб за рождения ден на Сашо, но при настояване от негова страна можеше да му го разкажеш и устно.
от Нея

От 7 месеца съм във фирмата и за пръв път мога да кажа, че си харесвам работата и ходя с желание. Работната среда е приятна - подсигурено е всичко необходимо. Заплащането е над средното ниво в страната и никога няма закъснения! Относно ръководството: смятам, че фирмата се управлява от интелигентни и възпитани хора, които си разбират от това, което работят и до момента никога не съм видяла лошо отношение от тяхна страна. Ако са ми правили забележки, то са били заслужени и винаги с нормален човешки тон. Работното време се спазва, никой не те задържа извънредно. Локацията е съобразена с дейността. Работата е динамична и човек ако има желание може да научи много неща.
Естествено си има някакви дразнители, но то си ги има навсякъде, където има повече хора, събрани на едно място :)
Относно негативните коментари преди мен: винаги, за която и да е фирма, ще има и критици, и недоболни, така че моят съвет към кандидатите за работа е на място да проверят сами и да изградят свое собствено мнение, успех!

много коректна фирма,но и много се работи

Работих към апартхотел Лъки Банско преди години след като го откриха хотела на Борислав Малинов-преди да почне финансовата криза.Собственика Боби Малинов плащаше на един селянин за управител Йордан Господинов чиста заплата от 5 000 лв+пътни до Добрич/от където е и този/+безплатна храна в хотела+неогр.лимит за мобилна тел.сметка. А другият персонал работещ в хотела-със заплати 10 пъти по-надолу. Иначе всички ги осигуряват на минималният праг-но на кого да се оплачеш. Там работи и ШУРОБАДЖАНАЩИНАТА. Боби Малинов имаше една секретарка- перничанка Христина Печалова-курва която понастоящем е любовница на 1 от 8-те му човека ОХРАНА.Селянката се оглежда за богаташ, още е без деца и семейстов.Г-н Борислав Малинов чака някой да го УТРЕПЕ-мисли се за големата работа-селянина от ДУПНИЦА /родом/.А той има и по-малък брат ТЪПАНАР отвсякъде, дето ебеше курвите под път и над път ги сминяше. Но нали имат много пари от СКРАП и този даваше пари за екскурзии по Малдивските острови, джипове и скъпи дрехи, заведения-с това впечатлява девойките с които спи.Иначе необразован и никой няма да го вземе на работа ако не е брат му и баща му Ангел Малинов-бившият депутат от приближените на Иван Костов