Мулти Вижън Груп ООД /img/frontend/nomap.png"

Мулти Вижън Груп ООД

До Ipn
Именно затова не съм правил оценка на работна среда, колеги и т.н.
Писах за да споделя опита си с тези, които не са чували за Вас.
Времето щe покаже. Нямам претенции колко съм ценен или скъп.
Пожелавам успех на професионалистите.
NIKOI

До ГОСТ - Двамата братя, които "ръководят" МВГ са синове на собственика на "А и П Инженеринг". Знаете поговорката за крушата и дървото, нали!

Жалко, Вие явно сте толкова "ценен" кадър , че пак си търсите работа!? Не смятам , че е коректно и достойно да пишете изказвания за фирма , в която дори не сте работили!!!

Харесах си обява, дейност, фирма, отговорности, заплата, срок за интервю - всичко това средата на юли 2008. Кандидаствам лично, на място ул. Киевска 31

-Август ми се обаждат въпреки, че ги бях предупредил в какъв период няма да бъда в София и искат среща в същия този период (взех трудно решение да бъда лош и да не си прекъсвам почивката).

-След почивката си получавам покана за първо интервю УРА!

-Август се явих на интервю - Не отговарят ясно на въпроса ми за сума на осигуровките. Резултат: одобрен - да заявя желанието си за второ по телефона? Заявих го на следващия ден. Обещание за интервю на 15 септември с уговорката че ще ми се обадят потвърждение.

-Някои ден от началото на септември -Получавам обаждане от Офиса на MV Group AD ( жена не се представя, изрично я попитах) че съм одобрен за второ интервю на 15 септември но не е ясно в колко часа.

-15 септември - датата- не се обаждат "сигурно изпращат дечица на училище?"

-16 септември - след няколко неуспешни опита на централата в 14.00 се свързвам на мобилния с отговорен служител Димитров, който отначало му бе неприятно, че му прекъсвам преместването на фирмата, но впоследствие ме успокои че ще има второ интервю(точна дата,която не мога да цитирам) за което ще ми бъде потвърдено по телефона.

-На датата нищо

-средата на октомври - Получавам входящо повикване от дама служител, която не се представя. Пита ме впредвид на това, че съм работил в друг бранш дали не бих се съгласил да почиракувам за заплата наполовина от тази, която целях и длъжност за която не съм кандидаствал? Дамата не знае за поставения от мен въпрос за осигуровките- "Не стана ли ясно на първата среща?" Осигуровки на минимума за длъжността според КТ. Много труден отказ от моя страна.

В момента им текат пак обяви с адрес София, ул. Райска градина 25, а не този в мойта обява.Не съжалявайте ако сте бил служител или сте огорчен, а пишете за да знаят другите. Имах достатъчно търпение и хумор да преживея всичко това.

Това дори не е и фирмичка. Не се забъркваите с тези. Със сигурност знам че дължат пари на много фирми доставчици, както и неизплатени заплати на техните служители. Според мен бизнеса им е на доизживяване, а и всички в бранша вече ги познават, като некоректни платци, всъщност те дължат пари горе долу на всичките. Мога да назова поне 10 фирми на които дължат пари. Та разбирам ги на кои по напред да платят. Всичко е до време, очакваме те да са първата фирма фалирала на пазара, защото във Бъгария все пак има някаква етика за водене на бизнес. А колкото до развитието, да развиват се в посока надолу и то стремглаво, не им остава много време. При тях колелото се е завъртяло обаче в обратната посока и се върти с всичка сила. Просто вече нямат никакъв шанс за успех, те са губещите в играта във всяко едно отношение.

За съжаление и аз съм бивш служител и нищо от това, което прочетох до тук не е лъжа. Когато се явиш на интервю всичко изглежда много сериозно, мислиш, че това ще е добро място за твоето развитие, място къдего ще работиш с удоволствие и хора, които наистина знаят какво искат за себе си и своята компания. Да ама не, всичко е само фасада а под нея.........гнилоч. Няма да коментирам нищо повече просто един съвет към всички, които искат да започнат там работа ........Хора бягайте надалеч ако не искате да изгубите, време, пари и нерви. Със сигурност има много по-добри оферти бягайте надалеч - успех :)

Някой знае ли каква е връзката на МУЛТИ ВИЖЪН ГРУП с А И П ИНЖЕНЕРИНГ ?

Георги, какво да ти кажа? Просто ще ти посоча няколко факти за фирмата от последната година, а ти сам си направи изводите!

Фирмата към момента е с близо 1 000 000 (един милион) лева задължение към доставчици. Момчетата търговци вече се чудят от къде да намерят фирма в ел. бранша, от която да снабдят материалите, които трябват за единствения в момента обект след три месечна суша без обекти и свежи пари.
Фирмата дължи над 100 000 (сто хиляди) лева на над петдесет служители напуснали през последната година. Има хора напуснали миналия декември-януари, на които не им е изплатено и един лев.
Заплати се изплащат с месец назад, но случайте в които изобщо се изплащат са рядко и са с поне 2-3 месеца закъснение над този официален един месец. А някой реши да напусне, то вече му дължат пари за поне 3 месеца. А и напускайки се държи да се спази и едномесечно предизвестие, т.е. още един месец им работиш за НИЩО.
Ако решиш да им пратиш някоя инстанция на проверка се превеждат по 20-50 лв. със запис, без да получиш уведомление, само за да прекратят жалбата и проверката към тях. Така че се получава ситуация в която ако си искаш някакви пари, то трябва през месец да им пращаш Инспекция по труда, за да си вземеш поне официалната заплата, която обаче е едва 1/3-та от реалната.

Отношението на съсобствениците към работниците наистина е към крепостни селяни от средновековието.
Работниците там имат правото само да работят и да остават дори и извънредно. НО само гледай какво става когато някой надигне глава да пита какво става и защо не си получава парите. ТОГАВА настават едни временааа, мани, мани. И почват едни оперативки от по 5-6-7 и повече часа които са лишени от смисъл. "Управителя" почва да обяснява как служителите са били толкова безочливи и как не ги е срам да си искат парите и как никой в тази фирма не вършел работа и за 5 лв. И това в продължение на поне 5 часа ????
Във тази т.н. фирма има десетина "отдела". През последната година ръководителите на шест от тях най-демонстративно напуснаха. Защо ли?
Ако питате "Управителя" това е процес в който фирмата се отървава от ШЛАКАТА във фирмата, от тези които не помагали на фирмата да израства. Сигурно е така ;)

Много мога още да говоря за тази фирмичка, но не мисля, че има смисъл.
Надявам се да съм бил полезен с написаното на тези които имат намерение дори да ходят и на интервю там ...

razkajete o6te za tazi firma, 4e i az hodih na interviu i se 4udq da se zahva6tam li izob6to? 6te vi bada mnogo blagodaren ako mi pomognete s pove4e informaciq.

Заплатата не е ниска, но едномесечната такава се взема веднъж на половин година. Уважение от страна на работодателя на практика няма. Очевидно хорицата си мислят, че си им длъжен с нещо, и не е нужно да уважават труда ти. Потенциал за развитие има точно толкова голям, колкото може да се очаква в едно губещо предприятие- такова няма. Обикновено на интервюто представят доста розово ситуацията, но истината е, че за да се закупят необходимите консумативи за да си свършиш нормално работата се чака по три дена, вината за което е на служителя. Подчертавам- вината е на СЛУЖИТЕЛЯТ. И тук не говоря за някакви крупни суми свързани с дейността на фирмата, а за странични, единични разходи в размер до 100лв. Местоположението на фирмата е четвъртата, и най висока степен на отдалеченост: на майната си! Работната среда не би могла да бъде добра, когато шефа наистина прави неколкочасови оперативки, крещи, лъже и т.н. Това неминуемо наслагва напрежение и пречи на работния процес. Колегите са единственото нещо за което съжалявам, че напуснах тази пародия наречена Мултивижън Груп. Повечето от тях, също като мен вече не фигурират в списъка на служителите на този фарс, и тьй като нови хора все още не са наети, и тази единствена позитивна точка отпада. Gorilaz е много прав, че те връзват, аз също все още не съм си видял парите които имам да получавам. Просто не си струва да загубите месец, два или три заради лъжите на тези хора. Казвам го от опит. В случай, че решите да опитате, ще се убедите сами в думите които казах и на останалите хора там: Не сте луди, че ги търпите толкова време. Луди сте, че изобщо сте се захванали с тях. Също като мен.