Булуърк България ООД /img/frontend/nomap.png"

Булуърк България ООД

Преди време отидох на интервю във въпросната незнайна фирма (действително не я бях чувала, но от познат разбрах за съществуването й). Начина на провеждане на интервю беше потресаващ и губещ ценно време за всички страни. Мястото, с което разполагат, няма да го коментирам, "офис" в жилищна сграда, това говори достатъчно за възможностите на фирмата. Самото интервю беше една идея по-трудно от изпитите за влизане в Харвард. То не бяха IQ тестове, есе на английски, тест по английски и Бога ми вече не помня какво друго. След приблизително 2 часа писане и решаване на безумици си тръгнах с уговорката да получа обаждане до две седмици. Обаждане така и не получих.
Никога и на никого няма да препоръчам тази фирма, само и единствено заради начина на провеждане на тези силно казано интервюта. Абсурдно е фирма за подбор на персонал да са толкова куци в провеждането на интервю и срещи.

Позицията за която кандидатствах се оказа фиктивна. Ако имате желание да губите своето време или просто да се обигравате, това е вашето място, но ако търсите сериозно работа, просто не си губете времето.

Аз съм много доволен от фирмата, да имат договор, но това са някакви изисквания на държавата. Не мисля, че ни продават данните, банките не купуват данни, те вече ги имат от НОИ, който им ги е раздал отдавна. И на мен ми звънят от разни банки и най-вече точно то Първа Инвестиционна и то на адреса на нашите, а там не живея от 15 години. Няма как в Булуърк да го имат, като не съм го давал този адрес и телефон и го нямам в СВто, щото не живея там
Иначе девойката в Булуърк е отзивчива, предложиха ми три варианта и все на хубава заплата, компаниите бяха ОК, просто в текущата фирма ми дигнаха парите.

Напълно съм съгласна с другите мнения- доста непрофесионално отношение. Както на другите кандидати, и на мен дадоха тестове,попълних ги,обадиха се и уредиха интервю по Скайп. Само дето никой не ми се обади! Изключително незачитане на времето и личността на кандидатите. Повече няма да им вдигна телефона.

Изключително некоректно, граничещо с престъпно (в светлината на GDPR) отношение към кандидатите от страна на фирмата!
Свързват се с хора в LinkedIn и ужким предлагат интересна позиция (без подробности), като казват, че ако искаш подробности трябва да ги приемеш в контактите си, тоест те да имат достъп до личните ти данни.
Ти им даваш достъп, пращаш CV и искаш повече информация, както са обещали. Това което следва е... нищо!
Информация няма, отговор на запитванията ти няма, а ТЕ са те потърсили!
И тогава забелязваш, че количеството спам което получаваш се е удвоило!
Започваш да получаваш и нови видове спам - написани на прекрасен български съобщения примерно от ПИБ с искане да "потвърдиш данните си".
И ти просветва - никаква позиция няма, просто Булуърк са спамери и измамници, които с ЛЪЖА измъкват личните данни на хората, след което ги използват за изпращане на спам или интернет измами!
НЕ КОНТАКТУВАЙТЕ С ТЕЗИ ИЗМАМНИЦИ! ДОКЛАДВАЙТЕ ГИ В ПОЛИЦИЯТА!

Вече доста фирми са побългарени на ниво което ти скапва желанието да работиш дори в И.Т сферата.
Обаче Bulwork там вече си е е*ало мамата. Толкова пошла/жалка фирма НЯМА НИКЪДЕ.

1) HR екипа е с умствен капацитет ( хмммм ) нека да не ги обиждам и да кажа -100000.

2) "Шефовете" типични ганьовци факт, че са успели успели са! Факт е, че са направили доста пари. Факт е, че имат мислене и логика на 2годинишни деца.

3) Тази фирма просто овяхва лека по лека. Нямам колега който като го заспамят в Linkedin да каже една добра или нормална дума за тази "фирма"

Дори и джуниърите вече ги псуват как се вика.

Нека все пак да дам пример с мене ( най-добре )
Отивам на позиция senior c# dev. Искам Х пари и казвам, че дори и 1 ст. под тази Х сума аз няма да почна! След около 2 часа получвам обаждане(забравих му името на джибута) и ми казва следното..
- Здрасти, обмислихме предложението ти, МА НЕМА ли да си съгласен на -1500лв от това твое Х предложение ?

Разбира се затворих телефона, след около още 2 часа сценарият се повтаря ?! ?! ?!

Bulwork Вие сами знаете колко сте жалки и очите на хората.
Надявам се някой от тази долна фирмица да следи какво става в този сайт.

Здравейте.

Като опитен софтуерен специалист занимавал се с конкретната фирма ще споделя мнението.
Фирмата предлага HR на фирми, които не разполагат с такива хора.
Човекът, който отговаря за вашата позиция всъщност не се видях дори с него, а с негов/неин колега, което също беше много странно.
Като отношение разговор, като клиент и работодател запознават се с вас, опит и желания, +ЛОГИЧЕСКИ ТЕСТ.
От там УЖ препращат кандидатурата ви към въпросната фирма. До колко това е вярно е само вътрешна информация ,като умишлено ви забраняват да се свързвате с работодателя единствено на доверие към тях.
След като направите проверка към въпросните фирми в доста от случаите ще разберете, че конкретната позиция или е заета или въобще не съществува. Като следователно от там започвате да се чудите с каква цел го правят, а именно.
За да оставят профилът ви при тях и след време насочват уж новите си клиенти към въпросните профили с които разполагат.
Че едва ли не те работят с толкова голям подбор от хора и фирмата ще намери точният човек при тях без значение, че повечето хора са си намерили работа месеци време преди въпросната фирма да се свърже с вас и да ви каже, как изведнъж бил се появил най- коректният и добър работодател, и е избрал вашата кандидатура.
/за първи път пиша мнение, просто за да предпазя други хора да не си губят времето и желанието към желана позиция заради некоректни хора и фирми/

Съвет: НЕ СЕ ЗАБЪРКВАЙТЕ С НЕКОРЕКТНИ ПОДОБИЯ НА ФИРМИ!

Не съветвам никого да си губи времето с тази HR агенция. Абсолютни аматьори са и реално никаква полза от срещите с тях няма. Явявах се няколко пъти на срещи, но все попадах на някакви млади и неориентирани служителки, които освен да те разпитват и да ти задават глупави въпроси, друго май нищо не умеят. Информацията, която получаваш при срещите в офиса им си е подвеждаща - в нея няма никаква конкретна информация за позицията, за която са те извикали за интервю. Правиш ненужни тестове, разпитват те, говорят ти общи глупости и накрая ти казват, че ще представят кандидатурата ти и ако има интерес от търсещата страна ще ти се обадят. Абсолютна загуба на време, особено при местоположението на офиса им. Въобще не си губете времето с тях!

Ходих на интервю във въпросната фирма за стажантската им програма в град Пловдив и останах меко казано разочарован от пълната липса на професионализъм и уважение от тяхна страна. Първо се правят 3 теста - за определяне на психо профил, за интелигентност и за ниво на английски, които не са нищо особено, но отнемат време. Цялото интервю при мен протече за около 3 часа. Първо се правят тестовете за около час и половина и след това разясняват частично за самата позиция. Изприказваха ми куп глупости, как в тяхната фирма заплатата нямала таван и можели да се изкарват по 2000 - 3000 лева. Интервюиращата ме каза, че не е много сигурна за твърдото възнаграждение. Спомена, че било около 550 лева нетно възнаграждение, но подозирам, че ме излъга. Ако стигнете до второ интервю по Skype, получавате още няколко "задачки" и чак след това може да ви изпратят оферта на електронната поща. Ако след множеството тествания и интервюта заплатата не ви устройва, може да пийнете една студена вода, ако приемем, че стажантската им програма е реална.
Получих обратна връзка с няколко дни закъснение и без резултати от самите тестове. Казаха, че са се спрели на двама други кандидати, но ако с тях не се получи ще се свържат с мен, за да проверят имам ли още интерес към позицията. Седмица по-късно обявата отново се появи в jobs.bg.
Според мен изобщо няма такава позиция и стажантската програма. Служителите просто правят "проучване на пазара" т.е. губят времето и средствата на хората.
Единственото положително нещо е местоположението на офиса в Пловдив. Иначе самият офис е на площ от 10-15 квадратни метра и не е никак представителен, а там трябва да работят 5 човека и няма нищо общо с клипчето, което са си качили в djobs.bg. Иначе офисът кореспондира идеално с нивото им на професионализъм и коректност.
Съветвам хората, които си търсят работа да не ходят на интервюта в тази фирма, защото само ще загубят няколко часа от живота си.

Ето и моето мнение.Преди известно време подадох документи за една от обявите на сайта им.На следващия ден с мен се свърза техен представител(учтив), който ми каза, че съм поканен на интервю в офиса им.Интервюто протече като всяко друго HR интервю с такива въпроси, чиято цел е да се разбере мотивацията на кандидата и такива неща.След което ми дадоха тест за определяне на характер, тест по английски и един договор за който всички говорят.Важно е да се разбере че този договор не е обвързващ по никакъв начин(само си длъжен да ходиш на интервюта, които фирмата ти уреди), не им дължиш никакви пари или нещо такова.Договорът е за някакъв период, който не мисля че има някакво значение какъв е.Доколкото разбрах законът по някакъв начин ги кара да го дават.След това ми показаха и други обяви, като ми обясниха коя фирма с какво се занимава, какви точно хора търсят и въобще ми отговориха на всеки един въпрос, който ми хрумна.Казаха че ще ми се обадят ако фирмата, за която кандидатствам ме одобри за интервю или за други оферти и т.н.Обадиха ми се на следващия ден и ми насрочиха дата и час за интервю в офиса на фирмата.Преди интервюто ми се обадиха да ми пожелаят успех и да ме помолят след това да им дам обратна връзка за фирмата и т.н.След няколко такива интервюта си намерих работата, която исках.Дали ще ти се обадят след интервюто им зависи от това дали имат какво да предложат, как си се представил на тестовете и какво впечатление си направил.В крайна сметка ако им преминеш интервюто се опитват по всякакъв начин да ти намерят работата, която искаш и се стремят да отговорят на желанията ти.
Основният плюс на такива фирми е че процесът е светкавичен, разбираш дали фирмата, за която кандидатстваш те иска за интервю или не за нула време.Разбираш и вътрешна информация, която в обявата не я пише(повече подробности за компанията, колко са им отворените позиции и т.н.).Това е и доста добър избор ако си търсиш по-малка компания или startup, в който да работиш.