zlati-6 ood /img/frontend/nomap.png"
1 точка от 1 мнение

zdraveite,
kazvam se svetoslav slavov ,
na 16 avgust tazi godina,po obiava za rabota zapo4nah rabota v hranitelen magazin na "zlati-6" ood-namira6t se v slatina,blv. geo milev-bl.1,-ZDDS-N-BG121321633
ugovorkata ni be6e da rabotia samo no6tni smeni -4 no6ti v sedmicata-ponedelnik,vtornik,4etvurtuk i subota.
na 23 avgust be6e 1ta mi samostoiatelna no6tna smiana-ottogava rabotih striktno kakto se biahme razbrali s rabotodatelia-upravitelia angel-neznam familiata-
govorili biahme za tva 4e 6te buda s trydov dogovor
do kraia na mesec oktomvri az ne biah si polu4il trydovia dogovor nito se biah razpisval na takuv-no upravitelia me uveriava6e 4e vsi4ko e nared i e pusnal dogovora ot 1 septemvri-to4no na 4 septemvi go biah popital dali vsi4ko e nared-toi mi otgovori-da-ne se pritesniavai-
za mesec septemvri mi udurjaha 30 lv za socialni i zdravni osigurovki- a za mesec octomvri mi udyrjaha 45 lv
na4aloto na mesec noemvri-na 2 noemvri popitah kakvo stava s dogovora i za6to ne mi go davat -te mi dadoha blanka v 1 ekzempliar
koiato be6e kato trydov dogovor -no zabvelejete s na4alna data 29 septemvri
popitah za6to me prezakvat s 36 dni trydov staj
obianenieto be6e-doslovno-
taka e re6ila s4etovoditelkata im
kazvam-no tva men ne me vulnuva-az rabotia tuk samostoiatelno oit 23 avgust-iskam dogovor ot 23 avgust-kudeto da e upomenato 4e 6te buda na izpitatelen srok 1 mesec i toi 6te premine v bezsro4en dogovor-takjava be6e na6ata puvona4alna ugovorka-nai bezceremonno me izlugaha 4e za6toto sum bil 1 mesec na izpitatelen srok-zatva
kazah im 4e si znam pravata i 4e probnia srok se upomenava v trudovia dogovor i za nego period su6to se pla6tat soc i zdr osigurovki-2ro-koeto me iadosa
upravitelia tvurdi 4e si e platil na s4etovoditelkata da mi platiat osigurovkite za m septemvri
za6to togava dogovora mi ne e s na4alna data 1 septemvri-ili kakto e redno 23 avgust-a e s na4alna data 29 septemvri?
ako e s s data 29 septemvri-zna4i trebva da imam vneseni osigurovki samo za 2 dni-29 i 30 septemvri
ami ako prez dr vremem mi se naloje6e da tursia medicinska pomo6t-ili be6e stanala trydova zlopoluka?-nali az RAZ4ITAM na suvesten rabotodatel?
kak taka me lujat?
drugo
v dogovora ne be6e nikude upomenato 4e rabotia no6ten tryd-neznam za6to-moje bi za da ne davat bezplatni napitki i hrana-koeto e dlujen po zakon-su6to taka dogovora be6e opisana zaplata 255 lv-tva ne e viarno-biahme se razbrali za no6tna nadnica ot 30 lv-koeto pravi sredno 480 lv-tva su6to e o6tetiavane za men
izob6to naslu6ah se i se nagledah na luji v tozi magazinot 5 noemvri az ne hodia v tozi magazin da rabotia-obadih se po gsm na upavitelia i kazah moite uslovia-da mi podgotviat dogovor kakto si e ot 23 avgust-za6toto taka te me o6tetiavat s 36 dni
i drugo me interesuva
kak taka bez dogovor podpisan ot men-te sa zaverili v noi 4e imat rabotnik 4e daje sa mi i platili osigurovkite za m septemvri?
molia-napravete proverka i iziasnete slu4aia-
za men e iasno 4e rabotodatelia e re6il da spesti ot moia tryd sredstva