Газстроймонтаж АД /img/frontend/nomap.png"

Газстроймонтаж АД

Явих се на интервю за специалист. Пълна трагедия. Интервюиращата не беше прочела автобиографията ми и беше облечена крайно неподходящо. Без да разкаже нищо за позицията ме попита колко пари очаквам. Държеше се притеснено и некомпетентно. Съжалявам,че си загубих времето.

Колеги събудете се и напишете как се изгавриха с вас от скапаното предприятие.Как разни некадърници в управлението крадат от труда на работника.Как никой не се интересува от състоянието на техниката и от база Яна.Всичко което е по-годно се продава.НЕ ЧЕ НЯКОЙ ОТ УПРАВЛЕНИЕТО ЩЕ ВИ ОТГОВОРИ, ТЕ ДОРИ СА ЗАБРАВИЛИ ЗА БАЗИТЕ СИ.Но поне да не хванат още балици който да работят за тях.

Не са глупаци тези който ядат пая . Глупаци са тези който още търпят това отношение като работниците в база Яна.Та вие не сте ли хора в база Яна, нямате ли семеиства за който да се грижите финансово та търпите тази ПОДИГРАВКА с труда ви.

Член от семейството ми работи в фирмата отдоста време.Преди 5-6г. беше добра и напредваща компания.Днес е оставена на произвола и няма никакъв потенциал на развитие.Имаха доста добра материална база и много поръчки извън страната.Днес са много западнали.Нямат работа и обекти,мащините са износени и няма части за тях.Власт имащите т.е ДИРЕКТОРСКИЯТ СЪСТАВ нехае и компанията е почти фалирала.Хората който останаха да работят в Газстроймонтж са:пенсионери,некадърници,пианици и неудачници в живота.Ако някой сега се излъже да започне работа там ако не е от горните групи да бяга бъзо докато не са го изгонили от вкъщи.Заплата 300лв./чисто/за монтъор в София накъде....... СРАМОТА
ХОРА НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ ТАМ.НЕ ЗАСЛУЖАВАТ.

Kato bivsh slujitel na GSM i zapoznat s frimata ot samoto nachalo moga da kaja che sim napilno soglasen s mneniata na drugi bivshi i nastoiashti kolegi. Naistina firmata se polzva sis stara slava i sega niama nishto obshto. Pirvo rabotna obstanovka nikakva, niama edin specialist koito pone malko da zapoznat s deinosti v gazoprovodnoto stritelstvo. Ostanaha naistina samo podmazvachi, licemeri i nekadirnici. Ne se izplashtat redovno zaplati na horata, naznachavat svoi hora koito voobshte ne znaiat za kakvo sa tam. Shefkata na proektantite bivsha kurierka, no ima grib, stoi na tazi pozicia bez da znae za proektirane elementarni neshta, koiato ne moje da poznae dori elementarno oborudvane, da ne govorim da napravi niakoi izchislenia, no stoi i hich ne i puka. Direktorite sa sishto naistina na svetlinni godini ot deinostta, inache niamashe da naznachavat takiva hora. Mojesh i da ne znaesh vsichko, no triabva da imash dobir ekip na koito mojesh da raschitash. Taka che razprodavaiki tehnikata sobirana godini, bez specialisti i obucheni rabotnici GSM s bodra stipka virvi kim predizvestena smirt.

Ама какви пари, какви банкови сметки? По времето, когато аз работех там, не ни даваха заплатите, изкарани месеци назад, поради факта, че не остана банка, към която да не се обърнахме с молба за кредит ЗА ЗАПЛАТИ(!) на служителите, и разбира се, да не ни бъде отказан такъв. Каква фирма може да остане без оперативни средства за заплати? И другото мнение, което прочетох по-долу, е напълно вярно - за средната възраст на служителите, която според мен гони 60 години. А много от тях са и пенсионирани, но "дефицитът на работна ръка", ги задържа все още на работа в Газстроймонтаж. Когато се споминат и последните ентусиасти, ще се сложи край на агонията на бившия гигант. Светла му памет!

Фирма ярко тангираща към нулата. Тотална експлоатация с изразена тенденция по възможност да не се плаща както на персонала така и на подизпълнителите. А когато това стане е след поредната продажба на част от техниката - тръбоуклади Caterpillar и др.
Относно Директора - какво да се очаква когато данъчен служител - Б. Заков е ръководител на строителна фирма, ха ха ха ... Още смята завалията, че парите трябва да стоят в банковите сметки, а не да подпомагат строителните начинания.

Дааааа, не мога да се съвзема от прочетеното в този сайт, а съвсем случайно попаднах. Наистина преди години фирмата беше супер! Предполагам че и сега все още се ползва със старата слава. Всичко което е написано абсолютно вярно. Дано някой от ръководството да види и да прочете какво мислят хората. Обстановката е наистина за пълни идиоти, защото няма специалисти, пълна некомпетентност в областта на газопроводното строителство да не говорим за проектиране. Абсолютно безхаберие, не познаване на европейски изисквания за проектиране и строителство. И наистина са останали от старите служители некадърници, подмазвачи и интриганти които няма къде да отидат! Интересно как издържат как успяват да се задържат толкова години пък и да не научат поне нещичко. Също бих дала съвет на млади специалисти да не се подлъгват и да не почват работа защото няма никаква алтернатива, няма развитие, няма и от кого да научат елементарни неща.

Хмм, сега, ако ти ме познаваше, наистина, щеше да бъдеш наясно, че съм завършил през 2006 г., следователно няма как да съм възпитан по соц-маниер. Ако ти знаеше за кой обект става въпрос, нямаше да пишеш такива нелепици, защото аз НЯМАХ правото на служебен автомобил, и мръзнех наравно с общите работници по спирките в Гълъбово, докато механиците лежаха за пореден път под издишащата УАЗ-ка, произведена 5 години преди да се пръкна аз на белия свят...
Тук трябва да е ясно, разбира се, че "шефчетата" от бригадите, съответно си ползваха служебните автомобили като свои, тук си абсолютно прав. Координираният от мен (за много кратък период, слава Богу) обект, доколкото разбрах, е поредният, дръпнал фирмата назад. С подобно ценообразуване на труда, няма и как да бъде по друг начин.
Пари за редовно изплащане на заплати откъде ли...? Ами да кажем от десетките хиляди, които вземат лентяите в Централното управление на .... ...... 24. Аз така предлагам.
И последно - да даваш мение за фирма, в която си работил преди Господ знае колко години, не е никак честно спрямо хората, търсещи работа ДНЕС. Ти може и да си видял някога хубавите години, но те отдавна са в забвение. Това е все едно леля Минка да дава мнение колко са били добре на времето в Балкантурист, например. Каквото е било, вече не е. И за съжаление, в конкретния пример, няма и да бъде.
А по въпроса къде сме - някои фирми сме в Европа, но за Газстроймонтаж Европа е еквивалент на харакири.

Изненадан съм от написаното. Случайно влизам в този сайт. Работех във фирма \"Газстроймонтаж\" АД. Млад специалист съм, но мисля че тръбарството не е призванието ми.
Считем, че написаното е тенденциозно, защото познавам този който координирал обект.
Координаторе кажи си. Защо не напишеш координирания от теб обект донесе ли печалба на собствениците. Според запознати бивши колеги е на загуба. От къде бе координаторе да се вземат пари за редовно изплащане на заплати. От другите обекти, които са на печалба и такива като мен трябва да ти я осигурят.
Координаторе кажи си. За коя сметка са ремонтите на блокираните от тебе двигатели на джипове, на \"Мусото\", на \"Нивата\", които ти ползва като персонални. За сметка на печелившите обекти разбира се, а ти плачеш в сайта за нередовно получени заплати.
Аз работех в период, дори и когато напуснах, заплатите се плащаха редовно. Така че млади колеги, вярвайте на собствените си впечатления, а не на пасквили написани от възпитани в соц. времето специалисти, хапвали в непазарни условия от държавния бюджет /разбирай \"Булгаргаз\"/, можещи да работят по критериите за качество на бившия СССР. А сега сме в Европа координаторе.