Атлас Копко Лифтън ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Русе, бул. ТУТРАКАН, 100&markers=Русе, бул. ТУТРАКАН, 100

Атлас Копко Лифтън ЕООД

Искам само да попитам, след попълване на една камара безмислени документи за кандидатстване (не включвам CV, което е напълно достатъчно според мен), само хора с 10 езика, 5 висши и 100 години трудов стаж ли работят във фирмата??? Някой от вътре може ли да сподели как са нещата в момента?

Съгласен съм с г_н Андреев и сега е така,дори по зле типично по Български.

Казвам се Венелина Георгиева вчера26/05/2011 бях поканена на интервю за работа. Искам да напиша, че начина по който се провежда интервюто беше доста елементарно. Задават ти заучените си въпроси  и дори не вникват какво им отговаряш за съжаление. Разбрах че когато човек е максимално открит и честен  нещата не се получават. /може би предпочитат неискреността/ Явно в тази фирма искат да чуят заучени отговори. За съжаление..

Още един бивш служител за да станем четирима. Аз съм от т.нар."съкратените" на които предложиха 4 заплати "доброволно" да напуснат. От цялата работа тези заплати които отговарят на чл.331 от Кодекса на труда/т.е.работодателят предлага 4 заплати работника доброволно да напусне/ фирмата ги класифицира като "доп.възнаграждение" и съответно внесе само от нейна страна 17000 лв. на държавата данъци и осигуровки, при положение че в нормативни документи това обезщетение по чл.331 КТ не се внасят осигуровки. След мое писмено запитване по мейл, съвсем арогантно ми отговориха, че не мога да чета и че във фиша никъде не пишело "обезщетение" а "доп.възнаграждение". Така на въпроса ми защо са ощетили фирмата със горепосочената съвсем нескромна сума, ми бе отговорено че не мога да чета. Да не говоря за толерирането на едни отдели за сметка на други, и как при наличие на заповеди за регламентиране на определени неща за някои хора те не се отнасяха. И как при извършения "подбор" се оставиха хора в някои отдели които са със видимо раздут щат, и се предпочетоха хора без ценз и стаж пред хора доказали се като професионалисти. От цялата работа съм съгласен с първото мнение, че "хубава работа ама българска". Аз лично съм огорчен и обиден на фирмата, както и това че на новогодишното парти след съкращенията/а прощавайте "доброволното напускане"/ някои бивши колеги са били канени, за сметка на други. И как усилията на бившия вече персонал за подобряване на работата не е бивало оценена от ръководството, оплетено в муждуличностни интриги и още повече блага. Тежко и горко който остане защото както казват, първите винаги печелят пък макар и със неправомерно внесени и за тяхна сметка недължими осигуровки.

Изключително съм разочарован от тази фирма. При нея основният девиз е " Хубава работа, ама българска". Мениджърският състав е от пълни некадърници и компексари. Много добре им дойде Световната криза, за да си оправдаят съкращенията, а реално от година и полувина няма поръчки и това е заради ръководството. Хората, изказали се преди мен са абсолютно прави.
За съжаление фалита на тази иначе известба фирма в световен мащаб е... неизбежен.
Радвам се, че ме махнаха навреме!
Успех на кадърните хора, които бяха неудобни и изритани несправедливо!

Казвам се Андрей Андреев и съм работил 14 години като Технически Управител в Атлас Копко Лифтън. Принуден бях да напусна през Септември 2007 год.
Опитах се да изразя мнение преди малко, като споменавам хора с конкретни имена,довели фирмата сега почти до фалит.Мнението ми не е публикувано. Очевидно администраторите на сайта умират от страх да не би някой да ги упрекне в нещо, въпреки че аз заставам с името си. Освен това изискване за обяснение за субективни оценки е глупаво! Май се търси повод да не се публикуват мнения, където нещата се назовават с истинските им имена.
Написаното в публикуваното мнение е истина. Предишният управител заедно с местните подмазвачи, посочени в публекуваното мнение (аз се опитах да ги посоча с истинските им имена, но не го публекиваха)докараха фирмата до това трагично състояние, загуба на поръчки и най-важното - загуба доверието но клиентите. Напуснаха най изявените специалисти и хора със собствено мнение, които не се страхуват да защитават. Разбира се мога да ви засипя с цифри, доказващи горното, все пак бил съм Управител, съдебно регистриран. Практиката на така наречените местни ръководители е доносничество, говорене зад гърба на колегите. Това е така, защото никой от тях няма необходимата квалификация за заеманата длъжност, най вече началника на отдел Снабдяване (тя).Приказките, че за сегашното състояние е причина световна финансова криза са прах в очите на непросветените. Само за сведение - преките конкуренти на Атлас Копко Лифтън в бизнеса с хидравлични чукове и станции УДВОЯВАТ продажбите СЕГА! Жалко за хубавата фирма, аз имам все още сантиментални чувства към нея, защото съм създал работеща управленческа структура и техническото състояние на произвежданите изделия, за да могат да се продават на световния пазар.
Накрая бих посъветвал останалите мислещи хора да си потърсят нова работа, ако не искат да са участници в затварянето Атлас Копко Лифтън.

Атлас Кoпко е шведски производител на хидравлична техника - най-добрия в Света.За съжаление от близо година и половина фабриката в Русе се управлява изключително некадърно от некомпететни ръководни кадри.Визирам директор отдел "Производствен" и началник отдел "Снабдяване".Въпросните хора доведоха да съкращения на 30% от персонала на фирмата,като изтъкват като причина кризата в световен машаб и множество напуснали,поради недобрата среда за работа.Принудиха да напуснат уж по собствено желание много ценни и кадърни хора.На тяхно място назначиха естествено послушни и некадърни свои хора.Сред напусналите имам много истински приятели и искам да им кажа,че стоя зад тях и ги уважавам.
За съжаление виждам, че фирмата върви към фалит и започвам да си търся работа.