Елиттур /img/frontend/nomap.png"

Чета почти всеки ден мненията в този форум и държа да отбележа, че много от тях са на обидени, уволнени или ненаети кандидати за работа.
Което означава, че от такива хора не можещ да очакваш добро мнение.
Сега конкретно за фирма "Елиттур", представител на България на Neckermann и Thomas Cook.
Работих в тази фирма точно един сезон и мога да кажа, че за хора, които тепърва прохождат в туризма и в частност като екскурзоводи, това е добър старт.
Като всяка сезонна работа, не може да очакваш и зимата да взимаш пари.
Аз си намерих целогодишна работа и за това не се върнах повече там.
Господинчото, който изказва мнение по-горе, явно е някой сополанко, на който това му е била първата работа в живота.
Това е може би едниствената фирма във Варна, която осигурява на екс-водите, аниматорите и представителите си настаняване през целия сезон в хотел 3 звезди и дават заплата от порядъка на 700-1200 лв. според позицията, която заемаш.
Единственият минус е, че не дават пари за храна, можеш да пиещ само сок и кафе в офиса като отидеш.
Осигуряват на пълна заплата, което не е особено добре, защото удръжките са в порядъка на около 150-200 лв. на месец.Който е работил в туризма знае, че има възможност да се изкарват не лоши бакшиши и комисионни, така че реално се вземат повече пари.
В заключине, с риск да се повторя, фирмата дава добър старт на тези, които са решили да се занимават с межд. туризъм.