Сортови семена и растителна защита ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Сортови семена и растителна защита ЕООД

Извинявам се на всички четящи, че се получи така непрегледно последното ми мнение, но не ми стига мястото. Ето и края на въпросите ми към господата:

Що се отнася до петия показател - не е възможно да има високи заплати и много свободно време. За жалост това е положението навсякъде.
6. Какви възможности за развитие трябва да има един общ работник? И последното, което ще кажа е констатация. Нивото на работната среда и колегите се изгражда повече от работниците, отколкото от работодателите. Ако нивото на тези два показателя е ниско то вината е била до голяма степен ваша.
П.С. Арон съжалявам, но е невъзможно да изпитнам сниСхождение към човешката неграмотност. Това е нещо, което се усвоява в начален курс и не е необходима висока степен на образование, така че нямате оправдание. Към вас имам само още един въпрос: Защо се изказвате няколко пъти и всеки път слагате оценки, при това различни? Може би времето между вашия и моя коментар е променило мнението ви? Това е меко казано странно. И към вас имам само един въпрос: Какъв проблема, че помагам в бизнеса на родителите на съпруга ми? Не смятам, че продажбата на семена е нещо унизително, а Вие? Може би съм последния човек, който смята, че единствения унизителен труд е незаконния...

Хехе отново по някакъв незнаен начин в един и същи ден с няколко часа разлика се появиха цели две мнения:) Страхотно съвпадение:) Не мислите ли? Ако последния писал човек е наистина Светослав, а не някой друг просто незнам какво да отговоря. Преди няколко години продаваше в магазина и бих си позволила да разкажа, че отказа да обслужи двама човека пред очите ми с обяснението, че е пазач. Когато хората му казаха, че преди са го виждали да продава той отговори, че има брат близнак, който е агроном, но него в момента го няма. Винаги когато съм го виждала е имал много арогантно поведение, а отказа му да обслужва клиенти в работно време не го разбирам. Въобще впечатлението ми е, че е много груб човек и ако е напуснал е направил истинска услуга на фирмата. Всъщност аз по някаква случайност познавам и сегашния му работодател и той също не е особено доволен от услугите му. Но както и да е, тези взаимоотношения не са моя работа.
Естествено аз не съм била шериф, но когато в продължение на няколко месеца пазаруваш на едно място почти всяка седмица запомняш хората, които те обслужват. А и попринцип аз съм изключително дъбър физиономист и помня имена изключително добре. В общи линии познавам почти всичкия обслужващ персонал на по-големите магазини за семена и препарати. Въпросното име на колежката си позволявам да спомена, защото съм на 99,9% сигурна, че е правила много измами спрямо фирмата, но въпреки няколкократните ми съвети към управителите тя беше оставена на работа. Щом съм си позволила да говоря очевидно съм го виждала с очите си. Смятам, че е некоректно към самата служителка да говоря по-подробно. Също смятам и че е некоректно да кажа и фамилията и, въпреки че я помня. Иначе нямам никаква информация от "кухнята" на фирмата, но както вече казах когато често пазаруваш отнякъде забелязваш някои неща и малко или много започваш да си правиш разни изводи. За въпросната Камелия говоря въз основа на това, което съм видяла аз и другите членове от семейството ми. Всъщност освен към нея преди доста години съм имала оплакване и към една друга агрономка, която не работи във фирмата от години. Като цяло собствениците на фирмата са невероятни професионалисти и сега с новия им подменен състав всичко е страхотно. За всички тези години досега съм имала оплаквания само към няколко човека от персонала. Но определено новите момичета в магазина са страхотни. Постоянно усмихнати, компетентни и учтиви. Като клиент съм доволна, че оплакващите се тук са спрели да се възползат от добротата на работодателите си и са ги освободили от "компетентните си услуги".
А що се отнася до Арон не смятам, че съм длъжна дъ му давам обяснения с какво се занимавам, защо и как, но все пак щом е толкова заинтересован ще споделя. Старнно е как успяхте да извадите изводи за нечия компетенция само чрез прочитането на няколко реда, написани от него:) Вие сте роден за HR, убедена съм, че хората в света, които могат да правят това са малко. Поне ще отървете хората от дългата процедура за намиране на персонал. Вместо провеждане на интервюта ще прочитате по 10 реда написани от него и ще се произнасяте:) Благодаря Ви, че ме разсмяхте. Може би сте прав-завършване на МУ с отличие, специализация в Harvard Medical School и университета в Хайделберг не са добра квалификация. А що се отнася до инвестираните от мен пари - като цяло те са минимални, поради простата причина, че образованието ми в България е платено от държавата, специализацията в Хайделберг от организацията МЕНСА (надявам се сте я чували), а тази в Харвард от правителството на САЩ. А според вас, ако възнаграждението, което получавам е малко за мен е добро. А въобще няма да се впускам в обяснения за размислите ми за медицинската професия, необходимото възнаграждение, моралната гледна точка на нещата и т.н, защото това не е мястото, но ако все пак това Ви вълнува ще ви дам и-мейла си, за да ми пишете там. Ако се интересувате от конкретни цифри, заплата, която взимам е 873 лева и за българския стандарт това е доста добра заплата. Според Алфа Рисърч средната заплата за продавачите в България е 470 лева. При това положение заплата от 700 лева е много добра, че даже да не кажа идеална, предвид ниската квалифицираност на работниците. Ако това не Ви е достатъчно ще се наложи да емигрирате, защото тук проблема не е във фирмата, а в цялостния национален стандарт. Все пак настоявам следващия път, като отидете на лекар да му кажете, че образованието му е било ненужно, защото в общи линии това е средната заплата на медицинските работници/все пак съдите за нечии умения по заплатата, която взема/:) и бих желала след това да отидете при някоя продавачка,например, да ви лекува. Така де, щом заплатата и е близка до моята, чрез следването на вашата логика достигам до извода, че и тя е достатъчно образована да ви лекува. Ако вие наистина работите само заради парите Ви съжалявам искрено. Така след като изяснихме това, което вълнува Вас би ли било възможно да преминем към това, което вълнува мен? Защо никои от двама ви не отговори на въпросите зададени в първото ми мнение? Все пак ще ги повторя с надеждата този път да ми отговорите: 1. Колко милиона заплата трабва да взема един общ работник? 2. Какви привилегии трябва да има? Може би възнегодувате срещу липсата на служебен Мерцедес, личен шофьор и охрана? 3. Как очаквате някои да ви уважава, като вие не му отвръщате сас същото? Сами признавате, че във фирмата е имало кражби, а след това твърдите, че собствениците неостнователно нямат доверие на работниците си. Съжалявам, но ако някой окраде мен крупно не само ще има разправии и скандали, а и съд, но очевидно добротата на управителите им е малко в повече.4. Каква фирмена сигурност очаквате? Никой не е бил уволняван, когато не е имало работа и независимо от продажбите си е получавал фиксирана заплата. Какво повече?
Съжалявам за непригледността, която ще създам, но ще довърша в следващо мнение,защото не ми стига мястото.

Ами аз съм бивш служител на фирмата,и съм изненадан от мнението на въпросната г-жа Анелия.Да,имаше кражби в магазина на фирмата,но ми е интересно откъде накъде тази госпожа назовава имена-едва ли е била шериф на щат във фирмата,че да знае подобни неща.
Госпожо Анелия,човек от хубаво не бяга.Щом сте толкова запозната с тайните на фирмата,вижте във ведомостите бройката на лицата,постъпили и напуснали фирмата.Незнам какво значи това-вие ще кажете.
Иначе заставам твърдо зад написаното в по-долните коментари-за унижението и пренебрежителното отношение към персонала, за крясъците,за липсата на почивка и работно време,за постоянните сплетни
към персонала.
Един НЕКАДЪРЕН екс-служител

Многоуважаема госпожо Анелия!
Потресаващо е това,което сте написали!Коментара по безконечното Ви словоизлияние би бил излишен,ако не са две нещата,които бихме искали да добавим.
1.Относно запетайките и пунктуацийте,ние,хората със средно ниво на образование не ги владеем,за което молим за снисхождение.
2.Учудващо е,че една толкова запозната както вас с граматиката на българския език,завършила две висши образования и 10 годишна специализация,работи за заплата,малко по-голяма от продавачките в магазина.Това ни води само и единствено до мисълта,че цялата тази образованост,която владеете е останала излишна-ако притежавахте достатъчната рутина и компетентност,едва ли бихте работили за 600-700 лева.Лошо...Много лошо...Да инвестирате в толкова образования,а в крайна сметка да купувате и препродавате семки!
Странно е,че толкова умело владеете информацията от кухнята на фирмата.Не ми е ясно обаче от къде знаете,че посочената колежка е крала от магазина?Виждали сте я?
Приятно пазаруване!

Докато търсех новия сайт на фирмата, за да направя онлайн поръчката си попаднах съвсем случайно на тази страница. Клиент съм на тази фирма от няколко години и честно казано съм доста изумена, че някой може да има наглостта да се оплаче от такива работодатели, особено при положение, че винаги когато съм говорила за перфектния работодател съм давала за пример тях. Много пъти съм пазарувала в магазина и в складовата им база в Кубратово и винаги всичко е било перфектно и като качество на стоката, и като желание на собствениците да си свършат работата си отлично. Тъй като имам ограничение за символите, които мога да използвам ще започна да говоря по същество. Ще започна от последния коментар: Драги/а ми Арон искам да ти дам един съвет - преди да коментираш някого в интернет се научи как се прави правилно оформление на текст. Поставят се интервали след препинателните знаци и новата дума. Такива печатни грешки правят само децата и хората, които никога не са разгръщали печатно издание. Ще направя само още една забележка за правописа на мнението ви: какво е това инфантилно поставяне на удивителни? Това съм го забелязвала само в тийнейджърските форуми. Чудя се защо са толкова крайни оценките, които сте дал/а? Според мен или не сте обективен/а, ако наистина сте били служител, или пишете с цел да правите лоша реклама на фирмата. Все пак ще коментирам това, което сте написал. Първо според Вас един общ работник колко милиона месечна заплата би трябвало да взема? Аз съм ставала свидетел на разговор между две продавачки на фирмата, в който се оплакваха от ниските си заплати. Няма да казвам точно за каква сума става въпрос, защото не е коректно, но ще обясня, че аз съм завършила МУ и имам две специалности, а заплатата ми е само със 176 лв. по-голяма от тяхната, при положение, че съм учила 6 години обща медицина и имам общо 10 год. специализация. Както е казала "ТАЯ" г-жа Мария Иванова, за да да бъдеш уважаван, трябва и ти да уважаваш, а в написаното от Вас не си личи, че сте изпитвали уважение към работодателите си. И ако е възможно не бъдете груб/а. Използнавето на изрази, като "ТАЯ" е обидно за собствена Ви личност. Сега привилегиитете - според Вас какви привилегии трябва да има един общ работник? Служебен Мерцедес последен модел и личен шофьор? Другия ми въпрос е какво разбирате под фирмена сигурност, че твърдите, че тя е на ниво -5? Понеже известно време и аз съм била в областта на земеделието съм запозната, че работата е сезонна т.е няма нужда от работници целогодишно. Но въпреки това аз не съм чула извън сезона някой да е бил уволнен. Т.е има или няма работа работниците получават заплата. А сега потенциала за развитие - каква възможност за развитие би трябвало да се даде на човек без образование и никакви специални умения? Не смятам, че продавачките без управленски умения трябва да стават Генерални Директори. Другите неща не мога да коментирам, защото не съм служител и никога не съм била служител на фирмата. Понеже ми остава малко място ще премина към следващия човек "бивша продавачка": Г-жо преди да твърдите, че някой е пълна нула би било добре да се научите и Вие как се прави оформление на текст и какво означава пунктуация/особено, че пред съюзи се поставят запетайки и се научете, че ново изречение се започва с главна буква/. Някак е изключително странно, че вашите оценки си проличат изключително много с тези на хората преди Вас. И как така няма нито една положителна между тях? Отново притисната от ограничението преминавам към Роза: Вие също би било добре, ако преди да коментирате нечия пАрвенющина се научите да пишете правилно, без пуктуационни и печатни грешки. И вашите оценки някак са съмнително близки до чуждите, да не кажа дори и еднакви. Как става тази работа, ако наистина не сте един и същи човек? Последно се обръщам към Оцеляваща: Г-жо Оцеляваща смея ли да запитам защо сте настоящ служител, ако наистина сте толкова малтретирана, колкото се изкарвате? Робството е социално-икономическа с-ма при която се отнема личната свобода на дадена личност. Защо не съдите работодателите си? В днешно време това е незаконно. Явно защото си измисляте. Но все пак, ако проблема Ви е реален се свържете с мен и ще Ви дам координатите на добър адвокат.
Старанно е, че изведнъж толкова много хора са дали мнението си за толкова кратко време. Честно казано, ако се проверят IP-тата съм убедена, че ще се окаже, че изказилите се, представили се като различни личности всъщност са един и същ човек. Първо оценките съвпадат, второ допускат се еднакви пунктуационни и правописни грешки. Освен това ми е чудно как никой не казва истинското си име и отдел? Щом сте бивши служители какво ви притеснява? Според мен това, че сте един човек, а знаете, че фирмата е малка и всеки се познава с всеки и не можете да се представите за друг или за несъществуващ човек. Както казах аз съм клиент на едро от много време и аз лично си обеснявам тези критики по три начина:
1. Нелоялна конкуренция/Това е леко незнанно, но на кой му пука за закона/
2. Бивш обиден служител, който се чуди как да си отмъсти и го прави по грешен начин. Като клиент познавам повечето от хората работещи в магазина и мисля, че ако това е така хората са или бившата служителка, откраднала доста пари от фирмата Камелия или едно момиче с къса червена коса, което не познавам, но миналата седмица, когато пазарувах и нея я нямаше. Дори незнам дали е уволнена или е напуснала. А що се отнася до първото име, ако наистина е тя това, което пише е особена наглост, особено при положение, че аз съм говорила няколко пъти с управителката и съм я съветвала да я уволни по редица причини, а тя ми е казвала, че неможе, защото била имала семейни проблеми, малко дете и кредити. А за втората нямам никакви впечатления и не мога да кажа нищо.
3. Преди известно време знам, че е имало обяви за набиране на нов персонал. Последната възможност е някой обиден от отказа да бъде назначен да си отмъщава по незнайни причини и наранено его. Но според мен това е малко възможно.

Абе чудя се на тая Мария,дето е писала,за задружния колектив,да не го е сънувала?Аз лично не познавам някой от бившите служители да е бил в добър колектив.И какво значи добро заплащане-за извънредния труд,който полагаш без почивни дни и до късно вечер ли?-като си разхвърляш часовете,които си изработил и парите,които си взел се получава,че взимаш по-малко и от една чистачка.И на всичкото отгоре безкрайните клюки,лицемерното държание и простащината на управителите!!!!!!

Заплащането е добро, назначават те с трудов договор, осигуровки ти се внасят.. Има или няма работа заплата получаваш всеки месец. Телефон, кафе и обяд са ти подсигурени. Е, ако пушиш цигарите си ги купуваш сам. За да те уволнят трябва наистина много да си го заслужиш. За да бъдеш уважаван трябва и ти да уважаваш. Колективът е добър и задружен. Аз съжалявам, че съм вече пенсионерка и не мога да работя по цял ден.

Служителите в тази фирма са РОБИ!А според мнението на собственика и жена му-и крадци.Работно време,почивни и празнични дни-лиспващи.Лоши условия на труд,и всичко това подплатено с крясъци и псувни от страна на собственика и постоянно злословене и интриганстване по адрес на служителите от страна на жена му.