ДЗОБЕЛЕ БЪЛГАРИЯ ЕООД /img/frontend/nomap.png"

ДЗОБЕЛЕ БЪЛГАРИЯ ЕООД

относно изказването на RB съгласна съм с теб хората макар и злобни има и такива който ти стават приятели до живот но това да ми казваш,че си изпълнен с амбиции в тази фирма по добре се скрии и не го казвай на друг защото ще ти се смеят.Отколкото до началниците има и готини,но никой не зачита твоето мнение когато искаш да ползваш компенсация ти дават отказ но иначе те задължават да ходиш всяка Събота и на края на месеца кво същите пари.Бонусите щяха да ги дават на всеки три месеца и в последствие какво се оказва че ти взимаш бонус на 5/6 месеца веднъж.Тази фирма е пълна трагедия миналата зима не ходехме на работа защото не можеха да ти подсигурят материали нямаха пари да си платят и токо пускаха ни в не платен отпуск и ни се подиграха накрая на месеца със 175 лв заплата за някой други имаха и по-малко и като зададох въпроса на г-жа Велина Попова кажете ми как ще изкарам месеца със тези пари и тя се измя най ехидно като каза и ние сме взимали малко пари въобще отношението към нас работниците беше много снизходително.Недейте да живеете в измислен свят събодете се и ще видите,че фирмата не е толкова просперираща макар че работата е супер айляшка.

ВИЖТЕ КЖО СТИГА СТЕ МРЪНКАЛИ ТВА  КОЕТО ПИШЕТЕ Е ПЪЛНА ГЛУПОСТ ОБИЧАМ РАБОТАТ СИ ОЖАЖАВАМ КОЛЕГИТЕ СИ ТАЗИ ФИРМА МЕ ИЗПЪЛЖА С АМБЦИИ  АКО НЯКОЙ ПОСТОЯНО МРЪНКА ТВА ЗНА4И 4Е НЕ МУ СЕ РАБОТИ ДОВОЛЕН СЪМ ОТ ПАРИТЕ ЕКИПА НЕ МРЪНКАЙ ТЕ ПО ФОРОМИТЕ А ПРЕД НАЧЛНИЦИТЕ ОТВОРКОКОВЦИ

Изобщо не съм съгласна с "Иван". Работила съм там няколко месеца, никога не е било някой да ме обиди, да ме напсува или да се отнася лошо с колега. Наистина заплатата е минимална, но преди това работих на уважавана бензиностанция с 12часови смени, на студ и на слънце, по цял ден стоиш вън, а получавах дори и по-малко отколкото в Дзобеле. За минималната им заплата имах топло работно място, по цял ден бях на стол, имах почивка, в която обядвах на спокойствие както и още две малки почивки. Голяма работа, че през 2 часа може да ме местят на различни машини - все ми е тая, щом бях по с тениска в най-студеното време на вън. А и транспорт ми осигуряваха. Машинните оператори имат работа точно в началото на смяната да пуснат машините, в края на смяната да изключат машините и през останалото време, ако се развали някоя машина да я спрат и да я включат отново - а ако е нещо сериозно - да се обадят по телефона на техниците. Това им беше цялата работа, а получават с по 100лв. отгоре отколкото операторите на линии. За това не ми се оплаквай, че са те карали да си запълваш времето като правиш кутийки (и това съм правила спокойно, не е като да ти чупят пръстите, и пак си седнал по цял ден) или пък искат от теб вместо да стоиш и да си правиш лаф - да заредиш няколко машини (което по принцип го правят зареждачите ама айде). Повечето хора очакват да започнат работа с минимално заплащане, да работят един месец, после да са в болнични 5 месеца и като се върнат да кажат "защо не ми вдигате заплатата и не ми правите постоянен договор" без да са наясно, че 6 месечния им срок на изпитване е 6 месеца да работят от-до. Когато започнах там, старите лелки, които са на работа там от 5год. и заплатата им е двойна, постоянно ти пълнят главата колко лоша е фирмата, как не плащали редовно, как давали ваучерите със закъснение, че тук не можеш да се развиваш. И тогава се запитах "е като е толкова лошо за какво стоят толкова време тук?" Останах и станах свидетелка на случващото се - всяка първа седмица от новия месец, се превежда заплатата без закъснение (нищо, че в договорите на всички ни пишеше до 15ти число, а от първия ден на новия месец хората си искат заплатите без дори да са си пускали отпуски и да си оставят болничните, нужно е някой по цяла седмица да им се моли да си подпишат отпуската за дните когато не са дошли на работа защото са се успали), а последната седмица на всеки месец се даваха ваучерите - без да се пропуска! Станах свидетелка как и старите лелки особено втората смяна, когато си тръгнат шефовете, си взимаха по още един стол и си качваха краката, за да им е по удобно, че много се уморяваха да стоят седнали по 8 часа на ден! Дадоха ми облекло още първия ден като започнах. Напуснах, защото ми се наложи да замина, но моля ви, не вярвайте на всичко написано. Моя съвет е да идете и да пробвате. Ако не ви хареса, подавате си молбата за напускане - нито ви пречат нито нищо, а дори и от заплатата не ви удържат! Пробвайте и сами си изградете мнение. Лек и успешен ден :)

Съгласен съм напълно с Милен. В тази фирма е пълна шуробаджинащина , близки и приблежени на преките ти началници. Ако не си им никакъв си тъпкан и мразен от останалите,ронят ти достойнството и нямат никакво уважение към теб като работник и ти спъват работата и развитието по отношение на усъвършенстване за позицията която си кандидатствал. Единствено си им добър в очите, когато вършиш черната работа на някой друг, когато им се покланяш,че те тъпчат, когато си траеш за това което става в завода и когато се съгласяваш на всичко което те накарат и не се оплакваш. Аз кандидатствах за машинен оператор и точно един ден само бях на машината като ми се обясниха нещата на половина,през останалите дни бях чисто и просто един общ работник и ме ползваха и се отнасяха с мен като човек 2-ра ръка. На интервюто и при започване на работа ми се обещаваха израстване като оператор на машина и ,че ще мога да се развивам в областта като машинен техник и машинен оператор,че ще имам обучаващ се период и че заплатата ще ми расте спрямо постигнати и показващи резултати, но това е напълно невъзможно там ,освен ако не си гъзолизец и подмазвач или рушветаджия на началниците и не се оставяш да си потъпкван от по-старите работници със стаж. А какво стана всъщност,всичките тези обещания са просто една илюзия и един мираж за новопостъпилите на длъжност работници и вместо да се усъвършенстваш професионално, биваш обиждан грубо морално и на майка,навикван с крясъци буквално право в лицето,използван за обща работа като общ работник на поточните линии, биваш дърпан буквално от преките началници на 3-те звена тама в завода и не знаеш във всеки един момент какво ще те накарат да работиш. Оказа се също така,че за да се развиеш като машинен оператор след като имаш натрупан стаж в други предприятия, ти трябва да се научиш да работиш на всички машини в завода , да можеш и да ги обслужваш технически и да вършиш черната и общата работа на напосналите работници независимо от това на каква длъжност си постъпил на работа и чак тогава евентуално може да ти увеличат заплатата, в противен случай всеки те пренебрегва и те отбягва, дори биваш обиждан, едва ли не трябва да се покланяш и да си траеш като биваш потъпкван всячески и морално и психически и физически. Като машинен оператор започвам със заплата малко над минималната и за да ми увеличат заплатата и да се докажа като такъв трябва да изтърпя всичко от по-горе написаното до не се знае кога, изпитателен срок 6 месеца. И така аз от машинен оператор за един ден станах общ работник,като свивам кутийки и картони, нося кашони, обалвам палети с фолио,лепя лепенки, сглобявам ароматизатори и пластмаси,боравя с вредни  химични продукти от които може да има трайни увреждания по кожата и организма и пакетажна работа. При започване казаха ,че ще работя с маски за вредните токсини от химикалите и ръкавици и обувки и шкавче, но и това не се осъществи дадоха ми ги и веднага след 2 мин си ги взеха обратно тъй като били скъпи,а някой можело да ми ги открадне ,тъй като нямали свободно шкафче и си държах дрехите на една маса в женската съблекалня ,като си прибирах ценните вещи в себе си по време на работа за да не бъдат откраднати и те.
За постъпващите и кандидастващите за работа в тази фирма и този завод препоръчвам горещо и ВНИМАТЕЛНО да си помислят дали искат да работят там при тези условия !!!!!

Ако сте малоумен,човек мразещ себе си,човек желаещ да бъде тъпчен и мачкан от началници-комплексари,ако искате да работите за мизерни пари в средата на интриги, завист и простотия,добре сте дошли в Дзобеле.Тук е уникалният хаос в който можете да се развивате и да стигнете до позиция върховен лизач,свирач или всякакви такива подобни.Преди да започнете работа поровете в интернет,прочетете мненията за тази фирма.Как някой да напише нещо хубаво за там,като то го няма.Директор италианец бройкаджия от класа.Да му мислят особенно по-младите.Линейните изкукуригали селянки комплексарки.И още безброй хора незнаещи какво правят там.Е да,в целия този хаос има и готини и кадърни хора,но или сами се махат,или им се подлива вода,за да бъдат махнати.Един разумен човек не би започнал да работи в среда,която е утровна,защото там се правят парфюми или зглобяват,а всичко това е химии,ацетон и какво ли не.Вие си решавайте заслужава ли си.Просто приятелски съвет от един българин към някой дрг българин.Това може и да сте вие.

Честита нова година на всички,които искат да започнат работа в лудницата наречена Зобеле.
По-голям процент от т.нар. ''линейни''-бригадирки са бивши тапицерки,шивачки или краварки,с ниско образование и ограничена обща култура,отношението им към хората е като към животни ,а животните са те.
Вътре цари пълен хаос,тези ограничени и лоши хора няма как да въведат ред ,защото не знаят какво правят и какво искат от хората,90 % от хората работят там ,защото нямат друг избор,другите 10 % са гъзолизци в наведена поза,вина за това положение най-вече имат висшестоящите

бях поканен на интервю по обява "ОПЕРАТОРИ В ПРОИЗВОДСТВОТО" публикувана в бъларския полулярен сайт за работа " jobs.bg " и накратко ще се опитам да разкажа мойте впечетления от срещата и фирмата.
   Тъй като фирмата се намира извън населеното място (а именно на адрес индустриална зона Раковски - склад 2 ), ни осигуриха на група кандидати от гр. Пловдив транспорт до фирмата. Транспорта ни закъсня с 35 минути от уговореното. Част от групата през което време се отказа да чака, тъй като чакахме на открито, а през цялото време ни валеше силен дъжд предружен със сняг. Останалите 9 човека пристигнахме и слезнахме до портала на фирмата, посрещнаха ни пак с известно закъснение и ни настаниха в столовата във фирмата където друга група превършваше с индивидуални интервюта. Сред кратки разговори с всеки от нас ( в които се обсъждат обичайните въпроси ), ни съобщиха кои са одобрените. От групата всички бяха одобрени, но тъй като нямаме опит точно в тяхната област, ни предложиха 407 лв. брутна заплата , което е точно 319.05 лв. нетна за цял месец работа при сменен режим. И това е временна работа само за 6 месеца през които евентуално имаш шанса да те харесат и да останеш за постоянно.
   Очевадно е, че фирмата си сменя голям брой души персонал през 6 месеца. И най важното как може някой да се съгласи да работи при тези условия --- хора та това са 319 лв. и 5 ст. На мен сметката ми само за ток е над 400 лв. Но да от 9 човека които бяхме 6 приеха 3 са отказаха.
   И това е международна фирма с клонове, фабрики и продажби в цял свят. Имат етичен кодекс ( http://www.zobele.com/pdf/en/ZGCodeofEthics.pdf ) ... (: И това ли ви е етиката да се подигравате и използвате българина за мизерните 163.14 Евро. И с тази цел ли инвестирахте 4 млн. лева във фабриката в с. Стряма.
Просто сте жалки.
   А ако това идва от управлението на някой алчен българин - представител на фирмата за България просто нямам думи докаде може да стигнем. Но бъдете сигурни, че най малкото което мога да направя е да препратя този текст до управлението в Италия - прикрипен с факти - пък ще видим отговор ( или не ) ще си покаже.

Здравейте!За фирмата мога да кажа,като бивша служителка,че всичко е 50/50 има и хубави и лоши моменти,работата е динамична не толкова тежка физически,колкото психически.Заплатите са различни,много зависят от това как ще се представиш като работник,също така зависят и от  това на кой си човек и кого познаваш във фирмата,има хора които наистина се оценяват ,но има и такива които  работят мн добрерно не са ценени.Организацията е много зле,но условията за работа са добри.Има мн точни колеги и ръководители но има и много кофти зависи къде ще попаднеш,в кой отдел и при кой ръководител.Като цяло съм имала и добри и лоши моменти,както е  и в повечето фирми.Мога да кайа че има фирми които са мн по лоши.За информация на тези,които ще ме критикуват за написаното работих 2 години във производството,напуснах понеже ми предложиха по-добра оферта от друга фирма.Така че,който иска може да опита и да види как е,а ако не му хареса има много други фирми :)

чета различни мнения и незнам какво да мисля но въпреки това ми се ще да разбера как да се свържа с фирмата по сърце ми е да работя в производство и много ми се иска да разбера точно за какво става въпрос много моля ако можете да ми помогнете ще съм ви много благодарна

здравейте може ли някой да ми даде адрес или телефон на фирмата предварително благодаря