Комметрик https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Бул. Шипченски проход 63, завод Електроника&markers=София,Бул. Шипченски проход 63, завод Електроника

Комметрик

Прочетох мнението на Маша и реших да споделя и моята гледна точка към същия конкурс. Да, факт е, че ситуацията на трудовия пазар в момента не е на страната на търсещите работа. На първото интервю в КомМетрик ми обясниха, че този път кандидатите са били изключително много и затова са решили да ги селектират по-внимателно, не знам дали това може да се счете за "злоупотребяване". На мен лично ми направи впечатление добрият тон по време на двете интервюта. Относно заплащането -  стана ясно, че се определя от уменията и квалификацията и то беше уточнено при офертата за работа. И при положение, че цялата процедура от обявата до офертата продължи повече от месец , аз наистина нямах нужда допълнително да мисля дали съм съгласна или не, вероятно на това му се казва пък "непретенциозност" :)

В момента в Комметрик просто злоупотребяват със ситуацията на пазара на труда. Става ясно, че в техния последен конкурс за нови служители, практиката им е на вече одобрените кандидати да се предлага писмена оферта за работа, с неясно формулирани условия и с размер на възнаграждението по-ниско от предварително обсъждания минимален размер. Обяснението е, че не сте достатъчно квалифицирани, (но защо ви предлагат работата в такъв случай?). Какво се случва: Ако вече одобреният кандидат зададе въпрос във връзка с перспективата за възнаграждение, от фирмата в последствие най-неочаквано АНУЛИРАТ офертата, преди да получат отговор от кандидата в уговорения срок, и се насочват към друг, вероятно по-непретенциозен. Тук обяснението е, че за тях е важно да работят с отдадени на работата служители, за които парите не са въпрос. Изпитите, офертата за работа и обговарянето й са на чужд език и се очаква отговор на момента; сигурно е нормално - фирмата е чужда, работи се в световен мащаб на експертно ниво, но са пропуснали да отразят това в предлаганите условия за един вече квалифициран професионалист. Вместо това условията им в момента (преди казват били ок, не знам), и по всичко личи – и дългосрочно – отговарят на стартова позиция за човек без никакъв опит и умения, в някоя далеч по-непретенциозна фирма. Явно целта им да проверят дали някой с повече умения, който може да им е полезен, ще се съгласи на заплата по-ниска от минималната посочена по време на интервюто. За да се стигне до този етап кандидатът преминава през усложнена процедура – за проверка на умения (задачи в ексел, синтезиране на текстове, анализи, графики), и няколко „кръстосани разпита” за проверка на мотивация и поведение. Всичко това отнема прекалено много време, за да ви покажат накрая, че не бива да се интересувате от заплащането, и то след като вече са ви заявили, че сте одобрени. Тотална липса на коректност в отношението! Вярно, че кандидати за работа има много и особено в момента изборът е голям, но нека не прекаляват този тип работодатели. А ние, търсещите работа, да ценим все пак труда си! Успех на всички!

Заплащането е адекватно - нито ниско, нито високо. Отношение мениджмънт-персонал - добро. Местоположение - много добро (завод Електроника). Малко стрес, спокойна работа. Напоследък обаче ги хвана кризата и орязаха бонуси, социални придобивки и т.н.

Кажете каква е атмосверата, колко хора работят там, кави са шефовете. В кариери-те виждам, че заплатите били 850 чисто + бонуси. Някаква друга по-актуална информация някой ще даде ли?

Кандидатствам за свободната позиция Медиен Анализатор във фирма Commetric. Бихте ли споделили мнения и впечталения относно заплащане, работна среда и възможност за развитие? Благодаря.