София Франс Ауто АД /img/frontend/nomap.png"

София Франс Ауто АД

Интригант е оня мургавичкия на приемната на сервиз в центъра на Ботевградско София.

това което е написар реалист е напълно вярно! именно затова напуснах! нищо хубаво не видях от там ,а за колектива.....осарник ,пълно с интриганти!откачена работа!

Здравейте
реших и аз да напиша няколко факта относна въпросната фирма.
Никакво уважение към служителите! Мачкане до дупка от самият г-н Желев! Трудов договор на нереална заплата/ това пишат и в тр.книжка/, 6 месеца изпитателен срок, след този срок те преназначават в някоя от многото им фирми и отново си на изпитателен срок! има хора, които от 4 години са там и все са си на изпитателен! Всеки месец се опитват да те завъртят с уговорената заплата, уж грешки....ама всеки месец! Тотална неадекватност на цялото ръководство/ изключвам г-н Соколов, който не знам какво търси в тази избушена фирма!/ В началото на годината УВОЛНИ / по взаимно съгласие/ над 25 човека, имаше хора, които са от началото на фирмата там и които нямаше причина да бъдат уволнявани! Други бяха използвани и изхвърлени. Ако си малко по отворен и креативен веднага гледат да те смачкат. За там е ежедневие да плачат девойките! Шефът ти да те разплаква ежедневно почти..., както са посочили по-горе, влиза се с пръстов отпечатък в админ. сграда. Ако си закъснял 1 минута, пишеш обяснение! Ако имаш 15 мин. лична работа, трябва да си вземеш отпуска! И тн. итн. помислете добре преди да кандидатствате там! Ако сте мижитурка и няма проблем да бъдете мачкани... това е фирмата.

Пирамидална структура. В буквален и преносен смисъл. Доста напомня на държавно предприятие от 80-те години. Слаб мениджмънт и микро управление, пречещо на развитието и адаптацията на фирмата към променящите се пазарни условия. Много задъхана бюрократична машина. Голямо разочарование.Това е. Не ми се пише друго. А мога...

пиша това с една единствена идея, а именно за да не се лъжат хората и да отиват да работят в СФА! Ако аз бях прочел нещо такова, нямаше сега да се ядосвам и да съм в доста ...неприятно положение.Всичко, което е написал служителят на СФа е вярно, просто той все още е там и го е страх да нарече нещата с истинските им имена! Разбирам го! Организацията на фирмата е под всякаква критика! Тотално обърване! Супер централизирано, една химикалка да си купиш, трябва г-н Стоян Желев да разпише! Поради това на него не му остава време за наистина важните решения и действия!и постоянно е изнервен! Най-големият проблем е, че г-на не цени хората си! Имаше идея да вкарва виетнамци да работят в сервизите!!! А от там и клиентите страдат....лошо обслужване, никаква гъвкавост, неразбиране... и тн. Надявах се, ча г-н Соколов ще попромени нещата, и наистина е така! но уви само за сервизите! Не се лъжете да кандидатствате или да работите там! Ако нямате друга възможност...ок! 97% от служителите на СФА са недоволни, супер неудоволетворени и са там точно по тази причина, че няма нищо друго на хоризонта им!
Оставам настрана това, че пречи на хората да се развиват, че ги мачка и подтиска постоянно! Това е разбирането му за контрол! знаете ли, че се влиза с пръстов отпечатък?:)))) ами това, че ако напуснеш ти пречи да започнеш нова работа? Ами това, че ако си намерил нещо по-добро, те кара да си платиш неустойки!!! А те не плащат такива! а това, че подписваш договор на фиктивна/ ниска/ заплата? абе..типично българска фирма! не се лъжете...

Хората са дрюжелюбни. Стараят се до колкото могат. Трудно им е да продават автомобили с такъв гаден дизайн като новите пежа (изключая Пежо 407 и 206 plus). В АМК са груби, защото знаят, че Ситроените са с по-добър дизайн и не се стараят толкова.

До Питаща.
Заплатата е добра, зависи за какво ще кандидатстваш. Имаш задължителна обедна почивка и не трябва да стоиш права по цял ден. Единственият проблем е, че началниците на отдели са пълни некъдърници и в частност моя и това води до излишни нерви и проблеми. Но ако ти се падне компетентен началник, който може да ръководи добре и ти ще си добре. Лошото е, че никой не иска персонала на тази фирма да се обучава и да се развива.

Здравейте, бивши и настоящи служители в Пежо. Аз съм от Плевен и тук ще се открива автосалон, мислех да си подам документите за работа да ги има в базата данни, но след като чета всичко това, се разубеждавам. Може ли да кажете колко всъщност е заплатата и какво е работното време? Има ли почивка - нещокато обедна и трябва ли да стоиш прав по цял ден, дори да няма работа? Освен това, ако искам да кандидатствам за управител на салона, ще ме вземат ли или имат политика да прехвърлят вече настоящи служители от други градове като например в Технополис? Благодаря предварително!

Аз като ви разправям, че Соколов ще ви разбие, вие ми триете мнението. Той е прекрасен човек и управител, така че скъпи Пижовци наистина вярвайте на този човек, той има европейско мислене.

Здравейте, бих искал да напиша и моето мнение за единственият официален представител на марката Пежо за България. Ще започна с нещата така както са представени по ред:
Заплатащане - Заплатата е ниска като вземеме предвид факта, че миналия януари е била дадена сума под която не сме падали през цялата изминала година, а сега не само, че паднахме доста под нея ами и ни беше обяснено, че ще пада още заради финансовата криза. А да си признаят господата управляващи, че това доста демотивира хората.
Уважение - Уважение има, даже бих казал, че е на добро ниво, лошото е, че то напълно липсва от висшите мениджъри или ако не е така те изобщо не знаят какво става долу. Тук искам да кажа на г-н Желев, че хората са най - важният ресурс на една организация и ако не го е разбрал вече е крайно време да го разбере. Има силнна централизация на управленските решения които се спускат от горе на долу по йерархията без да се съобразяват с обикновенните хора. мога да пиша още много по тази тема като например това, че моят пряк ръководител е много добър професионалист но лидерските и управленските му качества са под всякаква критика. Но ще си оставя място и за другите проблеми.
Привилегии - Има привилегии които наистина няма във всяка фирма но за фирма от такъв ранг е малко. А те са: тринайста заплата; 320лв. за лятото + 80лв за дете; като обаче ти се ражда детето не получаваш нищо; 40лв. за храна всеки месец и една нощувка на година в някой курорт, като последното май го премахнаха защото първо ни казаха, че ще ходиме в Гърция и след като всички бяхме възхитени от идеята ни казаха най безочливо че няма да ходиме. Всички останахме много разочаровани и беше нормално след тази гнусна лъжа и подигравка която направиха.
Фирмена сигурност - Не е много голяма наскоро минаха съкращенията и се увеличи работата на хората. А като попитах шефа какво следва сега той ми отвърна "Хубавите времена във фирмата свършиха, заплатата ще намалява даже не знам дали ще си взимате и щата от другия месец така че който както иска да се оправя"
Съотношение работа/свободно време - Никакво свободно време през седмицата защото спрямо моят случай пътувам по час и половина в посока всеки ден при положение, че живея на 15 минути път пеша от другия ни център и така работният ми ден става 12 часа. Но политиката на фирмата не позволява от един център да се преместиш в друг. Работиме и в събота на смени за които не ни се плаща.
Потенциал за развитие - Ако имаш късмет някой да ти забележи уменията и усилията може и да се развиеш, но не е невъзможо като на повечето места.
Местоположение - имаме 3 центъра и мога да кажа, че е добро ако не живееш до единия център на единия край на София а работиш в другия на другия края на София.
Колеги - Мога да кажа, че са добри има най - различни като навсякъде.
Работна среда - В момента е малко нервно защото ни съкратиха някои от колегите и ни падат заплатите всички обикновенни служители говорят, че ако продължават в същия дух ще си потърсят работа на друго място включително и аз. Демотивацията е много силна а това е най - лошият приятел на една фирма. И вместо да съкращават обикновенните хора и да намаляват заплатите да спрът да назначават толкова много лежачи с толкова големи заплати и да им намалят тяхната заплата с 50 % и тогава ще се спестят много пари, нали това е идята на г-н Соколов.