Стоун Компютърс АД / Stone Computers AD /img/frontend/nomap.png"

Стоун Компютърс АД / Stone Computers AD

Местоположението Дианабад, ако сте от Ст. град е ОК.
Няма места за хранене наблизо, но има осигурен обяд и вечеря във фирмата.
Заплатите са средни за сектора.
Техническият отдел си разбира от работата , но има прекалено много проекти, а се товарят за още.
Фирмата печели поръчки , дали на светло или на тъмно собственика може да каже бившия съдия от Пловдивския окръжен съд Веселин Димитров.

Мизерия, мърсотия. Местоположението на офиса е меко казно под всякаква критика, Дианабад, около офиса няма нищо за ядене, никъде където човек може да се разходи в обедната почивка. Офиса е апартамент, който не е реновиран/ремонтиран от когато са се нанесли, килима мирише, климатиците също.
Имат офис сграда някъде на центъра и от както започнах работа до като напуснах се говореше, че ще се местим там - е не се преместихме.
Висшия мениджмънт е мениджмънт, т.е. за приятелски отношения и дума не може да става, аз съм ти шеф и ще правиш това което казвам. Ограничения и забрани има през ден образно казано, лично отношение също.
Има поставени лица, има слушалки които ходят и те топят на шефа, както си му е реда.
С някои от колегите се работи много добре, разбират си от работата, помагат, други за сметка на това са дебили, винаги гледат как да те прецакат, ти да свършиш работа, да те натопят пред шефа.
Развитие - сертификати - да, защото трябват за да може фирмата да кандидатства по проекти, обучения - не.

Фирмата Стоун принципно не би била толкова лоша, ако държаха повече на думата си и не Прецакваха служителите си и бизнес партньорите си.

Не искам да говоря повече против тях, те не залужават вниманието ми!

Фирма на световно ниво - прилага същите стандарти (доста високи) в работата, процесите, отношението към хората каквито има по целия цивилизован свят. В моя (бивш) отдел мога уверено да кажа, че колегите и шефовете са добри професионалисти и са заслужили своето положение чрез работата и поведението си. Има пряк досег до най-съвременни информационни технологии и даже малък идеен поглед в перспектива. Всички са изключителни професионалисти и работата върви гладко и приятно. Ако сте мотивирани и искате да се изградите като най-добри ИТ специалисти, това е Вашето място. Има богат набор от социални пакети и много забавни мигове с множество тийм билдинги. Това е мястото, където сериозните специалисти могат да реализират невероятни по своята сложност и кративност проекти.

Прочетох всички мнения за компанията, в която работя в момента, и прицених, че е добре и аз да напиша нещо. Много от хората, които са писали тук, Стоун Компютърс АД имаше нещастието да изгуби към конкурентни фирми през годините. За много от тях съжалявам аз лично, за други не толкова. Но ето и моите коментари:
Заплащане: Мисля, че напълно адекватно за приемливото на пазара - разбира се, че ако фирмата иска да Ви има ще Ви плати толкова, на колкото се спрете дори и да е повече от настоящи служители със стаж
Уважение: Може би аз съм глупав, но не можах всичките тези години да забележа лицемерност в колегите - главно се опитваме да се покрепяме колкото ни е по силите и да работим заедно - повечето сме приятели.
Привилегии: Беше казано
Потенциал за развитие: Не знам как да коментирам защото Стоун Компютърс АД е фирма от среден за интегратор размер с млади хора, които си вършат работата добре и отлично в повечето случаи и потенциала за развитие е малко размито понятие, защото ако шефът ти е по-млад от теб и си върши работата добре или отлично е странно да те гони някаква амбиция. С ръка на сърцето бих казал, че всеки независимо на каква позиция е - изслушва всеки един служител с идея, предложение и т.н. и ако са адекватни винаги се приемат.
Работна среда: Може би малко организиран хаос - нещата много се развиха в последните няколко години - но повярвайте проектите са изключително интересни, има много какво да се научи от хоарата покрай вас и няма никога да откажат помощ - мога да гарантирам поне за огромна част от тях.
Та това е - искаше ми се да опиша обстановката като служител на фирмата и като човек, който харесва работата си и колегите си.

Тъй за фирмата мога да кажа че:
Ако на човек му се работи в хубав офис срещу добро заплащане това е фирмата, колектива е ОК и ако човек не е мързелив може да постигне доста - особенно ако иска да се учи и да работи! Относно техниката (аз като бивш кадър на техн. дирекция) мога да кажа че техниката с която човек ще се сблъска е почти винаги най-доброто и най-новото, което е страхотно защото не всеки има време и да се учи и да практикува върху актуална и маркова техника ! Фирмата има добър пакет от социални придобивки, командировки, тимбилдинги итн...
На настоящите служители искам да кажа - Евала страхотни професионалисти сте без изключение !!!
На бъдещите - следете кога фирмата набира персонал ТАМ ЩЕ ВИ ХАРЕСА !!!

Фирмата преди няколко месеца беше в отлично състояние надявам се и сега да е така заплащането е отлично за всички длъжности, има много соцялни придобивки
които и да започне работа там няма да съжалява всичко е в рамките на нормалното

И на кой ще лъснат ай пи тата!? На два три интернет клуба, офисните или може би ще се види ай пи то на Веселин Димитров? Хайде моля без заплахи! Нали целта на подобен форум е да се покаже личната (подчертавам личната) преценка на хората - бивши и настоящи служители? Или ще подтискате свободата са словото? Че от къде на къде!?

Колеги т.е. бифши такива,
с цялото си уважение към Вас, но сте в някаква грешка, мнението не е мое :(. Мисля, че някак не приляга на жена да пише такива неща, а още повече за хора, добри или лоши, с които буквално е живял през последните месеци. Няма как да не изкажа разочарованието си от прочетеното и от това как за толкова време, ако не друго, то може да си помислите, че аз мога да напиша подобно нещо.
Относно останалите "пожелания"... не бих искала да коментирам и да се принизявам дотам, достатъчно ми стана неприятно :( ... явно в мое лице виждате недоброжелател, което Ви дава правото на ме набеждавате :(, но за ваша нерадост - не съм аз и това, дали ще се замислите, дали само един напуснал бифш служител може да изказва подобно мнение си е лично Ваша работа.
Пожелавам на фирмата и на бифшите ми колеги успешна работа и късмет!

За мен Стоун е фирма, в която човек може да се развива, стига да иска и да се развива, да не разчита само на това да шефовете да го забележат, да го похвалят, да го изпратят на обучение. Факт е, че понякога се работи до късно и в почивните дни и това, че никой не ти е казал браво и не ти е дал златен медал, не значи, че труда ти не е бил оценен и че никой не го е забелязал. На мрънкащите хора искам да дам един съвет - с мрънкане, интриги, плюене по бивши и настоящи колеги, истерии и паника не се печели нито уважение, нито повече пари. Даже напротив, такива хора развалят колектива, влошават работната атмосфера и създават допълнително напрежение. Дали тези хора заслужават да бъдат повишени, да им се дадат повече отговорности, съответно и повече пари? - не мисля. Няма как на човек, на който не можеш да разчиташ в "напечена" ситуация, човек, който не може да работи под стрес да дадеш повече отговорности (повишение) - та той не може да се справи с текущите си задължения, какво остава за още?! Радвам се, че хора от тази "порода" си тръгнаха от фирмата!
Относно заплащането - мисля, че е адекватно.

Работната атмосфера е много добра, а шефовете са разбрани и земни хора, които независимо какви отношения имат помежду си мислят за служителите на фирмата и винаги са насреща, ако имаш проблем и искаш да го споделиш с тях. Разбира се, случва се понякога да не са в прекрасно настроение и да си изпуснат нервите, но нали и те са хора? и те си имат проблеми и на тях понякога им се натрупва много напрежение.