Авенир Телеком ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Авенир Телеком ЕООД

Настина уволниха един управител за злоупотреби, но други няма. Колкото до Германос, М-Тел и останалите - защо си мислиш, че там е по-различно? И там е гонка и тормоз за продажби.

какво става с тоя Благоевград.Има уволнени така чух кажете за какво и кой.
Търсят ли нови служители.

Има обявена свободна позиция за длъжността Регионален мениджър за Варна и Бургас. Може ли някой да ми каже нещо повече за длъжността?
Благодаря предварително!

Наближава края на месеца и тръпна в очакване дали шефа ще си изпълни обещанието за заплатата... да нямаме глоби. Не си хванахме таргета и ако пак ми отрежат допълнителния бонус, си хващам пътя... И без това няма кой да ни защитава- и регионалната напусна. На нея поне й пукаше за нас. Опитваше се да е справедлива, макар че едва ли е било лесно да се оправя с постоянно напускащи служители.
От София само заплашват с глоби и на никой не му пука какви са проблемите ни, а то нищо не е наред.
Аз не зная някой да е взимал 800-1100 лева заплата+бонуси. Това си е здрава лъжа. Повечето едва хващаме 370 лева чисто по новата бонусна схема. Ако и този месец ме отрежат. ще се хвана един сервитъор и за 3 месеца ще хвана повече пари отколкото тук за 6 месеца!

Относно написаното от Rhiad - да наистина ако работиш получаваш що годе нормални доходи.Но имам няколко въпроса - достатъчно ли е да работиш от 8 до 22ч. да обучаваш персонал поне 3-ма човека от което следва че цялата работа е на твой гръб,да се опитваш да водиш като счетоводител или служител от склад на фирмата всяка една продадена и получена стока понеже тази фирма не може да направи и една инвентаризация като хората?!Да не говорим за това че не се разполага с никакви нови артикули работила съм година и полувина и за това време сме получили максимум 10 нови модела които са от най-ниския клас.Продавайте! - ОК ,но връщала съм страшно мн. клиенти защото ние нямахме това което се търси-жалко е нали?Дори са ме питали не веднъж - "Ама вие няма ли да получите нещо ново? " То тук са си старите модели да идем другаде" и подобни..
Аз съм доволна от заплащането горе-долу.Ще се върна в началото .Обучила съм нов персонал за 3 магазина естествено основните неща (защото фирамата не може да си осигури и едно обучение на персонала а иска резултати на база необучен от квалифициран човек персонал) как се предлага,работа със всички приложения и складови програми и т.н.т. което повярвайте ми изисква много време и усилия.Работила съм по 11-12 часа на ден,не съм излизала нито в болничен нито в отпуск.Резултатите на магазина винаги са били нат 90% с изключение на периода януари-80% февруари и март когато се усети кризата.Та на база на тези резултати и усилия знаето ли какво заслужих - молба за напускане по взаимно съгласие без предизвестие.Да бях принудена да напусна кто обяснението на РМ беше следното "Този месец имате слаби резултати като цяло,но твоите са най-слаби" опитах да поговоря и да разбера какъв по-точно е проблема но получих в отговор "Няма да обяснявам,точка по въпроса!". Колегите от другите два магазина в града са имали резултати максимум 80% по това време (център) а за Била да не говорим от както е отворен щанда 80% са мираж , но от тези магазини нямаше уволнени.Не съм ли заслужила някакво нормално отношение?!Ако е имало нещо което не съм свършила то редно би било да ми се направи забележка от РМ,но такива не е имало.Не съм безупречна,няма такива ,но реално не мога да си обясня къде беше проблема!
В обобщение ще кажа че това е фирма която не цени човешкия труд и усилия.Аз харесвах работат си и я вършех с удоволствие въпреки всички трудности които има фирмата,но явно хората от по-горните етажи не уважават хора като мен или може би им пречат по някакъв начин.Незнам.Някой трябва да се замисли и то сериозно не може да се уволняват стари и обучени кадри за да се наема нов персонал който няма идея за какво става въпрос и съответно да се изискват големи продажби,просто не става!

Фирмата дава отлични възможности на своите служители да печелят достатъчно пари (за хора предимно на 18-23 години). Не вярвам някой да има желание да спори, че заплати от по 800-1100 лв. на месец са малко?
Но всъщност въпросът тук не е дали фирмата е гадна, дали нейните „шефове” за връзкари, дали има шуробаджанащина и т.н., а дали тези, които се оплакват имат право да роптаят.

Разберете мили деца едно просто нещо: никой, ама абсолютно никой на този свят няма да ви даде нещо даром, нещо „ей така отгоре” и прочие, още повече, ако става дума за компания, която е на 100% търговски ориентирана.

Взимате по 200-300 лв. заплата? Това е нормално. Такива резултати дава вашия труд. Погледнете си калкулаторите. Каквото и да си говорим целите са смешни, бонус схемата е наистина много добра и може би няма да повярвате, но определено има хора в магазините, които всеки месец с по-малко от 900 лв. не се прибират вкъщи. Преди да почнете да мрънкате и хулите някого си погледнете месечното изпълнение и след това ревете.

За проблемите във фирмата…
Навсякъде има проблеми. Навсякъде има разногласия сред колеги и т.н., но никой не започва да пише по форумите глупости и да пръска злобни обиди. Имате телефоните на своя РМ, всъщност имате всякакви телефони и винаги можете да потърсите „справедливост”, ако някой вие обидил, огорчил или засегнал по някакъв начин.

Моментното състояние на фирмата е не по-различно от общото за пазара в момента в условията на финансова криза.
Навсякъде е трудно и навсякъде има „цървули”. Такъв е животът…

Разберете го най-после.

Един ден, когато мина в графата "бивш" служител (независимо поради каква причина), мнението ми по този въпрос няма да се промени и определено няма да седна пиша безсмислени коментари и прочие. защото за себе и щ кажа едно - дори и в този момент АЗ НАУЧИХ МНОГО!

molq kajete mi ne6to za magazinite i horata koito rabotqt v blgoevgrad

Може би съм един от малкото, които ще защитят фирмата, но не е толкова лошо. Вярно, парите не са много - при хванат норматив около 700 лв. чисти след данъци (вярно, ако съвсем се издъниш, пада до 300), но пък не се и преработваме. Работата е лека, забавно е и е на смени, тоест подходяща за студенти. Графика обикновено ни го съобразяват с ангажиментите в университета. Екипът е съставен от млади хора и е супер забавно. Наистина, понякога, като нямат пари, режат бонусите, но ако си нагъл и се караш с началството - възстановяват ти ги. Нормативите са трудни, но не и неизпълними, ако се постараеш. Отпуска никога не са ми отказвали (просто са орязвали работното време на магазина в краен случай) и ако откажеш да работиш извънредно - никой не те заставя насила. Освен това предвид текучеството, има шансове за бързо издигане. Колеги, лесто е да мрънкаме за ниските ни заплати и проблемите във фирмата (аз самият постоянно го правя) но нека се замислим и дали ние даваме най-доброто от себе си на работното си място.

Преди няколко години мъжът ми работеше в Авенир, за кратко, слава богу. Поддържаше компютрите в магазините в София. За провинцията - трябваше да обяснява по телефона какво и как да се направи, малко като гледачка трябваше да познае от разстояние какъв е проблема. Така и не разбрах защо не назначиха хора и в другите градове.
Договора си въобще не го получи за подписване, т.е. такъв нямаше. Заплата не взе никаква (освен някакви 250-300 лв.), нищо че работеше по 12 часа минимум. На Великден по някаква случайност трябваше да е почивка, но го викнаха спешно, цял ден оправя нета в един от магазините, защото постоянно спирал ту на 1ия, ту на другия компютър, накрая се оказа, че е платено да има интернет само на единия. Уж френска фирма, пък нямат пари да си платят нета. Не им се дават, по-скоро.
Трябваше да се купят клавиатури,той поръча, купи, подписа се на фактурата, след 2 дена- в новите кутии се мъдрят стари клавиатури и на пръв поглед не личи, че нещо е пипано. Каза на шефа, както и това, че не е първия случай, но в отговор му беше обяснено, че това не го интересувало. Това беше и повода да напусне.
Добре че бързо напусна, пари ясно че не взе, поне не си хаби нервите дълго.
Шуро-баджанащината се вихреше навсякъде, така че за привилегии съм писала +5. На повечето места съм оставила 0, защото нямам впечатление от тях .

От доста време работя по такива фирми. Няма такъв зор! Не става всеки за тука.
Аз съм доволен но само зашото сам си го правя. И хиляда лева съм вземал, но и майката ми се е ............ Евала на колегите които не се отказват. Големи екипи стават тука. Мога да кажа че повечето коментари за бранша са верни, но погледнати от страната на губещите а май вече казах-тук не е за всеки
Айде че имам таргет да гоня...................