Teletrade / Телетрейд България ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Teletrade / Телетрейд България ЕООД

Отидох на интервю там и доста се поизумих когато пред мен застана един младеж със самочувствието на учителя на Сорос и Бъфет. Каза, че са най-великите в България в сравнение с конкуренцията, но не знаеше имената на конкурентите си като имена и фирми... Отделно не знам какви глупости би трябвало да напиша в автобиографията си, за да се сети някой да я прочете. Вместо това ми дадоха да попълня някакъв въпросник, който не знам каква информация им дава, но на мен ми каза, че мениджърите им не са си направили труда да проверят за каква позиция кандидатства конкретния човек. Та мениджърът(колко гордо и престижно звучи, а?) започна да си пее песента за това колко важни са клиентите за тях. Не се сдържах и го попитах дали знае за каква позиция провежда интервюто. Той мъдро ме попита за каква аз съм кандидатствал и ме насочи към трейдърството. Е, хайде, реших да ставам трейдър и да въртя парите на инвеститорите, които сън не ги хваща докато не си предадат парите за умножаване в моите професионални ръце. А аз имам потенциал да стана трейдър, това ми го каза интервюиращият ме мениджър. Взрях се в младите му изпълнени с професионализъм очи, които с безупречна точност ме отделиха от останалата маса хора. Та тези млади, видели какво ли не в света на финансите за малко над двадесет години очи ме определиха безпогрешно за бъдеща афинансова акула. Това се казва късмет! А като си помисля, че сутринта не ми се ставаше до обяд. Та да ви кажа, веднага щом бях определен за човек с потенциал, като всеки идващ на интервю там бях попитан до колко разбирам от новото си поприще. Аз си казах, че не разбирам много и този добър човек слезе до моето ниво и ми обясни, че Телетрейд е нещо повече от останалите брокери тук в Бг, че са най-добрите, че веднага ще ми дадат в ръцете работеща стратегия, с която ще правя луди пари за инвеститорите  и за себе си. Отделно ми подшушна, че само за последната година в Този офис са разработили над 3!!!!! Лелееее, ще работя с вундеркинди! Ураааааа! И за целта трябва само да мина фирменото им обучение от един месец, което по чудодеен начин ще ме превърне от нула в машина за пари! И трябва само да изкарам теоретичния им курс за седмица и после телом и духом да мина и практическата част след изпит и второ интервю-събеседване, за да си каза дали ми харесва да съм богат. и после практиката Сетих се за филма Boiler room.  И се разрових из нета да видя за какво става въпрос. Тук в нашата милата родината вече е пълно с доволни техни клиенти и служители, обявите им не слизат от сайтовете за работа. Реших да проверя и в родната им Русия какво мислят за тях. Ето какво открих:
www.masterforex-v.org_001_503.htm
Това е. Мислете с главите си

И аз не можах да им хвана спатиите, защото поискаха от мен да им покажа на демо 50% печалба за 10 дена. Естествено ако правех такива резултати щях да съм щастлив милионер, а не да търся работа за допълнителни доходи.
Моят съвет е ако някой ви предлага да ви научи бързо да печелите на борсата - внимавайте. Такова обучение отнема години четене и практика и пак няма гаранция, че ще печелите.

Искам да подтвърдя информацията.Наистина,Телетрейд предлага работни места и възможностите,за които говорият,спор няма...Но тук възниква един малък нюанс,за който никой не споменава:  Това е време.За да станете един мениджър от нула,т.е.Дошъл човек,нищо не знае,минал обучението,евентуално издържал изпита... Трябва да отдели как минимум 6-7 месеца! Ако сте готови да отделите  поне 6-7 месеца за незнайно какво,заповядайте.Второ,за да станете трейдър,още по-сериозно стоят нещата...Тук трябва да загубите много пари и да отделите години от свой живот!С други думи ще кажа: това е работа за тези,които имат много пари и време за пилеене,за тези,които имат здрави нерви.за тези,които търсят адреналин..Сега тносно персонала: лично на мен не ми вдъхват доверие толкова млади "специалисти-мениджъри" Бас държа,че са се научили на трейдинга преди не повече от 1 година,а сега учат други.Това е просто смешно.

Имах удоволствието да прекарам доста време в Телетрейд. Професионализма е много висок. Отношението към хората е олично което е рядкост в България. Курсовете са много добра основа за всички с интереси свързани с финансовите пазари. Невиждам каква е драмата с работата, като им станете клиенти вие всъшност работите за тях и със тях за вашата обща цел - печалба.

здравейте прочетох коментарите и реших и аз да напиша нещо. Извинявам се но ако някои финансов аналитик или трейдър почне работа в уникредит или дск на финансови пазари дали ще плаща за обучение.

да, вече не са 200 а 330 лева за обучение... цялото обучение е 1 месец, през който не се получава заплата ;)

Айде на печелившите честито :))

Тъй като съм hometrader, както се казват тези дето трейдват от дома, видях обявата на Teletrade,че търсят трейдъри и отидох! В началото ми казаха,че ще ме тестват като направя на демо акаунт 15% за една седмица,но да отида на другия ден за повече информация! Е отидох,но тогава ме посрещна съвсем друг мениджър и ми обясни,че не ставало дума за работа!!!!, а за техния конкурс,маратон. Да съм вкарал от 300$ до 1000$ и ако спечеля,а там има около 200 играчи,ще получа 2000$. Абе кво да ви кажа,освен,че да си търсиш клиенти в обява за работа е доста нелепо и подигравателно. А и отгоре на всичко,имат супер висок спред, и шансовете да се спечели този маратон са нищожни! Просто си спестете ходенето до там!

Аз бях просто на интервю в тази фирма съвсем на скоро - тези хора предлагат една единствена позиция и това е TRADER. Обявените в jobs bg няколко различни длъжности като Мениджър по работа с клиенти, Управител на финансови активи, ФИНАНСОВ АНАЛИТИК и Финансов консултант СА ЧИСТО ФИКТИВНИ, НЕ ИМ ВЯРВАЙТЕ!!!! Това е просто стратегия за привличане на млади хора с интереси във финасовата сфера и зарибяването им за една и съща позиция. Лично за мен, това интервю беше обида, защото аз съм човек, който знае каво търси и не може така лесно да бъде правен на глупак!
Ако ви се става trader-и и ви се плаща за това, so be it! Останалите, които очакват друга длъжност нека не се залъгват.

Фирмата предлага ли договор след обучение и след представени добри резултати има ли възможност за реализация ? има ли някаква минимална заплата или само на % от печалбата. Предлагат ли опция да търгуваш с чужд капитал ? след като си изкарал добри резултати на пдоготовките

Относно мнение от Trader, пуснато в 18:13 на 14.10.2008г. вторник.
Какво ще направиш с въпросната програма "Meta Trade 4" сам в къщи? Въобще погледна ли, че сваляйки програмата от официалния сайт, имаш право само на "demo account"? Имаш ли необходимите знания, за да търгуваш, без да имаш нужда от поне въвеждащ курс? Смяташ ли, че някой би те допуснал до международните валутни пазари, без представител (брокер), какъвто са Teletrade?
Ако си отговорил уверено на всички въпроси с "ДА", то нямаше да си търсиш работа, а щеше да търгуваш активно. Освен това на последния въпрос няма как да отговориш с "ДА", защото отговорът е твърдо "НЕ". За да търгуваш дори на неголяма фондова борса, като българската, е необходимо някоя брокерска фирма да те представлява. И чак тогава можеш да си седиш в къщи и да търгуваш, като задължително плащаш комисион на своя представител (брокер) за всяка една сделка.