Teletrade / Телетрейд България ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Teletrade / Телетрейд България ЕООД

Здравеите. Teletrade не предлагат работа, а търсят клиенти. Това го знаят всички имали си работа с тях (надявам се да го разберат и хората, които четат коментарите тук)
На интервюто разбрах, че за да стана финансов аналитик(за тази позиция кандидатствах тогава) трябва да съм успешен трейдър.С това съм съгласен и се записах на безплатния семинар. Минах през техния безплатен едноседмичен семинар и след това през платения им , с надеждата ,че ще придобия уменията нужни за един успешен трейдер. За съжаление, успешен трейдът няма как да станеш за 1 месец. Не си мислете, че ще успеете и за 3 месеца.
Когата се записах на платения курс, струваше 330лв. Сега виждам, че е 330лв + 300лв за учебници. Не се хващайте на тази въдицата.
Ако искате да сте успешни трейдъри на FOREX, отделете няколко години в четене на сериозна литература и демо търговия. Никой не се е превърнал в професионален спортист, или мозъчен хирург, или компютърен специалист за 1-3 месеца.
Ако искате да имате работа с твърда и сигурна заплата, не се захващайте с FOREX  и не си губете времето с TeleTrade.

Ани...Ани...Толкова си заблудена че чак ме е яд :). Иначе и аз почтиииии се подведох по Телетрейд. Добре, че получих информация за предаване на Господарите, а и като чета тези коментари изгубих всякаква надежда за сладките 500$ + 10-20% от всяка сделка, които ми се обещаваха :)) . Чак ме е яд хора как така яко си го представях. Но все пак кой ти дава толкова пари в България без образоване само срещу "почти никаквите" 330 лева :) ,който всъщност били само 30% от "цялата стойност" на обучението, което е 1000 лева. Отговорът е прост, никой...поне не в България. Благодаря на Телетрейд, че ми дадоха още 1 причина да се отчаям и отрека от така милата ни родина.

Здравейте! Аз съм клиент на Телетрейд. Мои приятели попаднаха по същият начин в Телетрейд като долуописаният - чрез интервю за работа. После заплатиха таксата за обучение и ми споделиха за какво става на въпрос. Аз реших да посетя курса, въпреки че си имам и друга работа. Истината е, че след това си открих сметка, върнаха ми парите за курса и в момента се радвам на добра доходност. Аз лично нямам време да се занимавам с търговия, затова капитала ми се управлява от 2ма трейдъри. Имаме твърдо установе система, която досега винаги ми е давала положителен резултат в края на месеца. Още през първата седмица увеличиха актива ми с 10%, а за месец взимам средно между 30-40%. Незнам дали в други фирми го има това, но тук да.
На мен също не ми харесва начинът, по който набират клиенти. Така вредят на имиджа на фирмата и само допринасят за лошата й слава. Жалко, така много хора не успяват да видят, че реално човек може да си докарва от търговия на МВП.
Ще ви разкажа следният случай, който затвърди пред мен, че не са измамници и пирамида. На 26.10.09 /Денят на благодарността/ фондовите борси в САЩ не работиха, нямаше търговия и на фючърси. В българският сайт на Телетрейд не публикуваха тази новина и поради това пуснах сделка на злато. В 20 часа котировките изчезнаха за около 5 часа. Незнаех какво става, на следващият ден златото отвори с голям геп и аз изгубих съответно от моята сделка. Веднага писах на бек-офиса, както и се обърнах към Александър Пейчев /управител в България/. След като разследваха случаят ми възстановиха цялата загуба. Този случай беше много показателен за мен. Само фирма от "бяла държава" би сторила това. Ако беше пирамида едва ли щеше да ми възстанови парите.

Минах първия етам (теоритично обучение), минах теста, минах второ интервю, за практическо обучение ми искат още 330лв. прочетох коментарите тук и им зададох конкретни въпроси повече пари за учебници- не ми искат и няма да ми искат личен капитал (ако аз не реше да инвестирам), обещават да ми намерят инвеститори, с чиито пари да тургувам... Как смятате, да приема ли?

Възмутена съм от некоректното отношение на тази фирма към своите кандидати за работа!
Мисля,че всяка уважаваща себе си фирма би поставила правилата на "играта" на масата  още при кандидатстване на желаещите да получат работа!
Кандидатствах за "Мениджър по работа с клианти",Бях радушно приета и поканена да премина курса по теория на фирмата,като ми се каза,че това е безплатно.След завършване на теорията следва тест и ново събеседване с мениджъра. И...тук следва изненадата-платете си 330лева за да продължите с практиката!Т.е. зарибяваме те,използваме момента,че си безработен и безпаричен и вече а-ха да ти предложат работа,ти се заявява,че трябва да внесеш сумата,за да продължиш.Нищо,че 5 дни си си губил времето и си си плащап транспорта до техния офис и на всичко отгоре трябва да си платиш за разочараванието!Тези пари били вид депозит!Че защо трябва да им ги давам,след като казват,че ще ми ги върнат?Или може да се окажа "несправещия" се кандидат и да пия студената вода?!
   Г-н Александър и г-жо Лора,
Уважавайте преди всичко хората,които ви се доверяват,за да бъдете уважавани!Бъдете коректни и поставяйте вашите условия СВОЕВРЕМЕННО!

от около 1 седмица тези хора от теле трейд имат обява и някакси е така без да те познават от едно телефонно обаждане решават , че вече ти си човека със страхотните управленски качества. Аз още не съм ходил там , но пък за сметка на това мой приятел е вече там на обучение. И са му казали всичко както и на другите хора писали тук. Освен всичко от едно кратко интервю са решили че именно той, който никога не се е занимавал с нищо различно освен "спасителство " и лежане по басейни, няма да бъде просто трейдър, ами ще е главен мениджър на офисът им , койте предстои да открият във Варна. Те гарантират , че за 1 месец ще го направят едва ли не някакъв "гуру" в търговията на борсите , че даже той ще почне да обучава хора от близо и далеч и да ги посвещава в тайните на търговията с акции.
И аз се чудя вече дни наред , брей как пък му излезе късмета на тоя човек и дали и аз да не се хвърля в тази така привлекателна материя и да отида и мен да ме направят такъв професионалист в търговията. Но четейки какво пише тук ми се струва ,че всичко е лъжа и измама и , че май това е някаква поредна измама. Ааа и най -интересното е , че за него обучението ще е безплатно. Казали са му че иначе е 330 лв , но за него всичко ще е безплатно, тъй като той ще бъде шеф после и дясна ръка на софиянците.
И всичко това е така случайно от едно обаждане по телефона. Е това ако не е мениджърски нюх , здраве му кажи. Тези които набират персонал явно имат и способности да виждат в бъдещето.

Нека Ви разкажа,
      Когато четох мненията на други потребители за тази компания, не можах да повярвам, че наистина има хора, които правят пари по този начин. Но ето, случи се и на мен: миналата седмица видях обявата за работа на Телетрейд на любимия ми сайт, нямаше кой знае какви непреодолими изисквания и аз реших, че щом вече съм пратила досто автобиографии в пространството, няма да загубя много и ще пратя и в тази компания. След няколко дни ми се обадиха за интервю, на която един много мил и възпитан господин ми обясни, че предварително обучават един месец бъдещите си служители, а след това договарят условията за работа. Защо пък не, ще ме обучат, ще ми предложат и работа. Излязох от офиса в пристъп на луда радост, най-сетне нещо прилично. На следващия ден прочетох някои мнения на патили си вече, но не можах да повярвам: май имам още малко идеализъм и вяра в ценности.
 Отидох аз на първата лекция и какво да видя: не всички бяхме стигнали до там с интервю. След лекцията, която разбира се чете същият възпитан господин, помолих за малко повече информация. Няма да се впускам в подробности, но най-важното е, че на повечето ми въпроси беше отговорено по така умел начин, че чак забравях какво точно съм питала.
Извод от всичко това: тези мили работодатели всъщност не набират служители, които да наемат след объчение, а глупаци, които да им плащат по 330лв. Ако аз или някой от другите 10 млади хора на вчерашната лекция, имаха и минимален шанс да получат работа, не мисля, че обявата на Телетрейд, щеше да е отново качена в интернет.
Предполагам, че и на Вас няма да Ви се вярва, но аз нямам причина да лъжа. Нека си помислим какво искаме от живота, защо след години време и пари за образование, някой ще ни прави на глупаци, опитвайки се да измъкне още нещо.
Видях и мнения, които твърдяха, че това обучение е безценно и няма как да не се плаща, за да са сигурни, че кандидата няма да си намери друга по-добра работа. Е, аз мисля, че никой не бяга от добра компания, в която може лесно да прави пари и да се развива.
  Аз отново се гмуркам в страниците на любимия си сайт за търсещи работа с надеждата, че в България има поне една стабилна компания, в която са чували за лоялност, а на Вас пожелавам успехи в това почти непосилно начинание.
Ако в този прекрасен дъждовен ден и Вие сте на интервю в Телетрейд, недейте да си цапате обувки, няма смисъл...

Съгласен съм с повечето мнения за Teletrade, като комания, която подвежда умишлено, пиша умишлено, защото съм разговарял с Александър Пейчев по този въпрос и той не крие, че ще продължава да практикува този метод за привличане на финансов ресурс, който да изплаща поне текущите разходи на офиса. Още по-парадоскално е как се опитват да те убедят, че трейдърството е нещо лесно, достъпно и най-вече печелившо, едва ли не за всеки, и представят някакви печеливши системи. Отидете на наистина безплатните семинари на Benchmark, за да ви представят реалността, това не е реклама, а опит да предпазя хората от грешки в обстановка, в която компаниите се показват като безскрупулни спрямо хора, които наистина имат нужда от работа, като са готови да инвестират в своето обучение. Трейдъри могат да печелят, но не за 1 месец, а за години учене - можете да си го позволите, ако вече имате някакви сигурни доходи, а не тепърва да се заблуждавате, че до няколко дни ще започнете да работите, в което е вината на Teletrade, че те буквално лъжат кандидатстващите. По време на цялото обучение се набляга на тези печеливши системи, които повярвайте ми не са такива(за повече информация, пишете на [email protected]), и когато осъзнаеш това нещо разбираш, че реално не са ти предали дори 1/100 от важната във Forex търговията информация.
Ако си търсите работа, не е това мястото. Ако все пак имате колебания, пишете ми, ще ви обясня всичко в подробности - [email protected]. Ако искате да се учите, също не съм сигурен, че е най-добрият вариант да ви учат хора, които си боравят с подобни прийоми, що мамят и подвеждат веднъж, със сигурност ще го направят отново под една или друга форма, а вие все пак им поверявате парите си...

Изключително доволна съм от  подготовката и дружелюбното отношение на екипа в Телетрейд.Инвестираните в обучението пари си заслужават.Все пак във всяка компания от подобен тип се заплаща за обучение и то много повече.
Вие сами си преценете на  мен лично ми допадна!

Абсолютно съм сигурен,че Телетрейд е поредната финансова пирамида,стъпила в България.С постоянно повтарящи  се ( повече от 1.5 години)  обяви за "персонал"- мениджъри,трейдъри,анализатори и т.н.С други думи си търсят клиенти,а когато нещастният си открие сметката -там разбирате,какво става...Не бъдете бълъци,не вярвайте на никакви форекс компании,всичко е измама!!!! Поредна,красива и завоалирана измама!!!!