Teletrade / Телетрейд България ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Teletrade / Телетрейд България ЕООД

Официално опровержение от компания TeleTRADE
Ние отговорно заявяваме, че изложените от предишния "автор" факти и ИЗВОДИ не съответстват на действителността. Очевидно, авторът не си е направил труда, да разбере това къде е дошъл да се обучава и да си търси работа. Според нас, това свидетелства за неговата несериозност и пълна липса на професионализъм. Разбира се, такъв кандидат не устройва нито нас, нито какъвто и да е друг работодател. Претенциите на кандидата, който не е минал конкурса за работно място, едва ли могат да се считат достойни за внимание.
Нашата компания постоянно разширява мрежата си от представителства и се намира в постоянно търсене и подбор на достойни сътрудници за такива работни позиции - както мениджъри, така и отговорни финансови и ръководни длъжности, които изискват особени знания и качества. Ние организираме специално профилно обучение на кандидати (които имат нужда от такова) и въз основа на конкурентен подбор избираме сътрудници. Първата, теоретическа и безплатна част на обучението, позволява на всеки кандидат САМОСТОЯТЕЛНО да прецени и да направи своя избор относно по-нататъшната си подготовка и да реши, дали може действително да продължи да кандидатства за работа при нас. Всички, които преминават обучение при нас, получават достатъчно професионална подготовка и могат дори да получат работа не само при нас, но и при други компании с други изисквания към личните качества! След получаване на сертификат, всеки може да избере самостоятелна работа, работа в компанията или извън нея. За всички, които започват обучение - условията са еднакви. За тези, които решават да работят в нашата компания, обучението се компенсира.
Нашата компания предоставя комплексни услуги, които включват също така и обучителни програми. Естественно, те са платени, както и всички други курсове за подготовка на специалисти във всяка друга сфера. (Къде на друго място се връщат средствата за обучение при постигане на успех?). По този начин предишният "автор" решава да предяви претенции към нашата дейност, като че ли упреква ВУЗовете, че те вземат пари за обучение. След ВУЗа всеки човек също така има възможност да остане да преподава и да развива своя научна кариера или въз основа на конкурсен подбор да намери работа в частна или държавна компания, или да започне да се занимава с нещо самостоятелно. Освен това, преди да решите, дали да започнете платените курсове или не, ние предоставяме едноседмични безплатни семинари, по време на които всеки без каквито и да е задължения, БЕЗПЛАТНО, може да слуша лекции и да реши САМ за СЕБЕ СИ, дали са му нужни нашите курсове и нашите работни позиции или не! Затова каним всички желаещи и всеки, който не се бои от трудности и съответства на нашите изисквания! Обърнете се към нас и изберете от цялото многообразие от възможности, които предоставя нашата компания, това, което Ви харесва най-много. Вие можете да се научите на професията трейдър на международните финансови пазари и после да работите за себе си и да получавате доста добри приходи, можете да станете мениджър работа с клиенти (в случай, че притежавате допълнителни качества за тази длъжност), можете да станете управител на един от нашите регионални офиси, или да се занимавате с аналитическа дейност и да изготвяте прогнози и анализи на пазарите за инвеститори и трейдъри, дори и от чужбина.

Здравейте, предполагам че човекът ,който се изказва в защита на фирмата участва в самата схема, която се практикува масово от Телетрейд.Така че нека да разкрием малко целия номер.
Това не са работни оферти, в смисъла които всеки един от Вас разбира.Това е реклама на ръба на измамата, защото Александър и компания само търсят инвеститори ,с чийто пари да търгуват. В това няма нищо лошо разбира се стига обявите им да са: Търсим инвеститори ,гарантираме определен % доходност (60 % от печабата или подобно). За съжаление обаче те "наемат" или "търсят да наемат" "финансови анализатори" и такива глупости,което реално не е вярно.
Те не наемат такива анализатори, а търсят инвеститори.Разбира се за да Ви подмамят обявяват "търсим да наемем анализатор" ;-) Ако има някои нает в тази фирма , то това са други измамници, които да привличат и да заблуждават хора ,които търсят нормална работа, за да им платят курс, уж гарантиращ тяхното наемане.
Предполагам , че точно някои такъв "нает финансов анализатор" се изказва в защита на фирмата.Няма лошо, само уточняваите предварително, че това е обява за инвеститори а не за търсещи работа.Така само подлъгвате хора без работа да Ви платят
Значи накратко, задължително Ви канят на кратък седмичен курс с базови разяснения за търговия Форекс.След това имате тест (на които резултата не е от значение.Предлагат Ви да участвате във заплатен курс (след ,който уж ще Ви наемат...дрън дрън.)Там Ви разкриват малко повече детайли за техните стари стратегии за търгуване.Казвам стари, защото отдавна не са ефективни.Разбира се Вие имате очаквания ,че това е истинска работна оферта, на която ще Ви наемат рано или късно.За което разбирасе всички служители на фирмата се стараят да Ви убедят,поне докато им платите курса.След това разбира се-нищо подобно на работна оферта.Така че ако Все още не сте палтили курса, се замислете.
Иначе на цялата фирма бих казал, че търгувам с платформа на друга фирма ,(няма да правя реклама) ине мисля че вашата практика заслужава да инвестирам пари при Вас.
Ходете си в Украйна, Александър.

Здравейте, на всички.
Днес ме поканиха на интервю в тази фирма ,вече мисля да не ходя.
Търся си сеиозна работа.Тука съм чела два/три пъти мнения за фирми всичко написано се е оказвало вярно ,затова вече не смея да рискувам.

Много съжалявм за това ви мнение ,Господа и Дами. И аз като вас отидох на интервю , и аз съответно си карах курсовете , но... представете си взеха ме на работа. Довална съм от отношението към мен в тази фирма. Не са толкова черни колкото ги изкарвате ;) Това , че не ви бива не означава , че не са ви дали шанс да работите за Телетлейд!!!

Аз просто искам да благодаря на хората дето пишат и на основателите на сайта, затова че ми спестиха вече за втори път транспортните разходи и загуба на време. Me love ya :)

Здравейте, тъкмо се връщам от "теста" на Телетрейд..
Искам да ви кажа,че съм безкрайно разочарована от тази фирма!! Толкова пъти ги питах за подробности относно работата, тъй като се засече с друго предложение,за което бях одобрена на 100%...и все ми казваха малко по малко, но винаги оставаше и още нещо! Накрая тази ми се стори по-сериозна и престижна и отказах другата часове преди да разбера,че трябва да внеса депозит от 350лв.като гаранция,че ще се справяш с работата и няма да отидеш при конкурентите!!!!  Ако не покажеш на практическите задачи обаче,че можеш да търгуваш - ги губиш :О   Питам се , аз ако имам 350лв. просто ей така да ги дам ,защо изобщо ще си търся работа???
Не правете моята грешка - не ходете там.  Аз за съжаление  дори не се сетих да проверя в този сайт преди това :(((

Напоследък се оглеждам за нова работа и пускам CV къде ли не.
Обадиха ми се и ме поканиха на интервю за длъжност, свързана с работа с клиенти.
От написаните мнения разбирам, че става въпрос за работа на процент, търсене на нови клиенти и т.н.
Може ли някой да разясни по - точно?
Благодаря предварително.

И аз бях на интервю, но не си направиха труда да ми кажат 4е курса им се заплаща. Общо взето всичко ми се видя доста несериозно и съмнително. Аз съм с икономическо образование, но не ФИНАНСИ. Казаха ми 4е не е задължително да си финансист, което много ме учуди. Веднага ми предложиха курс, а след него почти сигурно било че ще ме вземат на работа... До вчера се чудех дали да не отида на курса и поне да видя за какво става въпрос, но като прочетох мненията във форума се разколебах. Чудя се няма ли институции и органи които да контролират такива "работодатели"? Никой няма право да се подиграва с хората търсещи работа и да се възползва от безработицата. Много бих се радвала да видя поне един осъден за такава лъжлива дейност.

"Здравейте!Видях, че повечето мнения са за позицията "трейдър", та се чудя дали някой знае как стоят нещата (с курсове и т.н.) за "АГЕНТ" на Телетрейд?Това,предполагам, е нещо като търг. представител?? Дали има някаква разлика или всичко е една голяма лъжа??
Please help!!!"

Пич, мисля информацията е предостатъчна да разбереш, че не става въпрос за истинска работа. Не знам как още някой не ги е осъдил тези.
Виж линка в този руски форум, явно и в Русия правят същото: http://forexsystems.ru/chernyi-spisok-kompanii-i-pretenzii-k-foreks-brokeram/10739-znakom%60tes%60-teletrade.html
Не съм сигурен дали това, което правят е незаконно, но е най-малкото неморално, защото така както ги представят нещата за 2-3 месеца и забравяш за финансовите проблеми.

Имах нужда от пари и търсех работа. Попаднах на обявите от фирма "ТЕЛЕтреид". Пишеше, че търсят хора за различни длъжности. Кандидатствах, получих имейл, че ми е одобрена кандидатурата. Още тук се усъмних, чее има нещо нередно, понеже не съм писал, че имам финансово образование, а за да играееш на борсата трябва да си перфектен финансист, защото се налага да следиш всички икономически показатели на държавите. Освен това трябва и перфеектен Английски, а те не го търсят това нещо, защото се налага непрекъснато да следищ телевизия "Bloomberg" и "Dow Jones" на живо. И какво се оказа...отивам аз на интерю, казват ми "Ще има работа на трудов договор с твърда заплата + %", но трябвало да мина едноседмичен курс на обучение и после щяло да има тест. Още на втория ден след началото на курса, ми казаха, че "не съм разбрал и че няма  твърда заплата". На края на този курс имаше тест, които издържах. Казаха ми, че трябва да дам 330 лева, за втори курс и се оказа, че няма няколко длъжности както рекламират постоянно, а длъжността е само една............ Трейдър. Тоест тази фирма печели от това, че от всеки безработен взима по 330 лева. Поинтересувах се и се оказа, че реално няма работа, а когато съм ходил в офиса служителите или си приказват, или не правят нищо. Реално не се правят сделки. Тези хора печелят само от тоа, че взимат по 330 лева от безработните. Не ходете в тази фирма, би трябвало закона да следи за такива неща, но все пак сме в България.