Teletrade / Телетрейд България ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Teletrade / Телетрейд България ЕООД

До Кольо Колев,
Просто е грозно да подвеждаш хората с коментарите си! Изкара се по-кадърен от Бъфет и Сорос, бе с твоите над 15% на месец.
дай графика и докажи думите си като си такъв смел и умел! Със сегашния си брокер, който предлага 2 пъти по тесен спред съм от 5 години и никога не е имало проблеми, така че "намекванията" ти са кьорфишек.
Гледам телетраде пак са започнали кампания с 8 различни длъжности. Вземете да се гръмнете накрая, с това подвеждане на хората. Кампанията ви е некоректна!
Между другото, да осведомя потенциалните клиенти - няколко седмици след като бях на интервю на два пъти ми се обаждаха от фирмата за да им стана клиент. Ето тук е разковничето на тези некоректни псевдо-професионалисти.

И Кольо, отнема ми 5 минути да напиша коментара си, а ако за вбъдеще искаш хората да повярват на фалшивата ти самоличност те съветвам да отделиш повече време да си измисляш фалшивия псевдоним!

Прочетох едно доста дълго мнение, отнело явно много време на автора да го напише. За съжаление е пълно с подвеждаща информация. Телетрейд е лицензирана компания и това може да се провери в КФН. За сериозния трейдър спреда не е голям, а и една уважаваща себе си компания дава реалистични спредове, защото от това си покрива разходите и изкарва печалба в крайна сметка. Ако някой ми даде малък спред, веднага се замислям че ще ме прецака в нещо друго, иначе няма интерес от мен като клиент. Ако на коментиращия му трябват 5 години, това е негов порблем. На мен 3 месеца ми бяха достатъчни и в момента от това се изхранвам.А, да - печалбата ми не е 15% годишно, а месечно, и то в лошите месеци. Като си некадърен, не обобщавай, че гроздето е кисело.

Не се занимавате с безполезните курсове на разни брокери, които просто ви обясняват, какво е форекс, кой индикатор за какво и баламосвайки с нереални печалби. Лично съм платил за курс(240лв) само на един човек, който ми отвори очите за търговията на форекс пазара и от който научих неща, които могат да ми бъдат полезни на всеки пазар. www.ronintrader.net това е блога му и който иска може да му пише на лично съобщение относно въпроси ...аз поне така направих ;) успех

здравейте, въпроса ми е към тези които са отишли на курса как минаха теста какъв е и най важното започнахте ли работа и всъщност печелите ли пари :)

Позачетох се из коментарите и забелязах, че повечето коментиращи не са се занимавали с трейдинг и се надяват на този курс.
Истината е, че 1 курс няма да ви направи спецове, в която и фирма да търгувате. Иска се опит, трупан години наред (с много загуби, така че тези 330 лева ги пишете загубени ;-)
за телетрейд - действително са пуснали обяви за няколко различни позиции, но на интервюто ви казват какви нещастници (дори да сте имали опит с търгуването) сте и че трябва да минете курса и после да станете трейдър. С две думи, търсят хора, които да им осигуряват ликвидност с чужди пари, по-долу съм обяснил от какво печели фирмата реално.
нищо лошо разбира се, освен че условията им за търгуване са доста по-лоши от предлаганите на БГ пазара от други брокери, например спреда за Евро/Долар (разликата между купува и продава) е 3 пипа, докато на БГ пазара има брокери със спредове 1,7 пипа (който се интересува да потърси в Гугъл за да не правя реклама). Ако сте търгували поне малко ще знаете, че тази разлика е огромна (Телетрейд печелят разликата).
С две думи - позицията не е подходяща за закъсали безработни с последните им 500 лева, дори да се научите да търгувате и да станете добри ще мине адски много време преди печалбите ви да могат да ви хранят. Ако искате да сте трейдъри и имате излишни пари (повече от няколко хиляди) има по-изгодни условия при други брокери.
Плюсовете са, че можете да работите с други трейдъри и с чужди пари :-) но ви гарантирам, че първата година няма да сте на нивото да се изхраните с трейдинг, дори да търгувате за чужда сметка. (Интервюиращата беше подготвила готови сметки за да ме впечатли: "на $20000 ако направиш 20% печалба, това са 4000, от които вземаш комисионна 20%, което е $800"; Първо, никой няма да даде на начинаещ лапнишаран да му търгува 20К :-) и второ 20% месечна печалба са адски много дори за професионалисти).
а, и още нещо, на сайта им се хвалят с огрома доходност на трейдърите си, например първия има 1800% (или нещо такова) за 80 дни търговия. Професионалистите в занаята смятат 15% печалба на година за добро постижение... 1800% теоретично могат да се направят, но с малки суми (100 долара -> 1800 долара, например), но става въпрос за луд късмет, който при по-сериозни суми няма да работи. Само казвам...

Поздрави и успехи.
п.с. Личното ми мнение е, не се занимавайте с Форекс ако нямате много пари за губене - добри ще станете след 5 много трудни години :-)

Получих покана за интервю в Телетрейд. Обясниха ми, че заплатата е твърда + процент. Следващата седмица започвам обучение там. Някой знае ли дали наистина връщат депозита за обучението с първата заплата.

Ми съжелявам ,ходих на интервю за работа в Телетрейд.После се зарових и открих и безплатно обучение.Почетох малко и ми стана горе долу ясно.Ми ако човек желае да работи такъв тип работа,то спокойно без да плаща на някой и наличие на дебитна карта и онлаин достъп може да си осъществява този тип търговия.За всичко си има цака и нито Телетрейд откриват топлата вода в бранша.Но благодаря за коментарите защото ми стана интересно и се зарових .При малко напрягане и отделяне на 2,3 часа дневно смятам,че може да е успешен бизнес за всеки индивидуално.Вече от вас зависи искате чрез фирма или самостоятелно да работите.

Поканиха ме на интервю за трейдър-анализатор. Имате ли идея дали условията ще са същите като предишните коментари?

Телетрейд не е регистриран в България . Затова не можете да го намерите . Българският офис е един от многото по цял свят. Ползвам си платформата, 2 пъти теглих суми , всичко си е ОК . Курсът струва 160 лева , като първата седмица е безплатна. Ако отвориш сметка, 160-те лева ти се начисляват като допълнителен бонус (при внасяне с карта също има бонус) и след изтъргуването на определени лотове , той отдавна ми се върна. Например за 110 долара бонус трябва да се изтъргуват 11 лота .

Да който не вярва на колегата ето и линк към КФН -  http://www.fsc.bg/Saobshtenie-otnosno-postapili-v-Komisiyata-za-finansov-nadzor-signali-za-izvarshvane-na-investicionni-uslugi-i-deynosti-ot-drujestva-koito-ne-sa-licenzirani-ot-KFN-news-3353-bg