Teletrade / Телетрейд България ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Teletrade / Телетрейд България ЕООД

Здравейте и от мен!Бих искала да задам няколко въпроса и ще се радвам да се намери човек,който е компетентен да ми отговори на тях.В момента се върнах от интервю в дадената компания.Разговарях с доста приятно и любезно момиче, което ми обясни условията и ми даде информация за курса за трейдъри.Това,което ме притеснява обаче е,че тук виждам коментари относно сумата за курса,който предстои да бъде провеждан,а тя не спомена за никаква такса от страна на желаещите за този курс. Има ли действително някаква такса за този курс?Да не се окаже,че съм потвърдила посещението си там,а в последствие да поискат някаква сума от мен.И вторият ми въпрос е свързан с длъжността мениджър работа с клиенти. Как се преценява и кой реализира тази преценка кои от посещаващите курса "стават" за мениджъри и кои за трейдъри.Благодаря предварително на всеки,който ми отговори на въпроса

Абсолютно всички обяви на фирмата представляват едно и също, ако нещо ме издразни това е, че не слагат правилните наименувания на професиите.. иначе всеки сам преценя кое е по -добро за самия него.

утре имам интервю за работа в компанията; позицията е "финансов аналитик"(а не stock/equity trader). Бих искала да подчертая, че написаното в job-description-a ме впечатли супер много, с други думи: това е работата, която бих искала да работя и то на 100%.
Като повечето от вас тук, аз се интересувам от кампанията, просто не искам да си губя времето с измислени фирми (каквито се нароиха наскоро ).Утре ще се свържа с мои колеги, които работят в този сектор, но все пак още едно мниние никога не е излишно. Получих доста инфо от техните сайтове, а в нета се натъкнах на много положителни коментари (цяло чудо!!!)
Затова бих искала да задам следните въпроси:
Стабилна и утвърдена ли е команията, просперира ли...?
Предлага ли се наистина добро обучение (вкючително и т.нар. on-going)
Може ли там да се реализираш, т.е има ли възможност, ако се представяш добре и напредваш, да очакваш и напредък в кариерата?
Как е работната атмосфера там, екип ли е, има ли колегиалност и подкрепа?
Предлагат ли поне прилично стартово възнаграждение или ти обещават големи суми, а работиш на граждански договор и се радваш и на 200 лв. заплата (това е малко странен въпрос, но все пак ме предупредиха да се интересувам и за тези подробности).
Благодаря ви предварително!!!

Смятам, че Телетрейд са коректни, защото извеждат парите на клиентите на реален пазар.
Преминах курса на обучение, доволна съм определено. Платих и 250лв. за практиката. Искам да информирам всеки, че това са смешно ниски пари за качеството, което се предлага от тях. Преди 4 години съм гледала оферти за обучение на трейдъри от друга фирма - българска, която беше разделила обучението на 3 нива и всяко от трите струваше между 1 000 и 1 500 лв. Това беше прекалено скъпо за мен и сега вариантът с Телетрейд и обучението за 250лв. е изгоден на фона на онези близо 4000 лв преди 5 години. Какъв е проблемът? Че пускат обяви, че набират хора за работа? ОК, набират, но просто предлагат и обучение преди това. А заплащането е като гаранция, че трейдърът ще работи за тях, а няма да отиде в конкурентна фирма. А после не е проблем, ако трейдърът се справя да ръководи свои активи, или чужди. Зная, че парите са движещ и ограничаващ фактор за много хора, но не мисля, че 250лв. разходи днес са прекалено много за реализирането на печалби от хиляди долари утре. Изборът е Ваш. Захващате се и ставате богати, или не.

Някой да каже нещо повече? Наистина ли няма твърда заплата или това е само за трейдъри? Нещо повече за фирмата работи ли вече или все още събира персонал?

Благодаря за мнението! Изискванията им за длъжност 'мениджър' бяха :комп.грамот-ст и желание за работа! Значи ,базирайки се на тези качества съм родена за мениджър! След 30 минути трябваше да отида на интервю, но реших, че нещо не е наред и добре, че влязох да прочета някое и друго мнение!

Един от курсантите съм. Минах обучение в компанията преди няколко месеца,какво да кажа,веднага се усеща професионализъм,грамотно управление и подреденост във всичко.На днешен ден в България може би няма да намерим достойна компания,която предлага по-добри условия в бранша за работа и обучение. Браво!

Работя в Телетрейд България от няколко месеца.Телетрейд е международна компания,предоставяща широк спектър от сървисни и консалтингови услуги на световните финансовите пазари.От 1994г. до днешна дата Телетрейд разполага с 115 филиала в 17 държави.Филиалът в София е първят за България.Именно в този филал работя аз.Едвали има думи , с които да изразя благодарностата си към мениджъра Сергей Кацарски.Този човек с своят дългогодишен опит в борсовата търговия, не само ми даде безценни знания в тази област, но и допринесе за професионалното и личностното ми развитие.Благодаря ти Сергей , за мен е чест да работя с теб!

Искам да предупредя всички, които смятат да кандидатстват по обявата за трейдъри на Телетрейд България ЕООД, да прочетат следващите редове.

Фирмата всъщност набира не служители, а клиенти. Заплатата, която е посочена, е напълно фиктивна и като цяло обявата има подвеждащ характер.
От Телетрейд си търсят хора (трейдъри), които от своя страна сами да си намерят инвеститори или да вложат лични средства. Набраните средства следва да се преведат по сметка на Телетрейд, след което въпросният трейдър да работи с тях на Forex. От цялата работа компанията прибира печалба от оборота (от т.нар. спред) и (за това само предполагам) комисионна от трейдъра, а той ... каквото си спечели.
При тези условия, обаче, същият този човек ще има много по-голяма изгода да си работи сам вкъщи, отколкото да се разкарва до офиса на Телетрейд и да им прави оборот, защото компанията не му дава нищо друго освен компютър и достъп до Meta Trader 4 (което е съвсем постижимо и в домашни условия :)
Що се отнася до обучението, което предлагат, не мога да изкажа мнение.

Намирам за изключително некоректно от страна на фирмата да публикува обява с невярно съдържание и по този начин да заблуждава тези, които я четат.