Съдърленд Глобал Сървисиз / Sutherland Global Services https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Ситняково 48, ет. 4. 1505 София&markers=София,бул. Ситняково 48, ет. 4. 1505 София

Съдърленд Глобал Сървисиз / Sutherland Global Services

Някой може ли да даде малко инфо за позициите с немски език, и по-специално Spotify? Заплатата каква е и наистина ли само по имейл е съпорта? Как протича интервюто на немски? Благодаря предварително! :)

Аз съм бивш служител на Съдърланд.Ако трябва да съм честна препоръчвам компанията горещо.
Заплащането е на ниво, работната обстановка е добра, екипът е прекрасен и поне в моя проект мениджърите бяха едни от най-добрите.Никога не са се държали непристойно, винаги са се държали с уважение към всеки служител.Възможности за развитие се дават, разбира се ако си ги заслужиш.
Има добри социални придобивки,както и допълнително здравно осигуряване.
Винаги съм срещала разбиране от страна на колегите и преките ми ръководители.
Единствената причина поради която вече не работя там е ненормираното работно време в проекта в който аз работих.

Препоръчвам.

P.S Що се отнася до рекрутърите - има и много добри, но ... има и някой не чак толкова добри.

До преди известно време работих за Sufferland - така служителите наричат фирмата.
Има и положителни и отрицателни неща.
Като цяло локацията и на двата офиса е ОК. Заплатите се превеждат навреме, няма закъснения.Има допълнителна здравна застраховка, която покрива доста неща. Работи се на абсолютно всички национални празници, без изключение стига да не се падат събота или неделя. На моето интервю ми бяха казали, че работата на официален празник се плаща тройно,а накрая се оказа двойно! Заплатите са ниски, като се има предвид многото работа и огромния стрес - 1000-1300 макс и то ако много си ценен. Много, много ценни са кандидатите със специфични езици като холандски, шведски, фински, датски и на тези хора им се плаща доста повече! На интервюто самата работа и проекта се представят в доста положителна светлина и когато мине известно време всеки казва, че изобщо не е очаквал работата да е такава....На заплатата се отразява и това в кой проект отиваш. Ок е в Сиско, Дел, Спотифай - той е само имейли, в Гугъл е горе-долу добре, в Proofpoint са много високи заплатите(3000-4000), но за там се иска да си от Бог нагоре в знанията си за сървъри, мрежи и т.н. Най-зле са Макафи(или Манафи както си го наричат), Фемили сърч, Home Away - там има адски много работа и много ниско заплащане. Бонус има, но е трудно да се вземе! Няма нужда да споменавам, че сумите са смехотворни!!!
Като цяло интелектуалното ниво на мениджмънта е доста ниско - голяма част от тях са изключително лицемерни и подмолни.
Единици са свестните сред тях. Общо взето, чакат те да сгафиш, за да ти трият сол на главата!
Аз работих за проекта Макафи. Моята супервайзорка беше много готин човек.
Колегите в моя екип бяха много готини. Има всякакви възрасти. В някои екипи агентите са доста прости, но все пак нали техният супервайзор си ги е избирал, а както вече казах някои от тях не са цвете за мирисане! Работната среда, откъм колектив може и да е поносима, но работата си е много. Непрекъснато има напускащи, което прави заетостта ти още по-голяма докато дойде новия човек. Много се вика и е много шумно на флора. Има определени хора от мениджърите, които не спират да крещят по хората - буквално крещят! Аз имах ''огромното удоволствие'' да слушам Бранимира как по цял ден крещи, че има чакащи обаждания, въпреки че супервайзорите са си по местата и вече е казано на агентите. Тази жена създава адски много напрежение и никой не може да я понася. А тя, се изживява като гуруто на мениджмънта.
Почти нищо не се организира за служителите. Веднъж в годината има тиймбилдинг и веднъж друго по-малко мероприятие.
Ако наистина не сте много на зор за пари или си търсите работа, с която просто да запълните времето до намирането на хубава работа, то не се хващайте да работи за ниско бюджетните им проекти по-горе.

Ако, като зрял човек, осъзнаваш, че не трябва фирмата да работи за теб, а ти за фирмата, условията са доста добри, получаваш достъп до цялата информация за заплащането си и за средата, за възможностите. Предоставят се както възможности за развитие, така и за стабилно установяване във фирмата.

Здравейте! Някой има ли информация за какви пари става въпрос на позиция Technical Support с английски?

Дават се заплати в съдерланд , аз работя в сиско и вземам над 2000 лева месечно отделно имам бонуси и др. добавки към заплатата. В някой проекти дават по 4-5 хиляди но трябва да си голям връзкар за там иначе няма да стане, всичко в съдерланд е шуробаджанащина като цяло. Мениджмънта е както във всеки кол център тоест много зле, не разбирам как хора които не могат да ми стъпят на знанията и интелектуалният багаж са над мен но... така е решил вожда Ахмед, така е станало. Обмислям напускане на компанията скоро. Това е истината и знам , че няма да се хареса на много хора но истината боли !

Здравейте! Ще съм много благодарна, ако може някой да сподели актуална информация за длъжността Social Media Consultant за Western Digital. Интересувам се най-вече от работно време, тип работа и натовареност и вътрешен климат. :)

Благодаря предварително!

Много странни мнения има. Когато не са те взели на работа е нормално да се настроиш негативно, но това не те прави обективен.
Аз определено не харесвам работата в кол център, но няма друга за тези пари и тези условия. На работа трябва да си точно 10 минути преди работното време и всичко е строго фиксирано, ако закъснееш със секунда е проблем. Това за мен е тормоз, но важи за всеки кол център. Прекаляват с "мерките за сигурност" - без телефон и личен багаж, заключват се в шкафче отвън ...това е доста тъпо.
Ако си се навил да взимаш по 40 обаждания на ден за без пари, можеш да се сърдиш само на себе си.
Работила съм по празници и винаги плащат. Никога не съм чувала на някой да не са му платили. Това за мен е пълна лъжа. Законно регламентираните плащания могат да се изискват и по съдебен път. Ако някой с действаща фирма ти дължи пари е въпрос на време да си ги вземеш.
Кофти, конкретно за Съдърланд, са малките бюра и отстояние между колегите. Нагъчкват хората и се правят, че е ок. Местят хората на други локации, което за мен е дразнещо. Един от плюсове е локацията на фирмата и ако се опитат да ме пратят "у Хасково" - няма да стане.

Виждам, че има много хора за обявата само с английски. Техническите умения, които се изискват са елементарни за млад човек. Предвид това, че всеки втори говори английски, нормално е да се състезаваш с голям/огромен брой хора. Тогава е много вероятно да не ти предложат работа, само защото са харесали някой друг.
Тоест, ако си само с английски, трябва или да имаш як стаж в кол център или да ги смаеш с нещо. Тогава и заплатите са по-ниски, защото те могат да си изберат хора, които се продават евтино. Ако си с два езика е по-различно.
Почти винаги на интервютата има някой, който се прави на интересен... Просто не трябва да се приема лично. Човекът е нещастен и неосъществен в личния си живот и използва ситуацията да се надуе малко. Нищо повече.

Парите се договарят в началото. Ако не си поискаш, няма да ти дадат. А и как очакваш уважение, когато се продаваш за малко пари. Отношенията с хората са двустранни, простаци и идиоти има навсякъде.

Напоследък чувам, че във фирмата има позиции, разбира се за висококвалифицирани специалисти, със заплати от по чисти 4000-5000 лв. и нагоре, някой да има представа за това,защото мои близки се интересуват какви точно и какво се изисква?

Ако ви извикат за проекта GOOGLE давайте... не знам как е в амазон нито в спотифай нито макафии ... всичко се следи под зоркото око на чичко гуууугле и няма шуробаджинащини и избекярствания аз лично нямам от какво да се оплача .. менижърите са едни най-свестните и най отзивчивите които съм виждал .. а това не ми е първа работа в голям отворен офис :)

Пейрол-а е мега адекватен винаги превеждат заплати на датите посочени в договора ако се пада самата дада събота или неделя или в некфи 5 6 дена празници превеждат ги по рано да имате кинта за почивка/празник/иуккенд което за първи път виждам.