Sutherland Global Services /img/frontend/nomap.png"

Sutherland Global Services

Здравейте. Бихте ли ми казали с какво точно се занимава проекта Google? Какво представлява?

Това е най-ненормалното работно място в България. Като се започне от деградиралия персонал на портала до ниво мениджър.
Аз работих за проекта Google. Това беше най-ужасния ми опит в живота, като се започне от организацията чак до самия процес на работа. Долу горе се чувстваш като в карцер, трябва да си клокваш времето дори когато отиваш до тоалетна.
На нас ни беше казано че ще сме първите в нов проект , и ни беше казано на 3тия месец, а те са го знаели от началото. Започнали бяхме на почти двойно по-ниска заплата от всички останали преди нас , защото са искали да видят дали ще падне или не новия проект.
С течение на времето непрекъснато ти дават и нови и нови неща да правиш , които не са ти били част от това което си подписал и не се плаща за подобни неща, като те се приемат за благотворителност.
Мениджърите са най измислените хора там, които само Бог знае какво са правили за да са на подобна длъжност, вероятно са спечелили от лотарията. Очакват да си като предмет и да не казваш нищо ако не ти е ок, трябва да си като овца в стадо, след всички останали.
Това нещо да се почива на празник е някаква мечта, нещо почти нереално. Не стига това, ами се работи и уикендите , като почиваш или петък и понеделник или четвъртак и вторник.
Мястото където човек може да е най-висок performance за monthly stats, бива уволнен само защото е себе си , и това не се харесва на останалите хора, които може да слязат от дърветата и да излязат от пещерите някой ден.
Искам да кажа, ако човек не е на предела и адски адски много му трябва някаква работа, да не ходи в този 9ти кръг на ада.

Интересувам се относно проекта на компанията с ваканционните жилища - Homeway.
Интересен ли е, как е работата в него като натоварване, условия, екип, ръководител.
Разбрах, че се работи на смени, пълен работен ден.
Всичко, което споделите ще ми бъде от полза.
Благодаря.

1 точка

Досега никога не съм си позволявал да се изказвам негативно спрямо настоящ или бивш работодател, но политиката, която Съдърланд има, ме подтиква към това.
Започнах преди по-малко от 2 месеца и напускам скоро. Нещата са очеизбождащи: ръководителят на екипа на програмата е човек, на когото за нищо не му пука: адски тесногръда личност, която гледа само точки и запетаи /защото това са критериите за оценка!/, бие се в гърдите колко добър мениджър е, а в същото време е неспособен да сплотява хората в екипа и да работи "ЗА" хората, за да няма такова огромно текучество /4 човека за 3 месеца, правете си сметката, от повече от година екипът не е стабилен/, показва власт по доста особен начин чрез действия, явно показващи "кой коли и кой беси", никакви механизми за взимане на решения не са му отредени, защото всичко се спуска от Клиента. Този ръководител изпитва задоволство от това да му се козирува постоянно, лишен е от всякаква емпатия, за да може да усети настройката на служителите си и да им даде лично пространство, за да си свършат работата. Уж прави някакви компромиси с подчинените си, когато на някого му се налага да закъснее и прочие, но държанието е толкова неадекватно, че се чудиш дали разговаряш с робот или със живо същество.
Хубавото е, че хората в екипа са страхотни и непосредствени, и крайно вежливи и точни - те вършат цялата "мръсна" работа на този флегматичен ръководител, който дори осъзнава с година закъснение, че има определени изисквания по дадени процеси за спазване, които той е пропуснал! Просто е смешно и жалко! Всеки знае защо седи или си тръгва от това място, но по-безличен ръководител не съм виждал до този момент от жалките ми 10 години трудов стаж, и не мога да си представя да мога да се сработя с такъв човек, който не гради нещата по справедлив начин. Да не говорим, че отпуски трудно се дават, дори и на топ-пърформърите /!/, които заслужават най-много, а ръководителят си развява кончето както си знае: ако екипът ти е на дъното в тинята, и ти трябва да си там долу с него. Едни и същи правила се прилагат по различен начин, а същият този ръководител се бие в гърдите и гордо заявява, че "щом има правила, те трябва да се спазват от всички". Моля ? Лицемерно е. Жалко, че качествените хора трябва да понасят такова обидно отношение. Този ръководител е "изморен от живота" и е намерил едно много спокойно място, за да не прави кой знае какво. Дразнещо е.
А заплащането е ОК спрямо сложността на естеството на работата. Не всичко е пари, мили бъдещи служители. Препоръката ми е: бягайте по-далече от BPO организациите и не търпете тесногръдо поведение и неадекватност.

Някой може ли да даде мнение за следната позиция: Email Support for Spotify with German? Конкретно ме интересуват работната атмосфера и гъвкавостта на работното време - подходяща ли е за студенти, които държат да си посещават лекции и упражнения?

Можете ли да кажете за Airlines Services Specialist w/English evening/weekend каква заплата да очаквам при положение че съм работил на летище (check-in), и като екскурзовод, учил съм 1 година туризъм, 3 години английска филология и имам 2 години и половина опит в кол център. Мисля да искам 1600 нето, вие как мислите?

За всеки, който смята да кандидатства в техния Гугъл проект - недейте, освен ако не сте в крайна нужда и нямате избор (трябват ви парите). Подписвате един договор, след 2 месеца ви се казва, че ще правите това, това и това, което не влиза в договора. Висшия мениджмънт е на най-ниското ниво, което съм срещал. Израстването е нулево - трябва да израстнете 3-4 поста от агент, за да можете спокойно да обясните на бъдещия си работодател какво точно сте правили, без да се червите, че сте били квалифицирана секретарка, макар и "мениджър". Шуробаджанащината е на ниво, няма да израстнете, освен ако не спите, не пиете или не сте близки с определени селски пенюги, които са във фирмата от бая години.
За капак - като решите да напуснете, не можете да разчитате на коректност. Бавят плащанията на напускащи/напуснали служители, злословят по ваш адрес пред бъдещи ваши работодатели.

Всичко горе е от личен опит; който иска, да вярва. Моят съвет - НЕ ЗАПОЧВАЙТЕ В ГУГЪЛ ПРОЕКТА ИМ, освен ако не ви грози опасност да няма какво да ядете. Не давайте някакви селски некомпетентни пенюги да ви определят бъдещето. Цигания е.

Здравейте, аз също се надявам някой да даде мнение за позицията- Airline Reservation Specialist With English Language :)Благодаря Ви предварително!

Да драсна и аз някой ред за бъдещите кандидат-работници.
Прекарах шест месеца (08.15-02.16) в тази фирма, в отдела "Амазон" и по-точно в Софийската му част. През повечето време бях телефонист.
Началното обучение бе на добро ниво. Kакто заради компетентния лектор, така и заради по-старшите колеги, които помагаха на нас, новаците.
Обучението и услужливите колеги позволиха бърза адаптация с работата. С това се изчерпват добрите думи.

Прочетох другите коментари и само мога да се съглася с коментара на колежката от 12.01.
В преговорите ми за продължаване на договора след шестия месец господинът Илиян не ме нарече число, но пък ми отправи един "комплимент". "Ти си добър пърформър, ти си добър ресурс. Ти си много добър ресурс."
Тука искам да обясня следното за тия, които са объркани.
Няма такова нещо като "човешки ресурси". Н. Я. М. А. Има човешки личности.
Ресурси са въздухът, водата, енергията, дървесината, рудата... Човеците не са ресурси!
Човеците не се раздробяват, не се натрошават, човеците не се флотират, не се излужват, не се валцуват,... безропотно и без възражение, по нечие желание и усмотрение.
Тая хилядолетна крива амбиция - едните да бъдат ресурси за другите, в случая с тази фирма е възприета от господата елегантно костюмирани рочестърски тумбаци, дето ни ги прожектираха на филмче.
Тия същите, макар да не поназнайват и бъклица от немската реч и да не шпрехат може би хич, въпреки това прибират парсата на нашия труд за своите високотехнологични посреднически услуги. Това им е "бизнес моделът"…, така да се каже. С всяко ваше мейлче, чатче или обаждане лекичко си подсигуряват родата за поколения напред. Отказва се информация за големината на дела на фирмата-посредник с аргумента "не е твоя работа", което ще рече, че може би става дума за лъвски пай.
Та господата във филмчето със свръхзагрижени лица ни афишираха ценностите на корпорацията им "Sutherland", сред които ПОЧТЕНОСТТА и ХОРАТА.
Сякаш всичкото, дето го цедят от нашата младост, не се озовава у техните банкови конта, не е в името на техния рахатлък, а раздава се може би на людете в нужда. Алабализми…
На презокеанските охолници тукашните протежета и копои, по случайност сънароднически, прилагат корпоративния маниер с размах. И те мислят човеку баш доброто. Хуманисти от класа, не падат по-долу от господарите си.
Човеците били ценност, а ги редят на опашка в нахално затегнатия табелков режим, когато искат да си отдъхнат. Пишат в офертата с болдван шрифт "бонус след третия месец", после разправят "то е по наше усмотрение" - и клъцнаха на нашата група премията за половината ноември. Служителката им, с която си стиснахме ръцете за договора, говореше за ваучери към 15-то число. Януари бяха на 26-то. Като потърсихме обяснение, "Вие в какво качество звъните, не е Ваша работа". Почтеността беше само паролка на фирменото парти, щото дадената дума няма никаква стойност. Макаронено-картофено деликатесно меню малко и за бачовците Велоди, Йаин и Райт, а?
За закъснения питат „кога ще отработваш“. За оставания след работно време от същия и по-голям порядък си правят пас. Нито ги изплащат, нито може друг ден да тръгнеш по-рано. Като звънне някой нахъсан човек две минути преди края на смяната, а има заплетен проблем с дъъъ(ъ)лга предистория и трябва 10-15 мин. разговор, няма мърдане… Имаше някакви неадекватни обяснения от типа, че „с повече умение няма да ти се налага да оставаш“, „мога да ти засичам ходенията до тоалетна“ и прочие казармщини… Тая лека девиация на работното време в полза на корпорацията и нейния предприемачески дух предполагам важи и за колегите, които са на чат.
Та… хората са ценност, но това може би важи по-конкретно за хората в костюми. Хората с дънките не са май чак баш хич ценност.
Въпросният менажерин, с когото преговарях, няма задръжки и след 6-те месеца изпитателен срок да отпраща хора "от утре" без да предизвестява или обезщетява. За тази си цел той разполагал с арсенал от формални "пет различни причини" (цитат от малката стаичка). Аз не стигнах дотам, но от думите му разбрах колко "постоянен" става договoрът след края на шестия месец. Предизвестия или обезщетения се дължат според менажера и след шестия месец само от наемния работник, не и от фирмата. Т.е. двойният аршин от изпитателния срок се запазва и след това. Вярно, че това е против трудовия закон, но както знаем от поезията и още повече от прозаичния живот, отношенията се направляват от друг един закон, известен нам като Робския закон на жълтия метал!
Болезненият опит показва, че този Закон е истинската Конституция на всяка държава и който друг закон, в която и алинейка по една случайност да му противоречи, става много често невалиден в тая си част. Който счете това за преувеличение в моя афект и поклати глава, оставям да трупа опит. И аз преди клатех глава…
На хората, които заради коварната икономическа принуда, щат, не щат, почват или остават в тая фирма, желая воля и кураж. Ако стиснете пръстите в юмрук и заформите един синдикат, на висшестоящите кариеристи гласовете ще се изместят с доста херцове нагоре, бас хващам! И ще почнат писукайки да ви изпълняват това или онова сега наглед уж невъзможно искане. Това, щото сте мнозинството и щото паразитът не може без гостоприемника.

Докато не стане това, ще се запази настоящото положение с тихи беседи и поучения в малката стаичка. И който си мисли "то и днеска не съм аз", когато дойде неговият ред, ще се оглежда напразно.
Затова...
ДЪРЗОСТ и ДОБЛЕСТ!

Някой може ли да сподели какви са условията в Network екипите - тип на работа, възможности за развитие и обучение, натоварване, мнение за мениджмънта?

Благодаря ви!