Sutherland Global Services /img/frontend/nomap.png"

Sutherland Global Services

Здравейте,много бих се радвала ,ако някой от настоящите служители на фирмата сподели ,дали английския език е задължително условие за кандидатстване за работа в немско - говорящите проекти,тъй като владея само немски език?

До коминтара относно Ева Шейтанова на 26.03.17 този коментар е написан от доста завиждащ служител защото всичко това е пълна измислица настоящ служител съм и мога на кратко да кажа че нашият тийм лидер Ева е една много професионална и мотивирана жена никога не съм чул някой да бъде нагрубен или да се скара на някой напротив тази жена ни мотивира към нашите цели и е много колективна винаги усмихната и винаги ще ти помогне когато имаш нужда както и останалите тийм мениджъри затова няма смисъл да лъжете хората и да градят фалшиво мнение за този човек стига завист никой не ви държи на сила знаете го а относно за фирмата мога да кажа че всичко е много коректно и точно не се влияйте по коментарите опитайте и се уверете сами както аз направих и грам не съжалявам Това е от мен и повтарям стига злоба гледайте малко реално на нещата.

Пиша по повод опита ми със Съфърланд и това негативно мнение не е на база,че не ме взеха на работа.Просто се опитвам да бъда обективен.

Няколко факти:
1.Работих си съпорт в друга фирма и ми звънят от Съфърланд през 2015 , някъв нов проект и ми говорят техните индийско-български измекярски HR човешки глупости.Викам,кой проект , те-Cisco.Хмм,странно,този проект маи е от доста по-рано.
2.Извод - типично в техен стил , лъжат и мажат,човешките ресурси са им компот.

3. След време кандидаствам за technical support.След 1 месец ми звъннят за съвсем друга позиция ,за която нямам никакъв опит.Викам им , аз не съм работил никога това, те,елате на интервю.Отивам на интервю,имаше трима човека,една от HR,някъв дебел чичко с един Iphone и поне 25 % bodyfat,който постоянно си гледаше телефона,което е супер професионално , и един човек от проекта.Не ми тестваха езиците,което ми се стори странно.Мене ми беше ясно,че нямам нужните познания и че няма да ме вземат ,така и стана.

4.Изводи-опитват се да се възползват максимално от хората и гледат да ги ескплоатират.Нямат никва логика и тактичност.Опитват се да сплашат хора

Не работя в BPO вече и никога не бих искал да кандидаствам при тези измекяри.Само ще кажа,че всичко се връща.

Желаям им неуспех wholeheartedly :).

Пиша този коментар като вече бивш служител на фирма Sutherland.

В началото всичко започва хубажо, обещания много, надежди, прекрасно, като в училище по време на training.

С течение на времето се оказва, че това е поредната чуждестранна фирма, обляна в българския мениджмънт. Това не са Мениджъри, които зная как да ръковядат екип, камоли да го мотивирът, за да си вършиш работата.

Лицемерието е на ниво, играе е се по преференции, ако не си им угоден те набелязават и се започва една пасивна игра срещу теб. Когато говориш с Човешки ресурси, те отричат и по никакъв начин не могат да помогнат.

Ако искащ да се развиваш и да те повишават, трябва да си близък с мениджърите, да им се подмазваш, да играеш на тяхната музика и чак тогава евнтуално можеш да очакваш повишение.

А ако имаш мнение и се опитваш да го отстоиш, никой не те чува и гледат как да ти подлеят вода.

Хора, които са с лоши резултати се толерират, тъй като са любимци или роднини на някого, а всички останали са под ножа.

Много съм разочарован от фирмата, поведението и наглото лицемерничене в очите!

Един семпъл кол център, напудрен и украсен на интервюто за работа и накрая като си теглиш чертата виждат, че даваш много повече, от колкото си получил.

За съжаление не прочетох никакви коментари преди да започна, но го разбрах по трудния начин!

НЕ КАНДИДАТСТВАЙТЕ!!!

В обявата им за работа във Варна пише, че поддържат една от водещите световноизвестни онлайн платформи за пазаруване.Някой ще сподели ли коя е тя и какво точно е естеството на работа?

Като бивш служител в офиса в Бургас мога единствено да потвърдя отрицателните коментари: некомпетентни тийм лидери и тотална експлоатация над служителите.
Заплащането е добро, но на каква цена???
Стресът е огромен, а мениджърите явно са обучени да дават единствено негативен feedback, което само може да доведе до демотивация на служителя.
Отпуск можеш да заявиш до 5 дена и то през студените месеци.
За получаване на бонус критериите са непостижими. Смените би трябвало да са на ротационен принцип, но уви, може да караш само нощна седмици наред и да не почиваш нито един уикенд.
И това са само една малка част от кошмарите в тази фирма. В началото те оплитат като в паяжина с обещания, които после не изпълняват. С една дума: голямо разочарование.

До последния коментар - Concetrix!!! коментарите по-долу изрично казват да не се започва в Съдерленд и е така!! Не са написани случайно

Имам нужда от отговор на въпроса : Sutherland или Concentrix ?
От Concentrix вече съм удобрена и трябва да им дам отговор до утре. От Sutherland чакам отговор до понеделник...
Като цяло везните ми клонят съм Sutherland , много харесах мениджърката за проекта (на италианския екип),локацията, проекта и обучението (като период и методика, така както ми го представиха...).
Моля ви за мнение, тъй като съм в България от няколко месеца и не съм запозната много много с пазара на труда тук. Търся си сериозна и дългосрочна работа, с която да си упражнявам езика. ..
Благодаря ви предварително :)))

Интересувам се от позицията Email Customer Support Specialist for Spotify with Italian. Имам няколко въпроса относно нея:
1.Какво е езиковото ниво, което се иска за работа към този проект? През какви етапи преминава писменото интервю, има ли и устно такова?
2.В какъв часови диапазон са смените, на които се работи?
3.Какво заплащане (максимум) би трябвало да "изисквам" на интервюто, в случай че писмените ми италиански и английски са fluent? (за 8 часов раб.ден)
Благодаря

Аз работя в италианския проект в Бургас. Много хубава фирма, работа, условия и всичко... и ужасен тийм лидер. Казва се Ева Шейтанова арогантна, не можеш да я попиташ нищо, постоянно ни плаши с уволнение, държи се истерично, не ни дава никаква информация, крещи ежедневно, отвратително момиче. Жалко че Съдърланд позволява това да си случва.