Sutherland Global Services /img/frontend/nomap.png"

Sutherland Global Services

Здравйте!
Може ли някой да напише 1-2 реда за ситуацията във фирмата за клон - Варна?
Иска ми се да опитам да работя за тази фирма, понеже владея немски, а сегашната ми работа не ме удовлетворява.

Големи мрънкачи, голямо чудо. Това не е наред, онова не е наред. Отпуски нямало, ваучери нямало, бонуси нямало. HRите били такива, мениджърите били онакива, колегите пък не знам си какво. Хора - осъзнайте се! В този сайт се бълва само лошото, за всички компании, до една! Ако беше толкова зле, щеше ли да се разрастват компаниите толкова? Има си правила, които се спазват, има си работа, която трябва да свършим. Аз работя почти втора година в един от проектите. И мен ме дразнят като хората си взимат фалшиви болнични и закъсняват. Започнах работа без грам стаж, директно от училище и заплатата ми е супер. Уча си и си напасвам графиците с колегите, ако нещо не ме устройва. Поддържам си нивото на езиците. Скоро един колега го повишиха и си е заслужено. Та и развитие има.Преди да дойда тук бях в Телъс и тук е много по-добре. На интервюто разбрах, че се почива по график, после ми казаха и за бонусите. Да чукна на дърво всичко е коректно и с колегите сме близки. И си взимам и бонусите всеки месец между 90 и 100 процента. Свежо е и динамика, екшън и бързо минава работният ден.

Здравйте!
Може ли някой да напише 1-2 реда за ситуацията във фирмата за клон - Варна?

Някой има ли представа каква е заплатата за Talent Acquisitor? Благодаря! :)

Започнах работа в тази компания с голям позитивизъм, но няколко месеца по-късно се оказа че е голяма помия тук.
Когато се съгласих да работя на смени не знаех че ще бъда ощетявана всяка седмица за сметка на колегите, които работят отдавна тук. Редовно се работи събота и неделя, а те почиват тогава, и това не е всичко почивните ви дни редовно са разделени за да не можете да усетите никаква почивка. Смените на работа са убийствени за сметка за здравето и социалния ви живот. Работите от 8,9,10 и т.н. от 4 следобяд включително. ,,Най-готино" е като бачкате 3 седмици от 16-1 и после една седмица от 8-17, никаква логика при изготвянето на графика разбира се. Редовно работите 6 дни в седмицата и после почивате 1 ден, след което пак сте на работа 5 дни и почивате 3 дни да кажем. И след определено време забелязвате как вие и всичко новопостъпили само работите на такива смени, а богопомазаните са с нормален работен график от понеделник до петък и почиват събота и неделя. Освен всичко най-много работа има точно уикендите. Ами честито! Не стига че рОботите само събота и неделя, но и рОботите и най-много. Накрая на месеца взимат повече от вас и наистина колеги постъпили по едно и също време са с разлика в заплатите от около 300 лева при положение че са назначени на една и съща длъжност и със едни и същи компетенции. Хубаво е че има такива места, на които работниците да споделят такава информация.
Освен това, когато започвах работа изрично попитах за така наречената бонусна система и социален пакет дали се получава всеки месец и какви са изискванията, за да получите тези 220 лева бонус, 60 лева ваучери за храна и 60 лева за транспортни разходи. Казаха ми че се получават всеки месец. Ами, оказа се че не е точно така.... Смешниците Su**erland са си измили ръцете, като отделно от трудовия ви договор са ги описали, така че вие да не можете да имате претенции за тях. И това не е всичко, когато ви извикат да ви обяснят за въпросният бонус ще разберете че той е съставен от %. Присъствие, отношение към колегите, спазване на вътрешния ред и други подобни, всичко до тук изброено по 5%, 20% допуснати грешки за месеца, 45% сървиз левъл ще ви кажат също че ако боледувате повече от 2 дни в месеца няма никакъв бонус за вас. И тези които ползват отпуска повече от 5 дни в месеца също им взимат бонуса. Съвет към всички боледуващи ...недейте да си позволявате да боледувате ИЗОБЩО! Защото противно на очакванията няма да ви вземат само 45% от бонуса както би си помислил всеки здравомислещ човек в случая, а целият бонус. Независимо, че останалите дни от месеца не сте закъснявали, нямате грешки, и всичко останало ви е ок, за тях това няма никакво значение. И понеже пак да кажа,не можете да им предизвикате проверка в Главна инспекция по труда, точно заради това че бонуса не е описан в трудовия договор не можете да им кажете копче. До тук не мисля че звучи добре. Освен че ви взимат бонуса, който първоначално ми обясниха че ще взимам на 100% ви взимат и от ваучерите. Както беше казал един колега малко по-долу ....когато боледувате вие нямате нужда от храна.

Сега малко инфо за отпуските. Отпуски декември и януари не се дават! РОботи се по празниците и понеже има адски много работа не дават отпуска на никой! Това също ще го разберете доста по-късно. За летните отпуски може по 5 дни на месец иначе няма бонус за вас. И защо изобщо да искате да си почивате!? Трябва да сте им на разположение 24/7... и така бие мислите че ще взимате "голяма" заплата 1300-1500 лева със ваучери, бонуси обаче се оказва че компанията търси начин да си взима обещаното предварително.

Най-скапаната компания в която съм работила, компания, която само ми изгуби времето, което е най-ценният ресурс в днешно време.

П.С. Потвърждавам че всичко написано е 10000% истина, включително и написаното от колегите преди мен. Ако изобщо въпреки всичко прочетено мислите да започвате работа тук си договорете максимално висока заплата и на другото не разчитайте. Аз лично очаквам, всеки момент да ни спрат т.н. социален пакет, защото фирмата няма финансова възможност. Политиката на фирмата е тотално дестимулираща работниците и не виждам в скоро време начин това да се промени. Съжалявам,че преди да започна работа тук някой не беше описал така подробно нещата, за да не се подлъгвам и аз.

Работя в една друга фирма с немски и се оглеждам за работа. След прочетеното тук вече нямам желание да кандидатствам в Садърланд. Много е тъжно, че в България не идват нормални фирми, а само фирми като Садърланд. Но от друга страна какво може да се очаква от индийци?
Един съвет от мен. Ако всичко, за което е писано тук е вярно, оплачете се в инспекцията по труда. Повярвайте ми, има ефект. Според моя личен опит няма смисъл да си губите времето с работодателя, защото ще ви обещаят да оправят нещата и това ще се точи с месеци и години и накрая ще ви кажат :''ами не ви държим насила". Директно пишете в инспекцията по труда и описвате ситуацията. Сигналът може и да е анонимен. При нас също ставаха най-различни перверзии, но в един прекрасен ден са ни дошли на проверка и оттогава нещата са се променили.

И тук е същата помия,ако не и по-голяма!!Ако имаш друг вариант те съветвам да се спреш на него.

Здравейте. Работя в Сайтел Варна и не ми харесва. Искам да пробвам в Садърланд, но ми е страх да не се забъркам в още по-големи лайна. Как е там в сравнение със Сайтел?

АВе аре не лъжете .. ИМА ЗНАЧЕНИЕ В КОЙ ПРОЕКТ СИ И В КОЙ ПОД ЕКИП СИ ... за гуугле проекта нещата станаха шурабаджинащина около 70% от проекта все още има готяни гиййк чудаци дет са там заради проекта и техническия аспект и именно работата с Google продукти.

АМазаон то там се знае от оно време че е военно положение под карантина с испански грип.

За заплата и превеждане са точни и спазват закона ... правят грешки тук там отврме на време но грешките си ги поправяти и ти изплащат всичко как си трябва ... Туй ся че и в Гууглето назначиха некфи 20 годишни нуубове в живота си оказва последствията и си губят позиции пред гуугле мениджмънтъ .. дет един вика има потенцял за мениджмънт ама ко не си на хараби и по барове с КюЕйтътъ И мениджмънтъъъ нема те повишът ... особено ако имаш критично мислене им покажеш как могат да работят нещата .. тия направо насриат от страх за местата си за туй винаги наемат некфи дет ще ги следват сляпо. Абе бозена работа... менидмънтъ и при гууглето се смени кат носни кърпчки за кратко време и некфи склад мениджъри решили че може даа меринджействат подобен технически проект. ХОРА тия не зняят разлики фундаментални за съвъри и мйяйли и тям подобни направо стъм стоял с отворена уста и мълчаливо се питам da fuq ima doing here ? !??! ?! говорят се некфи миичинги .. нареждат се кат теттриси некфи екслски таблици .. важното там да свети в зелено клетката и стреклата да сочи нагоре ... абе смех са ми .... създават среда можещите да им трепят авторитета ... после що хората напускали ...