Sutherland Global Services /img/frontend/nomap.png"

Sutherland Global Services

Изчетох доста мнения, повечето от които негативни, но постнати миналата година.
Може пък сега да е по-различно......знам ли
Интересувам се от Гугъл проекта.
Би ли могъл някой да даде малко повече информация?

Делян Колев вече не е част от Съдърланд.

Пишете на [email protected], за да поискате обратна връзка.

Поздрави

Здравейте,някой може ли да ми каже нещо повече за служителя в HR отдела Делян Колев. Имах разговор с него за една свободна позиция, но така й не получих обратна връзка.

HR отделът е некомпетентен. Съжалявам, че не прочетох по-рано мненията. Напразно си изгубих времето с тази фирма.......

Всички кандидати за работа - четете мненията във форума внимателно. Като ресурс на Sutherland Global Services ще разберете, че е по-добре без опит, отколкото с такъв.

Едно огромно разочарование след година в тази компания. Целият работен ден се състои в стрес между крайни клиенти и мениджъри, кои пишат ''наща'', вместо ''нашата''.
Това място е ужасно побългарено и това демотивира всички колеги. Има заформен кръг от натегачи, които се хилят по цял ден и са достигнали щастието на леката работа.
На останалите роби се държи сметка за всяко действие. Дори робът да се справя по-добре качествено и количествено от натегачът, той бива постоянно наблюдаван, ревизиран и подлаган на малки забележчици. През икипа преминаха доста интелигентни колеги, които наускаха сами или бяха отстранявани с някаква измислена причина. Текучеството е огромно, като за сметка на адекватни хора, помолени да разпишат по взаимно съгласие, се назначават нови без никакво обучение. Това са ествествено хора, близки на някой от натегачите, след чието назначаване се полагат 500 евро, които ходатайстващите да си поделят. Съдбата на новия също не е сигурна: 6 месеца и 1 ден-КЛАСИКА. Кога ли някой ще сезира институциите?!
Ако сте чувствителна и природно интелигентна натура, неприемаща несправедливостта и пошлостта, не започвайте работа в подобен тип компании, освен ако някой специално не ви е разяснил колко е приятно там. Ако пък сте нагъл и безочлив, заповядайте, това е вашето място. Ще прогресирате. Всички настоящи мениджъри са живо доказателство за това!

Казвам се Елза Младенова и работя във същата фирма.Не съм съгласна с писанията на Михаил.Отношението на работодателя Малин Иванов към подчинените му е меко казано чудесно и до този момент не е казал на никого от нас нещо грубо и никога не се е случвало да ощети негов работник откъм заплащане напротив имало е моменти когато е помагал на подчинените си в трудни моменти и е влизал в положението им.Михаил дойде при нас без опит за каквото и да е и дълго време се съобразявахме с това и му прощавахме всякакви елементарни грешки.Самия работодател все казваше дайте му шанс ще се научи.Почти със започването му на работа лично аз му дадох 150 лева авансово,които Малин Иванов ми беше оставил за него за да си направи рождения ден.За благодарност същото това момче взе оборота за няколко дни и си тръгна,а когато му се обадиха да го попитам какво става той най нагло едва ли не каза че какво токова.Да след доста разговори донесе парите не всички беше поизхарчил от тях и беше помолен да си тръгне.Не разбирам защо обвинява някого за собственото си невежество и некадърност и не потърси причината у себе си и вместо да наведе глава че на тези години не се е научил да работи и да смята и за по лесно е решил да открадне а е тръгнал да обвинява човека дал му шанс да стане човек

Вярно ли е, че владеещите скандинавски езици взимат от 3000лв. нагоре?

Започвам с едно уточнение - Sutherland е чиста проба кол център. Независимо за кой акаунт работите. Кол център, собственост на индуси.
И още нещо - има голяма разлика дали работите по технически проект - Cisco, Blackboard, Veritas, където се изискват солидни технически познания - или по стандартен проект - Amazon, Spotify, където единственото изискване е да владеете що-годе добре един чужд език.
ПЛЮСОВЕ: Високо заплащане, особено за техническите проекти, множество социални придобивки. В това отношение Sutherland е доста по-напред от всички останали, дори HP и IBM. Освен ваучери на стойност 60 лева получавате и gift карта, която се зарежда ежемесечно също с 60 лева. Допълнително здравно осигуряване с приличен пакет, 200 лева за зъболекарски услуги. Работното време се спазва.
МИНУСИ: Както вече казах, това си е кол център с всички произтичащи от това простотии. Примерно не можеш да си взимаш телефона в залата, ежедневно гавазите обикалят и записват. Не че нещо следва от това. Целта е да затвориш максимален брой кейсове, за да си хванеш таргета и евентуално да вземеш допълнителен бонус. По цял ден си със слушалките на главата и говориш с ядосани клиенти или им пишеш в чата и по e-mail. Някои акаунти изискват работа на нощни смени или "криви" часове от рода на 12:00 - 21:00 или 16:00 - 01:00. Огромен натиск от шефовете да затваряш кейсове наред, дори проблемът на клиента да не е решен. Супервайзорите/тим лидерите особено в техническите акаунти нямат никакво понятие от материята.
Възможност за развитие - минимална. Най-много тим лидер или SME, с което заплатата се повишава незначително, но отговорностите скачат.
Възможност за допълнителна квалификация - нулева, освен ако не сте в технически проект.
Колеги - повечето са доста млади и гледат на работата през пръсти, защото отлично съзнават, че са на въпросната позиция за кратко. Текучеството е огромно.
Работна среда - общо взето кофти. Стандартни офис кюбикъли, доста тесни и нагъчкани, високо ниво на шум. Офисите са на централни локации, което прави паркирането ежедневен кошмар, особено в Сердика център.
Като цяло бих казал, че е Sutherland e ОК за млади хора, които са още в университета или в началото на кариерата си и търсят работа с прилично заплащане. Работата обаче в никакъв случай не е с дългосрочна перспектива, натоварането е жестоко и след максимум 2-3 години човек просто изпушва. Хората с опит и над 30 години - по-добре стойте далеч.

Никога не губете времето си в тази фирма! Стресът и нервите, които преминават през теб и оставят последствия не ги пожелавам дори на враговете си... Неопитни и слабо интелигентни ръководители, които не спират да се усмихват глупаво и да ти промиват мозъка, колко трябва да си щастлив, че се намираш там. Сектата Съдърланд, която те изцежда до капка, иска да си безмълвен, без мнение, глупав и жалък. От теб се очаква да бъдеш робот, а не човек.
Достатъчно дълго изкарах в тази фирма, в Бургас. Заплащането е нормално, не обаче супер добро, защото това е индивидуално определящо се понятие.
Нито един от моите колеги не остана във фирмата, затова се търсят постоянно нови хора. Хората, които най-много работеха и носеха големите бонуси за фирмата напуснаха почти по едно и също време. А онези лицемерни „ръководители“ дори не реагираха, само продължаваха да вирят носове и да си мислят колко са велики. Менажери, супервайзори,смита, всички са от онзи тип хора - нещастници, които дори не са запознати със същността на работата, а гледат тъпо и те питат „как така не си покриваш резултатите“. Има десетина показатели, които трябва да покриеш, за да стигнеш до бонус, който така и така може да не ти дадат, защото е “по лично усмотрение“. Единственото добро нещо беше, че колегите ти са там, макар че и с тях нямаш време две думи да си кажеш.
Живота ти се превръща в часовников механизъм. Натискаш стола и се взираш в компютъра, слушалките гърмят в ушите ти, а клиентите недоволни ти крещят. В същото време супевайзора ти крещи още по ужасяващо. Почивката ти е определена само ако успееш да получиш табелка. 15 минути минават тичайки из коридорите, за да се измъкнеш на въздух и компютъра ти изброява секундите. Ако закъснееш 1 минута пак ти се крещи, следват наказания, предупреждения... Ужаса е голям. А да не говорим за отпуската, която никога не можеш да си вземеш...
Мили хора, ако яко сте я закъсали поработете там, но внимавайте,защото за да напуснеш има 2 месеца предизвестие, а за спасение няма. С пускането на предизвестие онези ти вгорчават живота.
Диктатурата на тази „СЕКТА“ от мазни началници никой не е издържал дълго.
Не работете там хора!!!