ОМК / Обединена Млечна Компания /img/frontend/nomap.png"

ОМК / Обединена Млечна Компания

Първо, преди да започна искам да дам съвет на коментиращите - моля, отбелязвайте мястото, за което пишете и сте работили. Компанията е голяма и имат складове в различни градове. До колкото знам: София, Пловдив, Стара Загора и т.н., за да се знае ако сте недоволни или доволни от някого поне за кой град става въпрос, съответно за колеги, условия на труд, заплата, началници. Тъй като в различните градове най-малко заплатите са различни. Това го казвам от личен опит.Та, така. Аз ще пиша за "Склад Готова Продукция" - гр. София.Проведохме едно онлайн интервю. В последствие и едно на живо. Одобриха ме, въпреки, че и аз приех, но с резерви, както се казва. Беше ми обяснено, че се сменя целият екип, иска да се работи с изцяло нови хора. Приех на позиция "Началник-Смяна" в "Склад Готова Продукция", гр. София. Нека да започна от там, че ми беше обещано две седмици обучителен период. Е, той беше само 3 дни и после ме оставиха сам. Сами се досещате на един нов човек колко непознат е процеса на работа в нова фирма. И въпросите, които изникваха в процеса ми на работа идваха един след друг, тъй като не ми беше обяснено в много ситуации какво да правя или как се реагира. Много лошо впечатление ми направи това. Както и да е - минало. След това последва "обучение", което не беше точно обучение, а забележки от сорта на "Това не се прави така." , "Онова защо си го направил иначе?", "Следи си работниците, не ги оставяй така!". Започнаха да ми минават мисли за хората на по-високата позиция от мен. Позаинтересувах се и какво се оказа. Двама любовници от предишна работа. Момчето - на 30 години Светлин Гълъбов, който вече е "Началник-Склад" бил изгонен от фирма "Нестле", заради системни кражби. Е, не само той. Целият им колектив (по-нататък ще стане по-интригуващо). Та, вече т.нар. "Началник-Склад" докарва любовницата си, по няколко причини (ще ви дам обяснения и за нея). Двамата си казват с постъпването си, че "ще оправят този склад", каквото и да значи това. Започва да се вдига напрежение между тях и работници. Сега, в последствие започнах да се чудя как така е избран такъв човек за "Началник Склад". Оказа се, че Светлин Гълъбов е излъгал в CV-то си, че вече има опит на такава позиция, която всъщност няма. Най ми е чудно как се наема такъв човек - без доказан опит, със средно образование да управлява цял един склад. С над 20 подчинени. Та, нали до вчера и той е бил общ работник? Видимо неуверен и с типично първосигнално мислене цялата фирма вижда, че човека не е за тази позиция. Може би професионалистите от Пловдив, които са го наели и в частност Рая Лепоева може тя да даде професионален отговор?!? В който ще ме остави без думи??? За неговата подвластничка - Дарина Календерова не мога да кажа дали е била в кюпа с изгонените от "Нестле", но хора - стойте далече от нея. Ще се опитам да опиша този тип жена, за да сте наясно къде отивате: Още с влизането се започва: "Оооффф! Каква е тази кочина?" , "Защо стоиш тук? Имаш един куп задачи да свършиш!", "Гледай си работниците!", "Защо този документ ми е на бюрото?" (въпреки, че тя е отговорна за него). Та, на кратко - ще имате едни психо-ненужни атаки от човек, който без опит, без образование му предоставят висока позиция и той вече се вижда над Господ. Тук, може би само малка част от четящите ще ме разберат, но ако дадеш на прост човек власт - бягай на далеч! Изключително грозна картинка. Тровене на нерви всеки ден. Жената дори не знае как се прави график - и там ще ви изтровят нервите. От втора смяна ви слага първа. Ако имаш 19 изработени дни, често се случва да ти изплатят 18 дни. И то защото тя не ти върши работата нормално. Не качествено, а нормално. Сега... назначиха трети човек - пак "Началник-Смяна", техен бивш колега... от "Нестле", пак общ работник момчето... няма лошо, но така да назначаваш свой хора каква чест ти прави, Светлине?Но най-съществения ми въпрос е един: ако общият работник е със средно, началник смяната е със средно и без опит, ако Началник Склада е със средно и без опит... вие изобщо виждате ли, ръководството от Пловдив цялата картинка?Няма на планетата Земя една нормално функционираща фирма дето от най-ниският работник до най-високият да са само със средно образование! До къде ще води това? Това е смешно, жалко и смехотворно!!!! Фирмата е жалка! Управлението е жалко и смешно!А искате ли да знаете какви хора се гонят от фирмата? Гонят се хора, които са уверени в себе си, не дават да ги мачкат психически, не се съгласяват със всяка една нова "заповед" и изключително голям и богат професионален опит. Значи ако сте със средно и сте били преди това "Шофьор в Тейк-а-уей", вие имате изключително голям шанс да ви наемат за позицията "Началник-Смяна"! Такава деградация не сте виждали в нито една фирма, колкото и коментари да има в този сайт - тази фирма и в частност склада в София са върха!А от Пловдив ... ох... от централата в Пловдив ги подкрепят на пълна сила. Вие си направете сметка за какъв извор на IQ ще се сблъскате.Малко за работата - работи се две смени - първа и втора. Отговорен си почти за всичко, което не е проблем. Проблем е, че ежемесечно ти се възлагат нови задачи и отговорности за същите пари - какво да кажа ... Байганьовска тарикатщина. Заплатата е 1 600 лева чисто. Към тях ви дават 50 лв. пътни/месец, бонус до 300 лева на месец, ваучери за храна 200 лева на месец. Може би ще стигнете и 2060 лева чисто. Като напуснеш не може да ти преведат парите по карта, а ти създават неудобството да ходиш и да ти ги дадат на ръка. Представяте ли си? Има хора, които след като напуснат отиват чужбина, започват нова работа и те умниците, те карат да ходиш, да отделиш време и нерви, за да ти ги дадат на ръка. Не могло по банков път! В кой век живеем? Идиоти, малоумници, тъпири! Трудовата ти книжка трябва да им е изпратиш в Пловдив, за да ти я оформят - в София не могло. Сигурно трябва да напиша втори пост за тази жалка и неудачна фирма. И ще го направя много скоро.
И ЗА НАКРАЯ: ОСИГУРОВКИТЕ ВИ СА НА 850 ЛЕВА!
Дерзайте.

Май е време Бай Ганьо, пардон ( Т…о) да си ходи.
Този старозагорски селянин не може да ръководи друго, освен стадо овце, за каквото смята хората около себе си, да де, някои са такива, но не всички. Важното е, че Ганьо се смята за велик мениджър и оратор, по цял ден дрънка глупости и се чуди как да остане на кораба, а той бавно и сигурно потъва и текучеството е показателно, едва ли има позиция, за която да не са търсили хора, остана само неговата……

Тази компания е пропаст, падаш и падаш и падаш без да знаеш къде ще се убиеш, но това задължително рано или късно става. Пълен хаос, отдавна самозабравил се мениджмънт, 90% от служителите си търсят работа, от останалите нищо не става

За 2 път ме викат на интервю в Стара загора, Мениджъра е някаква елена Илиева от Пловдив, а В СТАРА ЗАГОРА СТАНИМИР СТОЕВ води интервютата заплатата е 1100 1200 лева тия бонуси са 2 годината 1 път коледа и великден ,камионите или по скоро бусовете са катастрофа !! сам товариш и разтоварваш,а казаха ти не товариш ,а само караш и на адреса сваляш стоката !! ПЪЛЕН ТАШАК А ИЗИСКВАНИЯТА СА 9 КРИТЕРИЯ .

Заплащането е колкото да не умреш от глад, но за сметка на това, изискванията са в космоса.
Фирмата се управлява от няколко човека, които смятат, че света се върти около тях.
Атмосферата е зле навсякъде, всеки гледа да се спасява както може. Ако си шофьор или супервайзер, трябва да си хващаш таргетите, иначе ще си без пари цял месец.
Като се погледнат обявите и става ясно как са нещата в компанията.

Посредствена фирма с още по посредствен мениджмънт, който се интересува единствено от собственото си благополучие.

Не е лоша фирмата за нашите стандарти. Някога работех там после се преместих другъде но условията са си пак същите, няма голяма разлика тук - там или където и да е в БГ . Като цяло в България е така трябва да бачкаш 40 години, да плащаш осигуровки, и накрая ако доживееш до 67г. ти дават пенсия колкото да имаш за храна и лекарства.
Ето защо преди 3 години реших да напрявя нещо с оглед на моето бъдеще, като започнах всеки месец да отделям малък процент от скромната се заплата и депозирам в Bitcoin тъй като цената на тази валута откакто е създадена винаги върви на горе. Идеята ми беше че някой ден като стана на 50г. ще съм спестил достатъчно средства в Bitcoin за да не е нужно да чакам мизерната си пенсия.
Приятели не искам да изглежда самохвално . В момента съм на 31г и май няма да трябва да чакам 50 за да се пенсионирам тъй – като дори не съм и санувал че цената на Bitcoin ще нрасне толкова бързо.
Биткойн е най-доброто решение за съхранение на стойност Вие също може да направите така в зависимост от това какъв процент от месечните си доходи може да отделяте.
Ето линк как може да си купите от най-голямата борса за криптовалути в света https://www.binance.com/en/register?ref=L7SKVPD1

Бих желал да изкажа Благодарности към ръководството на ОМК – Пловдив за социалната политика, която се ползва от Нас служителите , и най вече със последната придобивка –
Карти за спорт. Това е една голяма привилегия ,която няма как да не бъде оценена от всички Нас.
Изплащане на заплатата на 15-то число от месеца, следващ отработения;
• Ваучери за храна в размер на 60 лв./месец;
• Подаръчни ваучери в размер на 100 лв. за Великден;
• Подаръчни ваучери в размер на 100 лв. за Коледа;
• Допълнителна застраховка, покриваща медицински разходи.

С решение на ръководството се организира ваксинация на желаещите на място тук в завода /мобилен ваксинационен център само за служителите/.
И още много други ,който са забравени и не съществуват от много работодатели в България.

Пожелавам успех на цялото ръководство и да знаят ,че всичко това се забелязва от нас и поставяме Висока оценка за усилията който полагате всичко това да се случва.

Изплащане на заплатата на 15-то число от месеца, следващ отработения;
• Ваучери за храна в размер на 60 лв./месец;
• Подаръчни ваучери в размер на 100 лв. за Великден;
• Подаръчни ваучери в размер на 100 лв. за Коледа;
• Допълнителна застраховка, покриваща медицински разходи.

Съветвам ви да не си губите времето. Натоварването не си заслужава. Работата е много натоварена. Тяхни хора са на леките позиции а търсят будали да им работят като хамали. За работа на две смени да не може да вържеш 1000 лв няма смисъл. По някога те викат и в събота или неделя -това не се плаща. Съвет от мен ако не искате да сте като в затвор не почвайте! Едно ви говорят на интервю а излиза друго яче.