MELEXIS-BG /img/frontend/nomap.png"

Трагедия !
Доста хора напуснаха, нови не се наемат, е да от време на време успяват да излъжат по някои студент, но изглежда стратегията не е печеливша. Това лято изритаха по-голямата част от стажантите, най-накрая се усетиха че няма полза да обучаваш един човек 2 години за да напусне точно в момента когато е започнал да работи.
Имаше доста рокади - предимно в ръководството. Крайният ефект е нулев, изглежда проблема не е в долните нива мениджъри а във фирмената политика като цяло. Няма такова нещо като low cost R&D, в тази сфера или плащаш или си събираш крушите ( разбирай насадените чуждестранни шефове, в мелексис бг в момента са 4, разбирай това са служебни коли, жилища, пътувания и т.н. ) и се изнасяш от държавата. Честно казано нямам против чужденците, но защо се опитват да ни лъжат - значи пари за увеличения на заплатите няма, за увеличаване на щата няма, за оборудване и консумативи няма, за отопление и осветление няма - трябвало да пестим, а за нови 2 служебни коли има, за жилища на шефовете има, за пътувания на шефовете пак има ?! Къде е логиката, пари за нормални неща няма, циганим се за глупости, но за обезпечаване на нуждите на шефовете има ?! Интересно кой гласува бюджета, може би тези същите шефове ? Това е типичен пример за липса на контрол. Мисля си дали не е време да се смени главното ръководство - RDW и FCH ?  То вярно е фамилен бизнес, ама трябва ли бизнеса да страда заради фамилията ?
По-долу написаното за многото шеф, малкото индианец и некадърността е вярно. За съжаление ако се замислиш няма как да е по-добре - по-кадърните хора си намират по-добра работа, другите се застояват и логично след няколко години те са най-опитните и с най-голям стаж във фирмата и стават шефове. Проблема идва от политиката на компанията - всичко да е евтино и в отделите да има по един опитен човек, съответно добре платен - а всички останали да са с минимални заплати, ако може студенти или с граждански договор. След всичко това е нормално хората да са без мотивация, да напускат, проектите да се забавят или да са пълен боклук и да не се продават.
Има много поговорки които са подходящи за мелексис бг ... Чудя се дали има значение ...

Много е зле ... всичко. Пална липса на ред и мотивация, хората напускат един през друг. Мениджърите са много като бройка и много некадърни ... вместо да организират дейността, те пречат на хората да работят. Сроковете непрекаснато се изпускат, новите продукти не стават, не се продават и продажбите непрекаснато спадат ... Мелексис е лоу кост фирма - нешто като китайски производител в Европа ... Надявам се че получихте добра представа.

Е все пак някой няма ли да каже конкретно(в левове) какви заплати дават там?Ето чета в jobs.bg обява за "ТЕХНИК за поддръжка и експлоатация на измервателно оборудване" в Melexis,но не е посочено каква е заплатата,някой може ли да каже конкретно колко плащат там такъв техник?Благодяра предварително.

Някой може ли да ми каже за условията на работа в производството- Оператор на измервателно оборудване.Смени, заплати и т.н.

Доста малко неща са в час определно е голям хаус,много несериозно отношения към кадрите .Половината фирма напусна а нови хора няма а работа се увеличава .Все по зле става но докога ,нещо трябва да се промени: но на дали!!!

Да отидеш в новата си работа на края на света - 2 часа(в едната посока)
Да приключиш текущите си за деня задачи - 14 часа(без почивка)
Да усещаш приятно напрежение(отзад) породено от изпуснати крайни срокове и дишането на мениджърите във врата ти - безценно.

За всичко друго - 'Формуляр за напускане'

Работната обстановка е крайно напрегната. Мениджърският екип очевидно не се справя с голямото текучество и мотивацията на хората. Липсват хора на ключови за работата позиции, което рефлектира върху всички останали. Често се налага да се върши допълнителна работа, която "няма кой друг да я свърши". Фирма има нужда от сериозено управленско отношение за да потръгнат нещата.

Работата е напрегната, като съотношението отговорности - заплащане е абсолютно нереално. Най - кошмарното е пълната липса на организация, която гарантира небивал хаос, опънати нерви и постоянно престъпване на крайните срокове. Работи се при пълна липса на мотивация!

Четящите това да знаят и никога да не се "хващат" на големите обещания, които ще чуят, ако решат да работят в "прехвалената" фирма. Чакат ги безкрайни унижения и нищо от обещаното няма да бъде изпълнено.