Мега ЕЛ ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Мега ЕЛ ЕООД

С настоящето бих искала да изкажа изключителното си разочарование от фирма  "Мега Ел". Кандидатствах за позиция в административния отдел на фирмата. Първоначално обявената заплата беше 650 лв.+ 100 лв. в талони за храна, мина първо интервю вклюващо тестове от различно естество + превод на писмо от български на английски. Последва второ интервю с " мениджъри" от въпросния административен отдел, на което ми се задаваха въпроси от сорта на: "С какво се занимава съпругът Ви?", " В собствено жилище ли живеете или сте под наем?" - странни на вид въпроси, по моему с нищо не определящи до колко съм подходяща за позицията за, която кандидатствах. На въпросната втора среща се разбра, че "ръководството" е решило да намали предварително договореното заплащане на 500 лв., предвид безработицата в момента. НИКОЯ КОМАПНИЯ ДЪРЖАША НА ИМЕТО СИ НЕ ПРАВИ ТАКА!!! Изискаха от мен препоръка от предишния ми работодател, изпратих я сканирана и при поседващата ми среща с една от миниджърите в Административен отдел, тя сподели уж на шега, че въпросната препоръка изглеждала, сякаш подписа и печата на нея са рязани и лепени!!!!!! Направо щех да припадна, подадох препоръката в оригинал, но това ми беше дотатъчно за да занм, че НЕ ИСКАМ ДА ИМАМ НИЩО ОБЩО С ВЪПРОСНАТА ФИРМА. Между другото те изискват препоръки, но се оказа, че НИКОГА не са писали препоръка за напукащ колега. Не е ли странно??? А и пропуснах да кажа изключително "конфиденциалната" информация по техни думи, че ако започна работа при тях имам право на 5 дни платен годишен отпуск през лятото и 5 дни платен годишен отпуск през зимата. И по-точно зимният отпуск се ползвал между Коледните и Новогодишните празници на мястото на работните тогава дни. А ако не искам да го ползавам тогава??? А другите 10 дни по закон??? Не можели да ми отговорят, това били отпуските , които ползвали и шефовете и работниците във фирмата. Шефа, ако иска хич да не почива, фирмата си е негова и той си решава, но такова отношение е недупустимо.  И така, исках да споделя всико, с тези, които имат нужда от повече информация за фирмата. За отношение няма да говоря, защото такова няма, когато влизат при кандидатстващия нито се подава ръка, нито се поглежда човека... нищо, сякаш не съществува. Съжалявам само за загубеното от мен време, но всяко зло за добро, поне имах възможността да ги преценя навреме. Изключително големи изискавания, но без всякакво покритие - нито финансово, нито като отношение.

фирмата е супер и господин ставрев

Не съм съгласна с написаното за .......... Според мен проблемите идват, основно от ръководителите на административно-стопанските отдели. В тези звена е голямото текучество на персонал и масовото недоволство:
Дълбокият провинциализъм, съчетан от болезнена амбиция помитаща всичко и всеки по пътя си, манията да се „докопаш” до облаги, постове и превилегии, без да си доказал, че ги заслуваш е едната старана на проблема.
Интриганството и лицемерието, липсата на принципи и опит, СТРАХА да не бъдеш изместен, подбуден от незадоволителните лични резултати и липсата на убеденост в предприетото, както и много други причини са предпоставка за „основния и най-голям проблем в тази фирма”.

Абе хора, направо не мога да проумея как ....кое е накарало тези хора които са писали положително да напишат тези безумици. Работих във фирмата дост одавна, но тъй като знам кои хора все още работят там........ невярвам нещо да се е променило. Няма да пиша с недомлъвки, но основният и най-голям проблем в тази фирма се казва ..... или ..... не можах така и да разбера как се казва въпреки че работих в офиса. Това нещо е фатално и за Управителя и за всички останали, но явно само той и подмазвачите не го разбират. Добре че другото чудо ..... вече не е там. Иначе красяци викове и всякакви други животински белези там са задължителни. мога да пиша още много, но честно да си призная от там са минали много кадърни и свестни хора вероятно и сега работят такива и не е нормално слепотата и липсата на всякакво мениджърско умение да доведат една голяма и с възможности фирма до такава репутация в нет пространството а и сред енергийните среди.

Скромноста краси човека. -са казали старите хора. Та ходих на интервю в "Мега ел" и останах с впечатлението, че са "Микро ел". Но какво да ви кажа, добре че поразпитах хубаво колеги в университета и разбрах каква робия е там. А и законодателството за нищо го нямат обясняват ми че сам имал право на 5 дни отпус през лятото, щял сам да получавам купони за храна и ред други "привилегий" ама да си разпиша молба за напускане с празна дата и т.н. дивотии ми наприказва някаква директорка клоняща кам диктаторка. Не си губете времето да ходите на интервю като мен.
ПП Та те са и на края на света почити в Пловдив.

:) оценките показват. макар да са преувеличени малко

Случайно попадам на този сайт. И нямам никакво намерение да пиша като анонимна. Напротив. Ще се радвам ако екипът на Мега Ел ЕООД ме прочетат и се сетят коя съм.
Напуснала съм отдавна – 2004 г. и е твърде вероятно това, което пиша като мнение вече и да не важи. Но може и да няма промяна.
За целия ми трудов стаж точно този в Мега Ел е най-хубавият, разнообразен, атрактивен и като цяло да му се не види най- отвратителен в същото време.
Нито ще ви занимавам със спомени или подробности в едната или другата посока, нито ще вадя” доказателства” .
Мега Ел е школа и си заслужава да “помегалумстваш”. В същото време е безумие да работиш там повече от година. Ад е.

Аз мисля да не давам оценка на фирмата, само искам да кажа ,че е показателно за отношението към хората това което пише тук и броя на отрицателните гласове. Прави впечатление, че след като напусне някой от аминистрацията веднага се появява отрицателно мнение за фирмата, значи найстина хората са подтискани там, и тези който се опитват да защитят Мега ЕЛ да го правят така, че да не личи от километър, че са от ръководния персонал, много е прозрачно, а и по-стилът на изразяване става ясно кой го е писъл. Поне за всеки който е работил .

Относно заплащането-има и по-зле платени фирми, уважението е критично,местоположението на фирмата е ненормално, а колегите да млади са, като изключим стария номенклатурен кадър от Кремиковци(АУТ),който е в основата на всички интриги.Защо такива хора като, г-жа ....... се толерират в тази фирма, а не се залага на млади и иновативно мислещи хора?Риторичен въпрос....стратегия на фирмата.В счетоводния отдел няма да има дълго задържали се млади хора, не защото са незнаещи и некомпетентни, а защото са правени на глупаци и некадърници. Въпросната г-жа се страхува да не би някой млад и можещ да я измести от поста и, та тя дори няма и необходимото образование за това.А колко работници се заканват, чудя се как още не си яла шамарите, но никога не е късно да станеш за резил.

Така,прочетох изказванията и съм напълно съгласна с отрицателните,аз съм вече бивш служител, и мога с чиста съвест да заявя, че има огромен психически тормоз над служителите и както се изразяват някай там,офиса прилича на "гробница"всеки се е сврял в "дупката" си и не смее да мръдне от работното си място. За заплащането няма да говоря, а крясъците и виковето на който можеш да станеш свидетел и потърпевш са просто уникални, може да те направят на пет стотинки без да си виновен и да не ти дадът възможност да се защитиш.Но има и облагодетелствани, галеници на фирмата който си живуркат добре. Е нека, но да не стане така ,че там да останат само некомпетентни хора или такива който просто нямат избор и трябва да работят за да издържат семеиства.