Ел медиa /img/frontend/nomap.png"

Има ли някой, работил като редактор/автор (такава тяхна обява видях), който да сподели впечатления - и от хората, и от характера на самата работа? Аз всъщност и преди време кандидатствах, може би преди две години, но идеята тогава беше просто за стаж. От самото интервю тогава останах с добри впечатления от шефката и главния редактор, който е съпругът й, да, но не съм разбрала тогава да има други роднини сред служителите или мениджмънта, нито някакви лични приятели, по-скоро хората изглеждаха много приятелски настроени един към друг и към мен като посетител. Ще се радвам и ако отговорите са по-конкретни (без да застрашават анонимността Ви, разбира се).

Като всяка работа, тази има своите положителни и отрицателни страни. Лошото е, че тук минусите са в пъти повече от плюсовете. Мнение няма да изказвам. По-скоро ще изложа факти, които биха били полезни на хората, които се чудят дали да кандидатстват за консултанти и дали това е тяхното място.

Плюсове:
- добра локация на офиса
- не се стои постоянно в офиса и често се ходи по срещи, което дава динамика и някакво разнообразие от ужасната атмосфера в офиса
- подходяща е за хора без опит и студенти, тъй като позволява гъвкаво работно време
- дава голям опит в комуникацията с клиенти, ако имаш капацитет да го асимилираш, разбира се
- установяват се добри контакти
- повечето служители са приятни, кои повече, кои по-малко

Минуси:
- Лошо заплащане и кофти работна атмосфера.
- Не се препоръчва за хора, които търсят развитие, защото фирмата не дава потенциал. По-скоро може да се разглежда като временна работа.
- Изключително остарял начин на управление, който се изразява в постоянен надзор. Във фирмата няма мениджъри, а надзиратели. Естествено, това е така, защото се наемат ОСНОВНО млади неориентирани хора, които изобщо не знаят за какво са там.
- Уважение към служителя - такова, каквото си го заслужиш. Имало е изключително грозни ситуации, в които крясъци се чуват от единия край на офиса до другия, като се има предвид, че пространството не е никак малко.
- Основен инструмент за управление на екипите е вменяването лична на вина. Това е силно застъпено от страна на ръководството. Мениджърите са "учени" да назидават чрез този инструмент служителите, когато нещата не се случат по начин, по който се е очаквало, независимо дали консултантът е дал всичко от себе си. Разбира се, при по-лабилните и податливи на манипулация хора, това вероятно работи, но не за дълго.
- Недоволни служите: от отношение, атмосфера и заплащане.
- Нещо, което е потресаващо е, че екипите са принуждавани да бъдат и чистачи, като сами чистят офиса, за да се избегнат разходи за почистване. В един момент може да се запитате дали сте консултанти или всъщност хигиенисти.
- Печатният бранш значително се свива, но най-лошото е, че не носи реални ефекти, затова е добре човек да се въоръжи с търпение и да се подготви психически за негативизма, който ще срещне в бъдещата си работа като консултант.

Целогодишната обява за работа при фирма, която стои на едно място и не се разширява, е много по-говорещо и показателно от което и да е мнение. Успех на бъдещите кандидати!

Бях на интевю преди известно време в тази фирма,мястото на което се намираха тогава беше на бул.България.Кандидатствах за позицията Служител рекламно издтелство ,всичко мина добре на срещата ,занимават се с 7 списания на различени отрасъли-Земеделие,Стоителство,Електроника и други.Естеството на работа е да предлагаш на фирми да рекламирата в съотвеното списание-имаш лични срещи,тел.разговори.След срещата жената,която ми проведе интевюто /не си спомням за името и/ каза,че ще се свържат с мен при одобрение.След 3 дни получих имейл ,че не съм одобрена и в същия ден бяха публикували обява в jobs.bg.Търсят хора и много често качват обяви ,което не говори добре за тях.Моят съвет е да не си губите времето с такива фирмички,където се мислят много велики на пазара. Успех :-)

Да, тази година също са обявили летни стажове и се надявам пак да ме вземат

Знае ли някой какви са условията за стаж, които предлага фирмата? Чувам, че работели и студенти на непълен работен ден ...

Вижте новите мнения за фирмата под ел медиА, не ел медиЯ! Странно, как привървениците на тази фирма не са го коригирали още!?

Здравейте,какво ще ми кажете за отдела на фирмата?Работна среда,натовареност, отношение на колеги,шефове и заплащане?

Дааа, с тия 550 лв. явно доста зле се справяш с работата. В тази фирма, който работи добре, добри бонуси получава - а другите като тебе само мрънкат. Доста такъва сме видели и добре, че не се задържате много

Крайно недоволна съм от Ел Медиа...Част от работещите от "над 5 години" служителки се държат ужасно. Заплатата не си заслужава , за хилядите неща , които се вършат там...Моят съвет към тях е ....Моля Ви слезте на земята...стига хвърчахте в небесата, защото с тези 550 лв. на месец не сте Богове, Имайте някакаво по нормално държание към всеки нов човек започнал работа при Вас !

Бях на интервю в тази фирма и искам да споделя впечетленията си.
Отидох с много желание, понеже исках да стана редактор, а и отговарях на всички изисквания. Вярвах, че това е моята работа. Интервюто мина много добре, дадоха ми задача да напиша статия. Дадох всичко от себе си. След няколко дни получих отговор, че не съм одобрена. РАзочаровах се, но си дадох сметка, че може би наистина са намерили по-добър кандидат. Написах им писмо, в което благодаря за отделеното време и попитах за причината, поради която не съм одобрена. Ако грешката е в мен да я поправя за в бъдеще. НЕ ПОЛУЧИХ ОТГОВОР! Според Вас това какво означава? За мен си е чиста подигравка!!! Значи аз оделям от времето си за да им пиша статии, а те немогат да ми обяснят защо не ме наемат. НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО ДА КАНДИДАТСТВАТЕ! ТЕ ПРОСТО СИ НАБЯВЯТ БЕЗПЛАТНИ СТАТИИ! Една фирма на високо ниво би трябвало да има по-уважително отношение към кандидатите си!
А най-големия парадокс е, че деня преди да получа писмото, че не съм одобрена, пак бяха публикували обяви в джобс. И продължават с обявите всяка седмица. Точно това ме накара да напиша този коментар. Не се подлъгвайте!! Това е пълна наглост!!!
Докога ще се навъждат такива "фирмички", които да си изкарват прехраната на гърба на наивни хора ?????