Мелон България ЕАД /img/frontend/nomap.png"

Мелон България ЕАД

Наскоро канидидатствах там за работа и ме извикаха на интервю доста бързо след кандидатстването ми. Единият от интервюиращите се чудеше колко на дълбоко можеше да закопае с теориетични въпроси (с цел да ми покаже колко малко знам).По едно време се сетиха да видят дали мога да пиша код и сетиха да ми дадат задача за решаване. Нещо не беше останало време и ми казаха да им я пратя задачата по мейла. След няколко дни получих обратна връзка в която пишеше че нямам задълбочени теориетични познания и задачата която съм им изпратил "не е елегантно написана". Реших да видя из google дали има подобни решения на тази задача и не можах да намеря по-елегантно от това решение.

Скоро кандидатствах за позиция "ХАРДУЕРЕН ТЕХНИК" в тази фирма. Обади ми се любезна дама, но в момент, в който нямах възможност да проведа по-детайлен разговор, само успяхме да си уговорим час и ден за интервюто, а адрес ми прати на мейла. 10-15 минути след приключване на въпросния разговор, аз се опитах да позвъня отново, но никой не вдигна, а имах да задам доста важни въпроси, чрез които да си направя сметката има ли смисъл да се разкарвам или директно да го отменя.
В имейлът, освен адрес бе написано и "Оставам на разположение, при възникнали въпроси." писах и на електронната поща на въпросната служителка, но 2 дни така и не получих отговор. Не се явих и на интервюто. От една страна силно се колебаех, заради мизерната заплата 1000-1200 бруто, (което ще рече 700-900 нето) на месец, а за човек с опит в сферата на хардуера, сумата която е предложена в обявата, е леко казано смешна, и то за град София. Небрежното отношение на служителката съвсем ме отказа.Единствената причина, по която проявих интерес към обявата бе, че ще придобия детайлни знания относно поддръжка на АТМ и POS устройства.

Здравейте, до скоро работех там, и фирмата си е доста добра за условията,които има. Локацията е удобна, атмосферата също,колегите са готини. За човек без образование и чужд език е страхотно. Работното време е перфектно, с почивки на официалните празници, което е рядко за работа в кол център.Заплащането е ниско, ако нямаш бонуси, но и изискванията им не са високи. Всеки с малко познания на компютър може да се справи. Всички са супер коректни и готини. Благодаря ви.

Не постъпвайте там,няма перспектива особено за млади хора.Няма нужното отношение от страна на супервайзъра на екипа,работещ с УниКредит Булбанк.Неподготвени хора,които са с големи претенции,неподплатени с нужните знания и отношение.С една дума намерете си друго работно място!

Така-да обобщим :
Настоящ служител от 7месеца-много изчетох тук по повод фирмата преди да дойда на интервю и да ви кажа някои неща са истина,някой не.Например-заплатата,която вълнува 99% от хората ,които четата коментари тук, е средна работа-в смисъл,че ти дават 600лв ,но реално не носиш отговорност,не се напрягаш,не даваш 24 часови смени,не се изисква специално образование или друга квалификация-трябва само да говориш по телефона.А ако си много нахакан и не те мързи може да ги докараш до 750лв месечно.
Работната среда е нормална-малко напрежение,смях,лудница в нормални дози .Колегите-има и идиоти,но има и приятели-от теб зависи как ще ги приемеш.Истината е ,че простотия има навсякъде ,ако си вършиш работата и не клюкарстваш -изобщо няма да ти пука.Аз дойдох за малко,колкото да имам работа-7 месеца по-късно идва с желание и настроение-за сега.Така че,успех :)

Оня дебелия клоун няма ли да го махат вече?!

Голямо НЕ!
Аматьори всички до един!

Хора, недейте. Четете внимателно надолу истинските мнения от потърпевшите... Ще си намерите работа и другаде, спокойно...

Здравейте :) И аз като колегата по-долу бях на интервю за "Ръководител екип - мобилни банкови служители", и също като него така и не получих обратна връзка.
Дамата, която уж ме интеревюира беше доста неадекватна, не ми зададе никакви конкретни въпроси , просто седеше и кимаше , а аз водех интервюто.
След като разказах за опита си, който включва над 8г. (средно ниво) ръководни позиции (и то все на подобни позиции ), то тази (извинявам се предварително) слабоумна дама ме попита: " Вие бихте ли започнали като "Мобилен консултант", за да научите и навлезете в средата?". Въпреки обясненията ми (поне 20мин), че аз опит в финансовата сфера имам , както и в ръководенето, само ще ми трябва продуктово обучение.... честно да ви кажа ми се отиска да си говоря с нея.
След това си каза стандартните глупости - ВЕДНАГА препращала моето СВ, ще се обадят, има още интервюта, ще дадът обратна връзка и бля,бля...то OТГОВОР ДО ДНЕС НЯМА.

Изключително некоректно , въпреки че ми се обясни колко голяма фирма са и т.н.
Да ви кажа честно смятам , че и заплащането нямаше да е повече от 800лв..

Не знам , аз няма как повече да се подлъжа да кандидатствам по тяхна обява, а им дадох втори шанс.

Бях на интервю в Мелон България ЕАД за обявена позиция "Ръководител екип мобилни банкови служители". След първото интервю със специалист човешки ресурси Радостина Георгиева ми беше казано, че предстоят още две интервюта, но нищо такова не се случи.
Не си губете времето с тази фирма.