Alcoa Packaging Bulgaria / Алкоа Пекиджинг България /img/frontend/nomap.png"

Alcoa Packaging Bulgaria / Алкоа Пекиджинг България

Аз и моята съпруга имахме възможност, макар и за кратко (около 7 месеца) да работим в "АЛКОА". Аз работех единия от цеховете на завода. Специално бях дошъл от Бургас, за да работя. Става дума за цеха, където се изработваха шпулите за домакинско фолио. Още в съзнанието ми звучи шумът от 7-те машини - 5 с марка "ДИКСЪН" и 2 с марка "ПЕРКИНС".  Помня как тежаха големите ролки с хартиени ленти "А1" "В1", "В14" (мисля, че такива им бяха инициалите). И как попълвахме онези производствени карти (как ги наричаха?).
А къде ли са сега момчетата, с които работихме заедно - смяна D. Митака, Вълчо, Жеката и синът му Тодор (моя адаш), Вальо, Методи и останалите? Ще се радвам, ако има възможност отново да ги видя.

ще ви кажа защо го няма алкоа наи голямата и единствена грешка е че са се забъркали с ДЗУ там провалят всичко особенно ако е хубаво повярваите ако беше другаде а не в ДЗУ наи вероятно щеше да оцелее по един или друг начин

Всички тука сте много болни,
Извършили сте много велики дела. !!!!!!!!

Типично по Български някой друг е виновен.

Сори но познавам тези които ги хвалите много.

Работя с хората които са ръководили алкоа и им знам кътните зъби.

В момента са на сцената на Стандард Профил
На път са да провалят и нея.
В името на това да има спокойна обстановка СПБ, бившите ръководители на алкоа, и настоящи на Стандард Профил изгониха професионалистите от СПБ, които знаеха как, какво и кога, оставиха посредствени хора не умеещи да носят отговорност.
Въпреки прогнозите за спад в автомобилната индустрия от април май 2008г, не предприеха мерки, и се издъниха с Зафира, и направиха огромен преразход на бюджета.

Сега са на път да провалят и Стандард Профил, същото което направиха и в Алкоа

Допреди няколко дни голямата синя табела ALCOA все още стоеше на мястото, на което бяхме свикнали да я виждаме две години.
От началото на тази седмица вече я няма.
За няколко секунди бях дете, на което са отнели нещо много обично.
И сълзите ми потекоха.
Просто ми беше много мило и свидно да я виждам почти всеки ден.
Гледката на останалите стърчащи метални пръчки ми е невероятно противна.

Колеги, Алкоа ще живее винаги в нас. Този спомен не вярвам да изчезне някога от съзнанието ни без значение дали свързваме опита в АПБ/РКПБ с положителни или отрицателни емоции. Няма ден, в който да не мисля за Алкоа и за алкоанците. И не искам да повярвам, че някога това ще се промени.
Няма значение кой е виновен или допринесъл за затварянето на завода. Запазете хубавите спомени и добрите приятели. Животът продължава. Наслаждавайте му се.

Jalko 4e ve4e nqma Alcoa.Predi malko gledah po tv stz za 40 godi6ninata ot osnovavaneto na DZU i po to4no kogato gostite vlqzoha v prazniq ve4e ceh na biv6oto ALCOA.Povqrvaite mi kogato vidqh vsi4ko prazno mi stana mn jalko.Edinstveno stoqha boqdisanite pateki v zeleno i 4ervenite kvadrati kadeto postavqhme paletite.KOgato bqhme na rabota tova ni se struva6e mn sme6no i glupavo,no sega mi lipsva vsi4ko tova,dori i tezi malki podrobnosti.Povqrvaite mi nz za6to no kolkoto pove4e minava vremeto i se setq za tam zapo4vam da pla4a bez da iskam i da se 4udq kak e vazmojno da se razru6i vsi4ko tova koeto sazdadohme s tolkova mn liubov.Lipsvat mi kolegite,daje i na4alnicite vapreki 4e nqkoi ot tqh se praveha na mn lo6i ponqkoga.nqkoi moje da me pomisli za luda ili ne6to takova,no nikoga ne mi e bilo ma4no za rabota taka kakto za ALCOA,a ne be6e nikak lesno.Preminahme prez mn trudnosti i prepqdstviq,no uspqvahme da se haresame i na angli4anite dori.Ako moje6e da se varne vremeto nazad bih iskala pak da si prodaljim da rabotim tam,no znam 4e tova nqma da e vazmojno.Samo se nadqvam rakovodstvoto na DZU da uspee da izmisli ne6to za tozi prazen ceh i nqkoga si da uspeem da se saberem pa makar i v drugo proizvodstvo tezi na koito naistina ni lipsva ALCOA.

Мили колеги. Ние винаги ще си бъдем колеги, защото носим Алкоа в сърцата си. Трудно се работи другаде, след като веднъж си бил в Алкоа. Алкоа - наша радост и болка. Прекрасен колектив, чудесни професионалисти, перфектна работна среда. Англичаните просто не трябваше да позволяват на българите да вземат властта. Зная, че звучи отвратително, но това е истината. Всички служители, които работят в Алкоа преди "българското нашествие" на мениджъри знаят, че имахме възможността да работим в наистина европейска фирма. Сега вече всичко е минало. Остана голямата болка и разочарование, но и невероятните опит и знания. А на този, който пише че е отказал работа в Алкоа - просто не знае какво е изпуснал. Това не може да се опиша с думи, трябва да се изживее. Успех колеги. Много бих искал да работя с всички Вас отново.

Точно така е, в началото, когато фирмата се управляваше от англичани нещата бяха добре, дори наистина супер.
Относно настоящите служители на РКПБ или АПБ - едно голямо КОШМАР - за двама от тях. Зная, че бившите колеги разбират много добре за кои двама става въпрос.
Искам само да ви кажа, че всички останали ми липсвате много и всеки път, когато срещна някой от вас се радвам от сърце, нищо че след това ми става тъжно........
Поздрави и прегръдки

Благодарим за поздравите!
Вече настоящите служители се броят на пръстите на едната ръка. Всички сме бивши за съжаление...Всяко стадо си има черни овце, но фирмата като цяло беше СУПЕР... особено от началото, когатосе управляваше от англичаните и не бяха много набъркани българите от последните няколко месеца. Но за голямо наше съжаление всичко е вече минало....и спомени.

Тази фирма имаше огромен потенциял,
но нашите кадърни управници(по скоро артисти)
успяха да убият съществуващия потенциал, и да направят така че да клони към минус,
Само така мисля. Нека не се сърдят колегите за откровенията.

ФАКТИ
Кораба потъна,
но преди това артистите вече се преместиха на друга сцена.
Сега е ред да се проявяват на новата сцена.
А коя ли е новата сцена удостоена с тази чест.
Там е въпроса???

ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ БИВШИ И НАСТОЯЩИ СЛУЖИТЕЛИ НА АЛКОА