УНИКА /img/frontend/nomap.png"

За същата "ВИТОША" ли става въпрос, господин С - с раздут щат и офиси на загуба, която беше на 4-то място на застрахователния пазар, а в момента е на опашката...на 14-то място или по-назад?

Имам 2автомобила застраховани в компаниата   Доволен сьм  от  заплащането при нанесени щети .Не съм доволен  от обслужването във Варненскиат офис  вьв сервиз РЕНО ,по точно от Мартин Атанасов .Сьс  лошото си поведение и обслужване на клиентите разваля репотациата на фирмата.Има ли дпуг офис вьв Варна кьдето да се обьрна за завеждане на щета?

Като се трият мнения рейтинг ли вдигаме?
Нещо за настоящата ситуация господа професионалисти?

Аз съм много доволен от обслужването в тази компания.Имам каско,го ,имущество и живот . Препоръчвам на всички,които искат да получат качествено обслужване и сигурност да се застраховат в Уника.
А за комплексен клиент прави страхотни отстъпки.

Ами, защо като обслужваш агенти на по-висока комисионна се оплакваш от малка заплата, стани и ти агент.Всеки сам си взема решенията и си носи последиците от тях."Уника" няма да се закрие от страната, по-скоро малките недоходоносни офисчета няма да съществуват.Години на ред още от времената на "Витоша", бяха на роени милион офиса с хора на заплата, която не покриваше даже прихода за месец, който носеха.Все пак никой не желае да работи на загуба и да го крадат, невиждам нищо нелогично в политиката на инвеститорите. Все пак това е застрахователна компания, а не социална служба, на когото не му харесва има пазар на труда, моля заповядай там.

питам: защо в централата се работи само за клиенти в централата
всички тарифи станаха при запитване до централата, едва ли в друга компания има забранителен списък на видове застраховки.
ако потърсиш помощ от другарче, т.е. имаш клиент който иска да застрахова това или онова не можеш да му отговориш с часове и дни, защото се обаждаш в ЦУ (всъщноист налага се да пишеш писмо)и чакаш някой да вземе решение с часове и дни. накрая се оказва че риска е голям и предлагаш премия непосилна за малкия град с малко заплащане.
ако все пак сключиш застр. договор ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ГО ПРАЩАШ В ЦУ (да живеят куриерите). само там могат да го администрират, т.е. да ти го вкарат в компютъра.
УНИКА просто ще изчезне от старната, не знам кой ще докарва големите заплати на раздутата администрасция в ЦУ и наетите вече външни фирми (явно се залага на външните да вършат работата на служителите).
за заплащането не питам, то е ясно- голям офис, ЦУ- голяма заплата и голям бонус, малък офис може и минимална заплата- нищо че приходи ние докарваме двойно.
даааааааааа вече няма да имаме и заплати. ставаме агенти. нищо че ще отговаряме за всичко, ще имаме и ще обслужваме застрахователни агенти на по- висока комисиона и от нас.

Колеги,
Работя в тази компания от толкова много време, че вече си мисля, че целият ми живот е минал в нея.
Но ...........................
досега ня бях виждал толкова лицемерие, подлост и прилагане на полицейски похвати. Защо не кажат на всички, че от примерно утре излизат на пазара като агенти и ще се самоиздържат, който го може -може, който не - да се ориентира на време, ами си играят с нервите на всички? Може би презумцията е следната, хайде да ги използваме докогато можем пък като се окопитим ще ги оритаме.

Ревизоро:

Миленче, така щеше да стане, ако на някой не му беше дошъл акъла да те изрита от Уника... Не е в цветущо съсътояние, но благодарение на теб... И ако беше останала до края на трето тримесечие, можеше пъкленият ти план да успее. Сега спокойно остави компютрите, и отивай на картофената нива в Трънско. Там имаш шансове да се докажеш.

„ Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много с толкова малко за толкова дълго време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. За мен най-лошото в България е наслаждението, което имат тук хората, да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.
13 декември 1881 год., Константин Иречек"

Безкрайно актуално за Уника, нищо, че е писано преди 128 години.

За автомобилно застраховане номер 1 са АРМЕЕЦ и ДЗИ,2 мнения по въпроса няма!!!
Уника не знам къде са добри,!!!
В друга компания работя но май УНИКА са силни в ЖИВОТА и ИМУЩЕСТВОТО...така чувам де!!!
Иначе навсякъде си е е.... мамата!А така,мамата!!!
Всичко е много навързано и пропуск няма!!!
В УНИКА не знам от къде са им парите,и аз съм ходил на интервю там,но според мен не са много добре!!!
И Човеските им ресурси и мениджърите им и т.н...вървят надолу!!!юНо ккАто и да е,да са живи и здрави!!!
:)))